Próg zero – bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych

5
Cze 2018

Poza szeroko komentowanymi parametrami izolacji termicznej i akustycznej, walorami estetycznymi czy antywłamaniowością, podczas wyboru drzwi tarasowych i balkonowych powinniśmy zwrócić uwagę na coś jeszcze – bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jak o nie zadbać w prosty sposób już przy wyborze okien?

Przede wszystkim bezpieczeństwo najbliższych

Drzwi balkonowe posiadają zwykle progi o wysokości sięgającej nawet 7-8 cm. Jest to oczywiście rozwiązanie, do którego można się przyzwyczaić, jeśli jednak w domu mieszkają dzieci czy osoby starsze, wysoki próg może okazać się sporą przeszkodą.

Na szczęście łatwo temu zaradzić – drzwi balkonowe możemy wyposażyć w niski próg Win Step. Mierzy on zaledwie 2 cm wysokości. Podobne rozwiązanie stosuje się w drzwiach tarasowych HST. Tu instalujemy nakładkę Comfort bezpośrednio na próg. Ogranicza ona możliwość potknięcia, zwiększając znacząco poziom bezpieczeństwa w naszym domu. Bawiące się dzieci często nie zwracają uwagi na otoczenie – łatwo wówczas o bolesny upadek.

 

Ciężkie skrzydło balkonowe? Nie tym razem!

Dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań nowoczesnej technologii otwieranie i zamykanie drzwi przesuwnych OKNOPLAST jest niezwykle łatwe i lekkie. Dzieje się tak między innymi za sprawą umieszczonemu w konstrukcji amortyzatorowi klamki. Wpływa on na płynność mechanizmu oraz łatwość obsługi.

Drzwi HST wyposażamy również w hamulec skrzydła, który zapobiega uszkodzeniu okna poprzez uderzenie skrzydłem przy szybkim i energicznym otwieraniu.

Mądrej głowie dość dwie słowie

Jeśli wciąż brakuje Ci funkcjonalności w drzwiach balkonowych, tarasowych czy oknach, sprawdź system Smart OKNOPLAST. Czym się charakteryzuje w kontekście drzwi?

  • Otwieranie i zamykanie drzwi tarasowych za pomocą przycisku
  • Komendy głosowe (otwarcie, zamknięcie)
  • Sterownie oknami/drzwiami za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie
  • System automatycznego wykrywania przeszkód

Zwłaszcza drugi punkt warto omówić szerzej: załóżmy, że wydaliśmy drzwiom głosową komendę zamknięcia się po tym, jak wyszliśmy na taras. Okazuje się jednak, że w ślad za nami biegnie dziecko, które nie usłyszało komendy. W chwili, gdy znajdzie się na torze, po którym przesuwa się skrzydło drzwi, mechanizm zatrzyma się. Nie ma więc obaw, że komuś stanie się krzywda.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wszystkie te ułatwienia, choć z pozoru nieistotne, mogą w znaczący sposób wpłynąć na komfort użytkowania drzwi tarasowych i balkonowych na co dzień. Zbliżający się ciepły sezon sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu i korzystaniu z jego zalet. Przechodząc nawet kilkadziesiąt razy z podwórka do domu i z powrotem docenicie zalety niskiego progu Win Step czy systemu sterowania głosem Smart OKNOPLAST. Zwłaszcza, gdy ciągle macie ręce pełne roboty.

Czy ten artykuł okazał się pomocny? Tak Nie
Czy ten artykuł okazał się pomocny? Tak Nie

Oceń artykuł:

Oceń ten wpis

Przeczytaj też

Powiązane produkty