Okna

Parapety kamienne – tak czy nie?

Kamienne parapety wewnętrzne wykonywane są przede wszystkim z granitu i marmuru. Powierzchnia tych materiałów może przybrać formę szlifowaną lub polerowaną. Parapet z kamienia naturalnego jest łatwy do utrzymania w czystości. Kolejny plus stanowi fakt, iż charakteryzuje się bardzo efektownym i nowoczesnym wyglądem. Granit to materiał o wiele bardziej trwały i odporny na wilgoć oraz zabrudzenia. Marmur również będzie wykazywał właściwości ochronne, ale tylko wtedy, gdy zaimpregnujemy go specjalnym środkiem. Duży minus stanowi fakt, iż czynności impregnujące trzeba będzie regularnie powtarzać. Bez tego najmniejsza drobnostka może pozostawić ślad, nawet mała plama z wody. Marmur jest także bardzo delikatny, a to oznacza, że trzeba bardzo uważać zarówno podczas montażu jak i transportu.

Niestety jest też bardzo ciężki i może reagować z kwaśnymi substancjami chemicznymi. Do życzenia wiele pozostawia też cena – nie należy do najniższych, ale to oczywiste, że naturalne materiały kosztują więcej niż sztuczne.


Karnawał Rabatów

Karnawał Rabatów


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry