Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu?
Malowanie, podwieszanie sufitów, wymiana okien czy tapetowanie – co jakiś czas przeprowadzamy te prace, ryzykując ubrudzenie czy nawet uszkodzenie naszego lokum. Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas remontu? Podpowiadamy!
Zacznijmy od podstaw
Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w sporą ilość taśmy papierowej. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że – choć klei niezbyt mocno – nie pozostawia żadnych śladów na powierzchni, do której jest przymocowana. Następnie zadbajmy o to, by w remontowanym pomieszczeniu zostało tylko to, co jest absolutnie konieczne. Wynoszenie wszystkich drobiazgów sprawia, że remontowy rozgardiasz przenosi się także do innych pomieszczeń, ale za to oszczędzi nam to wycierania wszystkiego z pyłu i kurzu.
Podłogi i ściany
Niezależnie od stopnia skomplikowania remontu, szczególną uwagę należy poświęcić zabezpieczeniu podłóg. Każda drobina farby, lakieru czy upadające narzędzia mogą wywołać trwałe uszkodzenia. O ile większość rodzajów podłoża można umyć (choć bywa to czasochłonne), na mechaniczne ubytki nie pomoże żaden środek czyszczący. Podłogę możemy zabezpieczyć tanio i skutecznie, stosując folię malarską (jeśli tylko przemalowujemy pomieszczenie) lub różne rodzaje tektury. Ten rodzaj zabezpieczenia stosujmy szczególnie wtedy, gdy podłoże jest podatne na zarysowania. Wystarczy tekturę pociąć na pasy i ułożyć ją na podłodze. Tak czy inaczej warto położyć najpierw folię, a następnie – chociażby w najbardziej newralgicznych miejscach – tekturę. W podobny sposób możemy zabezpieczyć ściany, choć tutaj mamy do dyspozycji także foliowe kurtyny – przykleja się je w miejscu łączenia ściany z sufitem, a następnie opuszcza do samej podłogi. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i łatwe w użyciu.
Meble i sprzęty
Może zdarzyć się i tak, że nie mamy miejsca na wyniesienie sprzętów i mebli do innych pomieszczeń. W takim układzie musimy szczególnie dobrze je zabezpieczyć. Warto przesunąć wszystko na środek pokoju, tworząc zwartą grupę. Największym wrogiem podczas każdego remontu jest wszechobecny pył, który wdziera się w nieprzykryte folią zakamarki. Właśnie dlatego wszystkie meble należy porządnie, kilka razy owinąć folią i okleić taśmą.
Zabezpieczenie okien
Okna – zarówno szyby, jak i ramy okienne – również są narażone na uszkodzenia, dlatego warto szczelnie osłonić je folią, najlepiej stosując specjalną folię ochronną do szyb, występującą w formie wygodnych rolek. Charakteryzuje ją zwiększona odporność na warunki atmosferyczne, co przyda się szczególnie, gdy prowadzimy prace latem (folia nie nagrzeje się i nie uszkodzi). Skoro już wiecie, jak zabezpieczyć mieszkanie przed remontem, nie pozostaje nic innego, jak zabrać się do pracy! Powodzenia we wdrażaniu wszelkich niezbędnych zmian w Waszych domach!
Skontaktuj się z nami
Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Napisz do nas:
"*" indicates required fields