Wnętrza

Najmodniejsze kominki 2019 roku

Najmodniejsze kominki w 2019 roku

W zimowe wieczory nie ma nic lepszego niż ogień migocący w kominku, a do tego wygodna sofy, miękki koc oraz gorąca herbata lub lampka wina. Przy jakich kominkach będziemy wypoczywać w 2019 roku?

W nowo urządzanych bądź remontowanych wnętrzach zobaczymy z pewnością popularne od kilku sezonów nowoczesne kominki narożne ze szkła hartowanego i kominki dwustronne. Gorącym trendem będą także kominki kamienne oraz kominki z lustrzanym portalem. Potrzebujesz inspiracji? Zobacz najciekawsze aranżacje z kominkiem w roli głównej.

Najmodniejszy kominek 2019
Niezwykły biokominek pod telewizorem OKNOPLAST

Kominek, niezależnie czy mowa o tzw. kozach czy nowoczesnych kominkach ze szkła hartowanego, jest nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, ale także sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne, a długie mroźne wieczory mijają w przyjemniejszej atmosferze.

Jak wybrać kominek? Uwagę zwrócić należy nie tylko na parametry techniczne, np. typ kominka czy jego moc grzewczą. Ważne jest również, aby wyglądem pasował on do wnętrza. Dla miłośników ciepła w domu i designu przygotowaliśmy przegląd najmodniejszych inspiracji kominkowych na 2019 rok.

Wyjątkowy kominek - trendy 2019
Salon z nowoczesnym kominkiem

Wielki powrót kominków kamiennych

Wśród najbardziej zauważalnych trendów kominkowych na 2019 rok jest powrót kamiennych portali. Odchodzić będzie się jednak od stosowania do obłożenia kominka popularnych przez ostatnie lata wąskich płytek z naturalnego kamienia bądź imitujących kamień płytek gipsowych. W 2019 roku projektanci wnętrz używać będą zarówno ultranowoczesnych i prostych w formie, jak również rzeźbionych, tradycyjnych portali kominkowych z marmuru oraz kwarcu w kolorze czarnym bądź antracytowym.

Do łask powrócą również obudowy kominków wymurowane z dużych, surowych kamieni o naturalnych kształtach i różnorodnych wielkościach lub z obudowami obłożonymi płytkami kamiennymi o niesymetrycznych i dużych wzorach.

kamienny kominek inspiracje OKNOPLAST

Metaliczne kominki – ważny trend 2019

Nowością w trendach dotyczących kominków są obudowy kominków obłożone metalicznymi, błyszczącymi, a czasami nawet lustrzanymi płytkami o niewielkich rozmiarach. Te niezwykle modne kominki do salonu nadadzą wnętrzu ekskluzywności, a także – dzięki swoim lustrzanym właściwościom – będą się iskrzyć, dublując światło emitowane przez ogień rozpalony w kominku. Kominki z metalicznymi płytkami lub lustrzane kominki doskonale będą wyglądać nie tylko w dużych salonach, ale również we wnętrzach o niewielkiej przestrzeni. Szczególnie modne w 2019 roku będą okładziny portali kominowych z płytek lustrzanych, ale także szkliwionej glazury o metalicznych odcieniach w ciepłych odcieniach brązu, złota, terakoty oraz ciemnej zieleni i granatu.

kominek metaliczny lustrzane płytki

Minimalistyczne narożne i dwustronne kominki

Miłośnicy prostej formy oraz minimalistycznych rozwiązań wśród kominkowych trendów na 2019 rok również znajdą coś dla siebie. Nadal modne będą nowoczesne kominki narożne ze szkła hartowanego. Coraz częściej jednak – zwłaszcza w odważnych projektach dużych salonów – wypierać je będą kominki dwustronne z szybą nie tylko na froncie, ale również z „tyłu”. Coraz większa popularność tego typu modeli kominków wynika z faktu, że projektanci, mogą dzięki nim w nienachalny sposób podzielić przestrzeń dzienną np. na salon i jadalnię, stawiając pomiędzy nimi nie litą ścianę, a częściowo transparenty wkład kominka dwustronnego oraz obudowę kominka.

Dwustronnie oszklony kominek

Klasyczne żeliwne kominki „kozy”

Wśród aranżacji kominkowych i projektów wnętrz inspirowanych najnowszymi trendami nie brakuje również klasycznego rozwiązania, jakim jest kominek koza. Znane od pokoleń żeliwne piecyki wolno stojące z charakterystyczną rurą odchodzącą do komina idealnie pasują do pomieszczeń w stylu skandynawskim oraz klasycznym (np. angielskim, francuskim), ale również do tych urządzonych w stylu eklektycznym czy vintage. W 2019 roku, oprócz standardowych czarnych czy antracytowych modeli, w ofertach producentów znajdą się również pokryte emalią kominki kolorowe, np. czerwone.

Piecyk koza - jaki wybrać

Piecyk typu koza modny

Kominek obok okna – co warto wiedzieć?

Wiele osób zastanawia się, czy można postawić kominek obok okna. Ulokowanie kominka blisko okna, chociaż rzadko stosowane w Polsce, często wykorzystywane jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie kominek ustawiany bywa między dwoma oknami. O czym trzeba pamiętać, chcąc tak aranżować własny salon? Kominek może nagrzewać się nawet do 400 stopni Celsjusza i emitować ciepło przez elementy szklane oraz żeliwne, dlatego odległość szyby kominka, rury odprowadzającej spaliny oraz wkładu żeliwnego od elementów palnych lub mogących ulec zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury powinna wynosić co najmniej 80-90 centymetrów. Należy także zastosować bardzo dobrą izolację termiczną wkładu, czyli stworzyć odporną na ciepło obudowę kominka. Można również zrezygnować z tradycyjnego kominka i wybrać nienagrzewający się biokominek bądź kominek elektryczny.

Kominek koło okien - o czym pamiętać


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry