Home Baza wiedzy Poznaj okno Winergetic Premium Passive

Poznaj okno Winergetic Premium Passive


Okno Winergetic Premium Passive - Oknoplast

opublikowane 11 kwi 2023

3 minuty

Najbardziej zaawansowane technologicznie okno w ofercie OKNOPLAST gwarantuje nie tylko skuteczną ochronę przed stratami ciepła i hałasem, ale też ciekawy wygląd. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych domach energooszczędnych i pasywnych. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowo ciepłym systemie okiennym?

Duże rozmiary okien

Winergetic Premium Passive to najciepleszy spośród dostępnych modeli systemów okiennych OKNOPLAST. Od okien Winergetic Premium różni się m.in. większą sztywnością stalowego wzmocnienia wynikającą ze zmniejszenia przekroju i jednoczesnego zwiększenia liczby zagięć. W porównaniu do standardowej stolarki okiennej, w systemie tym można zamawiać więc okna o większych wymiarach, ale takiej samej lub wyższej stabilności. Tworzenie konstrukcji o nietypowych wymiarach, np. okien wielkoformatowych, możliwe jest także dzięki zastosowaniu szklenia z szybami o grubości 3 mm. Są one lżejsze od klasycznych tafli, więc nawet przy większej powierzchni szyb okucia przez wiele lat działają bez zarzutu.


Nowoczesny wygląd

System Winergetic Premium Passive odznacza się zaokrąglonym od zewnętrznej strony autorskim kształtem profilu o wyjątkowym designie. W modelu tym zastosowano rozwiązania, które wpływają korzystnie na jego estetykę, np. zgrzew „na nitkę”. Narożniki ram i skrzydeł zgrzewane są ze sobą w taki sposób, że miejsce łączenia jest niemal niezauważalne tzw. gołym okiem. Na wyjątkowe wzornictwo okien Winergetic Premium Passive składa się także wykorzystanie klamki dESIGN+ zaprojektowanej specjalnie dla OKNOPLAST we współpracy ze studiem projektowym. Minimalistyczna klamka o prostej formie doskonale uzupełnia okno, dodając mu nowoczesności.

Najwyższa energooszczędność

Osoby poszukujące okien najcieplejszych, a więc jednocześnie zapewniających największe oszczędności ogrzewania, z pewnością będą zachwycone modelem Winergetic Premium Passive. Dlaczego? Cechuje się on jednym z najniższych na rynku współczynników przenikalności termicznej okna Uw = 0,68 W/(m2K), przy wykorzystaniu pakietu szybowego o Ug = 0,4 W/(m2K) z ramką Warmatec. Doskonałe parametry termoizolacyjne wynikają z zastosowania m.in. ocieplenia wnętrz skrzydeł pianką poliuretanową, docieplającej pakiet szybowy ramki Warmatec oraz dodatkowej izolacji termicznej ramy wkładką SpaceBlock. Do produkcji tego ostatniego elementu wykorzystano aerożel, czyli materiał składający się w 90 procentach z powietrza i odznaczający się najlepszymi właściwościami termicznymi. To prawdziwie kosmiczna technologia przyszłości – stosuje się ją m.in. w skafandrach kosmonautów i na stacjach kosmicznych.


Do budynków pasywnych

Dzięki wysokiej ochronie przed stratami ciepła okna Winergetic Premium Passive spełniają wyśrubowane normy dla przegród w budynkach pasywnych. Potwierdzeniem jest certyfikat zgodności z wymaganiami stawianymi oknom do budynków pasywnych wystawionym przez renomowany instytut badawczy IFT Rosenheim. Bezpośredni wpływ na energooszczędność okien mają zastosowane pakiety szybowe – nie tylko typy ramek dystansowych i szyb, ale przede wszystkim rodzaj wypełnienia. W oknach Winergetic Premium Passive między taflami szkła może znaleźć się nie powietrze, a gaz szlachetny argon. Obniża on znacznie, nawet dwu-, trzykrotnie, współczynnik przenikania ciepła w pakiecie szybowym Ug. Okna te będą najlepszym wyborem dla świadomych klientów inwestujących w budownictwo pasywne i posiadających konkretne oczekiwania względem energooszczędności i szczelności stolarki okiennej.

Cenna cisza w domu

W OKNOPLAST jeśli okna są ciepłe i szczelne, to również ciche. Nie inaczej jest w przypadku systemu Winergetic Premium Passive, który cechuje się wyższą niż standardowo izolacyjnością akustyczną, a więc również zwiększoną ochroną przed hałasem. Model ten redukuje dźwięki dochodzące z zewnątrz do pomieszczeń aż o 36 decybeli przy 30-32 dB w przypadku innych, standardowych okien. Z czego wynika tak wysoki poziom ochrony akustycznej? System Winergetic Premium Passive jest tak cichy dzięki zastosowaniu grubego pakietu szybowego, licznych uszczelek zwiększających szczelność, a także systemu SpaceBlock. Planujesz budowę domu w hałaśliwej okolicy? Winergetic Premium Passive to dobry wybór, ponieważ mieści się w kategorii modeli dźwiękoszczelnych.

Bezpieczeństwo w standardzie

Okna Winergetic Premium Passive to synonim bezpieczeństwa na wielu poziomach. Są one bezpieczne zarówno w użytkowaniu, jak również odznaczają się podwyższoną ochroną antywłamaniową. Dzięki okuciom obwiedniowym Winkhaus ProLight ich obsługa jest niezwykle prosta, niemożliwe jest także niekontrolowane, bezwiedne zamknięcie skrzydeł. Zaczepy antywyważeniowe Safety Plus, które są przykręcone do stalowych wzmocnień o przekroju zamkniętym umieszczonych w ramach ościeżnic, stanowią dodatkową barierę ochronną przed włamaniem. Okna można dodatkowo wyposażyć w klamkę z kluczykiem i okucia antywłamaniowe w klasie WK1 (RC1) oraz WK2 (RC2).

7 lat gwarancji

Standardowy okres gwarancji producentów na okna wynosi około pięciu lat. Tylko firmy z ugruntowaną pozycją i pewne jakości swoich produktów, takie jak OKNOPLAST, wydłużają ten okres do siedmiu lat. Co więcej, w OKNOPLAST w tym czasie nie musisz, jak u innych producentów, spełniać konkretnych warunków (np. dotyczących regularnego i odpłatnego serwisu), aby skorzystać z gwarancji. Możesz natomiast cieszyć się pewnością i ponadstandardową jakością okien w systemie Winergetic Premium Passive.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów