Home Baza wiedzy Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu?

Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu?


Remont wnętrza Oknoplast

opublikowane 27 lip 2018

2 minuty

Malowanie, podwieszanie sufitów, wymiana okien czy tapetowanie – co jakiś czas przeprowadzamy te prace, ryzykując ubrudzenie czy nawet uszkodzenie naszego lokum. Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu? Podpowiadamy!  

Tapetowanie

Zacznijmy od podstaw

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w sporą ilość taśmy papierowej. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że – choć klei niezbyt mocno – nie pozostawia żadnych śladów na powierzchni, do której jest przymocowana. Następnie zadbajmy o to, by w remontowanym pomieszczeniu zostało tylko to, co jest absolutnie konieczne. Wynoszenie wszystkich drobiazgów sprawia, że remontowy rozgardiasz przenosi się także do innych pomieszczeń, ale za to oszczędzi nam to wycierania wszystkiego z pyłu i kurzu. 

Podłogi i ściany

Niezależnie od stopnia skomplikowania remontu, szczególną uwagę należy poświęcić zabezpieczeniu podłóg. Każda drobina farby, lakieru czy upadające narzędzia mogą wywołać trwałe uszkodzenia. O ile większość rodzajów podłoża można umyć (choć bywa to czasochłonne), na mechaniczne ubytki nie pomoże żaden środek czyszczący. Podłogę możemy zabezpieczyć tanio i skutecznie, stosując folię malarską (jeśli tylko przemalowujemy pomieszczenie) lub różne rodzaje tektury. Ten rodzaj zabezpieczenia stosujmy szczególnie wtedy, gdy podłoże jest podatne na zarysowania. Wystarczy tekturę pociąć na pasy i ułożyć ją na podłodze. Tak czy inaczej warto położyć najpierw folię, a następnie – chociażby w najbardziej newralgicznych miejscach – tekturę. W podobny sposób możemy zabezpieczyć ściany, choć tutaj mamy do dyspozycji także foliowe kurtyny – przykleja się je w miejscu łączenia ściany z sufitem, a następnie opuszcza do samej podłogi. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i łatwe w użyciu.  

Malowanie ścian

Meble i sprzęty

Może zdarzyć się i tak, że nie mamy miejsca na wyniesienie sprzętów i mebli do innych pomieszczeń. W takim układzie musimy szczególnie dobrze je zabezpieczyć. Warto przesunąć wszystko na środek pokoju, tworząc zwartą grupę. Największym wrogiem podczas każdego remontu jest wszechobecny pył, który wdziera się w nieprzykryte folią zakamarki. Właśnie dlatego wszystkie meble należy porządnie, kilka razy owinąć folią i okleić taśmą.

Zabezpieczenie mebli podczas remontu

Zabezpieczenie okien

Okna – zarówno szyby, jak i ramy okienne – również są narażone na uszkodzenia, dlatego warto szczelnie osłonić je folią, najlepiej stosując specjalną folię ochronną do szyb, występującą w formie wygodnych rolek. Charakteryzuje ją zwiększona odporność na warunki atmosferyczne, co przyda się szczególnie, gdy prowadzimy prace latem (folia nie nagrzeje się i nie uszkodzi). Skoro już wiecie, jak zabezpieczyć mieszkanie przed remontem, nie pozostaje nic innego, jak zabrać się do pracy! Powodzenia we wdrażaniu wszelkich niezbędnych zmian w Waszych domach!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów