Jak odmienić wnętrze bez remontu?
Marzysz o szybkiej, zauważalnej, ale jednocześnie nie wymagającej remontu metamorfozie wnętrz w domu? Sprawdź, jakie triki pozwolą Ci bez dużych nakładów pieniędzy, czasu i pracy uzyskać świetny efekt i odświeżone aranżacje.
Nowe zasłony
Jednym ze sposobów stosowanych przez architektów wnętrz przy odświeżaniu aranżacji jest zastosowanie nowych zasłon. Chcesz poczuć powiew świeżości we wnętrzach? Postaw na dwa lub trzy zestawy zasłon, które wybierać będziesz zależnie od nastroju i np. pory roku. Zimą, gdy wieczory są długie, więcej czasu spędza się w domu, dobrym wyborem mogą okazać się modele zaciemniające, z ciężkich tkanin takich jak atłas, aksamit. Wiosną i latem, gdy pragniemy słońca, lepszym pomysłem będą modele z lekkich, przepuszczalnych tkanin naturalnych, np. bawełny, lnu.
To dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli w domu zamontowane są rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe chroniące skutecznie prze upałem. Możesz również zastosować, dodające wnętrzu lekkości, moskitierę czy baldachim nad łóżkiem lub dzielące pomieszczenie na strefy, np. sypialną i dzienną, ścianki z zasłon podwieszanych na stalowych linkach pod sufitem.
Przemyślane oświetlenie
Chcesz odmiany we wnętrzach, ale z pewnością nie chcesz w domu remontu? Zdecyduj się na nowe oprawy oświetleniowe. Ich wymiana jest szybka, a efekt często naprawdę spektakularny. Dlaczego? Odpowiednie oświetlenie, co podkreślają zawsze architekci wnętrz, pomaga ukryć wiele grzechów architektonicznych pomieszczeń, jednocześnie zmieniając postrzeganie zastanej przestrzeni. Dotychczas wnętrza w Twoim domu czy mieszkaniu zdobiły niedrogie, industrialne lampy z drutu, w geometrycznych kształtach, a Ty pragniesz odmiany? Postaw na obłe modele wysokiej jakości wykonane ze szkła, inspirując się najnowszymi trendami najlepszych firm oświetleniowych świata. Uważasz, że pomieszczeniom brakuje światła, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku? Dodaj kilka punktów świetlnych, których montaż nie będzie wymagał wiercenia, układania kabli itp. Zdecyduj się na modele z wtyczkami, np. podłączane do gniazdka lampy ścienne, kinkiety czy lampki nocne.
Poduszki i tekstylia
Poduszki w poszewkach dekoracyjnych to najbardziej wydajny i jednocześnie niedrogi sposób na dodanie druku, tekstury i koloru do przestrzeni życiowej. Można je układać na kanapie, fotelu czy łóżku, pamiętając jednak o zachowaniu umiaru. Zbyt duża ich liczba może wyglądać elegancko, jednak jest kłopotliwa podczas codziennego użytkowania – m.in. zabierając przestrzeń do siedzenia. Aby nadać pomieszczeniom, zwłaszcza sypialni, nowy charakter, warto sięgnąć również po inne tekstylia, np. narzuty na łóżko, koce czy pościel. Dotychczas w twoich wnętrzach królowały minimalistyczne barwy, np. biel, czerń i szarość, ale pragniesz odmiany? Niesamowity efekt nowości uzyskasz, sięgając po kolorowe tkaniny, np. w modnych odcieniach terakoty, kawy z mlekiem, musztardowej żółci czy przybrudzony róż.
Dekoracyjne lustra
Dodatkowe lustro to zawsze dobry wybór do wnętrz, zwłaszcza ciemnych, do których wpada niewiele światła słonecznego. Do niedawna lustrzane tafle zdobiły ściany wyłącznie pomieszczeń, w których mogły pełnić funkcje użytkowe, np. przedpokoju, sypialni czy łazience. Obecnie stały się modną ozdobą niemal każdego wnętrza w domu. Co więcej, lustra z roli dodatku, który miał się nie rzucać w oczy, przeszły na pozycję jednego z najważniejszych elementów zdobniczych. Nikogo nie dziwią obecnie w najnowszych aranżacjach tafle lustrzane zamknięte w mocno dekoracyjnych i rzeźbionych ramach. Nie tylko pięknie wyglądają, ale także doświetlają i powiększają optycznie wnętrza. Możesz zamontować je, stosując wiertarkę i kołki zakończone hakiem lub… zdecydowanie prościej – stosując tzw. kotwy chemiczne (gwoździe w płynie) lub samoprzylepne haczyki.
Dywan obszarowy
Chcąc szybkiej odmiany wnętrz, można zastosować dywany tzw. obszarowe, które wyznaczają konkretne przestrzenie w pomieszczeniu czy domu. W salonie połączonym z jadalnią warto zastosować dwa dywany – jeden w strefie wypoczynkowej, drugim w części ze stołem i krzesłami. W sypialni podłogę warto ozdobić dywanem przy łóżku oraz np. w części garderobianej czy z toaletką. Pragniesz zdecydowanej metamorfozy? We wnętrzach urządzanych dotychczas w stonowanych barwach i w minimalistycznym stylu zastosuj modele dywanów nawiązujących do tradycji bliskowschodniej – mocno zdobionych i kolorowych. W przestrzeniach do tej pory kolorowych postaw natomiast na monochromatyczne barwy i spokojne wzory.
Niedocenione dodatki
Czym jest wnętrze bez dodatków? To pytanie retoryczne, ponieważ każdy miłośnik urządzania wnętrz wie, że aranżacja skończona jest dopiero wtedy, gdy zastosuje się dopasowane do jej stylu dekoracje. Co więcej, obecnie dostępne są dodatki o tak doskonałym designie i stylistyce, że wybierając przedmioty codziennego użytku, np. dodatki kuchenne, możesz z łatwością wprowadzać do wnętrz wysoką jakość. Puste dotąd ściany udekoruj obrazem lub plakatem, pamiętając, że ważna jest nie ilość, a jakość. Blaty konsoli lub komody ozdób rzeźbą, najlepiej wykonaną z modnego alabastru, marmuru, szkła czy metalu. Wyeksponuj w pomieszczeniu pięknie wydane książki, zwłaszcza albumy w twardych, eleganckich oprawach, a także misy, talerze czy tace, które są nie tylko użyteczne, ale także ładne.
Skontaktuj się z nami
Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Napisz do nas:
"*" indicates required fields