Home Nagrody

Nagrody dla OKNOPLAST


Od lat OKNOPLAST jest znany jako lider innowacji i doskonałości w branży stolarki okiennej. Nasze unikalne produkty są nie tylko doceniane przez klientów, ale również nagradzane przez ekspertów branżowych.

Poznaj nagrody, które zdobyliśmy – to one świadczą o naszej jakości i innowacyjności. Zapraszamy do świata OKNOPLAST – ekspertów, którzy tworzą rozwiązania na miarę Twoich potrzeb.

Klient i marka

/

Nagroda Deloitte „Best Managed Companies Poland 2022”

Global Success Leader

Kapituła składająca się z wybitnych przedstawicieli świata nauki i biznesu, doceniła działalność międzynarodową OKNOPLAST, w tym niebywale skuteczne budowanie sieci sprzedaży oraz marki na rynkach zagranicznych.

Ranking TOP Marka 2019

W rankingu TOP Marka 2019, czyli największym badaniu marek w polskich mediach, OKNOPLAST zajął 5 miejsce w kategorii materiałów budowanych oraz 250 pozycję w rankingu ogólnym. Jest to najlepszy wynik wśród producentów okien pionowych.

Premium Brand 2017

OKNOPLAST znalazł się w elitarnym gronie najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku polskim – jak wynika z badania przeprowadzonego według metodologii opracowanej przez Dom Badawczy Maison.

Międzynarodowy Czempion

Konkurs jest organizowany przez międzynarodową firmę doradczą Price Waterhouse Coopers. OKNOPLAST został nagrodzony za prężną działalność na rynku europejskim.

Złoty Champion Roku

Tytuł przyznawany stabilnym markom od lat cieszącym się renomą wśród wykonawców. Organizatorem Rankingu Budowlana Marka Roku jest Centrum Badań i Analiz Rynku.

Solidna Firma 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009

Wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę Programu Gospodarczo-Konsumenckiego pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej za terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań wobec Klientów i Kontrahentów, oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenta.
OKNOPLAST-Kraków znajduje się na prestiżowej Białej Liście wyłonionych w konkursie firm. Wyróżnienie otrzymaliśmy 8 razy z rzędu.

Top Marka 2010

Tytuł nadany przez Grupę Media Partner, która jest wydawcą m. in. „Rzeczy o Biznesie” (Rzeczpospolita) oraz „Przeglądu Gospodarczego” (Gazeta Prawna). Nagroda została przyznana w kategorii „Wyposażenie budownictwa” dla najlepiej postrzeganej marki w Polsce.

Wizytówka Polskiego Produktu 2009, 2010

Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie badań konsumenckich TNS OBOP firmom, które są najchętniej wybierane i rekomendowane przez Polaków. OKNOPLAST-Kraków otrzymał nagrodę w kategorii „Branża budowlana”.

Laur Klienta 2010

„Laur Klienta” jest największym programem konsumenckim w kraju, którego celem jest wykazanie, które produkty są obecnie liderami popularności w swojej grupie.

Premium Brand 2010, 2011

Tytuł ten jest przyznawany firmom, które w badaniu konsumenckim prowadzonym przez instytut badawczy MillwardBrown SMG/KRC osiągają wysoki wskaźnik reputacji wśród klientów.

Złoty Laur Klienta 2009, 2011

Złoty Laur Klienta przyznawany jest w ramach największego ogólnopolskiego projektu konsumenckiego. Głównym celem plebiscytu jest wyłonienie najpopularniejszych produktów i marek w różnych kategoriach.

Created in Poland Superbrands 2013/2014

Tytuł ten przyznawany jest najsilniejszym markom konsumenckim w Polsce. Jest on potwierdzeniem wysokiej pozycji marki wśród konsumentów.

Ruban d’Honneur

OKNOPLAST jako jedyna polska firma z branży budowlanej została wybrana do finałowej dziesiątki drugiego etapu konkursu European Business Awards w kategorii Import/Export, zdobywając tytuł Ruban D’Honneur. Tym samym OKNOPLAST znalazł się w ścisłej czołówce 110 najlepszych firm w Europie i zakwalifikował się do finału prestiżowego programu biznesowego.

Deloitte Best Managed Companies
Global Success Leader

Produkt

/

Certyfikat Jakości ift Q-ZERT

Certyfikat Jakości ift Q-ZERT przyznawany jest przez Europejski Instytut Techniki Budowlanej  ift Rosenheim, który opracował ścisłe zasady certyfikacji europejskich produktów stolarki okiennej. Okna, które przejdą z sukcesem cały proces certyfikacji, uzyskują możliwość posługiwania się oznaczeniem Europejskiego Znaku Jakości ift-Q ZERT. Certyfikat ten jest zapewnieniem zakupu najwyższej jakości produktów.

Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki – okno Lunar

W programie IRBS wyróżniane są te rozwiązania, które spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom; informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów.

Znak NF

Znak NF jest znakiem zdobywanym dobrowolnie w celu podkreślenia wartości produktów wysokiej jakości o udowodnionej wartości użytkowej. Spełnić wymagania znaku NF to spełnić wymagania oczekiwań rynku i klientów. Znak NF jest najważniejszym znakiem certyfikacji produktów we Francji i jednym z najbardziej liczących się znaków certyfikacyjnych w Europie.

Champ Awards

Wyróżnienie specjalne za sponsoring Interu Mediolan. Założeniem i ideą konkursu Champ Awards jest pomoc w rozwoju polskiego sportu, połączenie biznesu ze sportem służące upowszechnieniu kultury fizycznej oraz nagrodzenie podmiotów biznesowych, którzy znacząco przyczynili się do promocji sportu i rekreacji.

IMPACTOR 2012

Wyróżnienie w konkursie IMPACTOR 2012 w kategorii Projekt Roku Marketing Sportowy. Jury doceniło współpracę firmy ze znaną na całym świecie drużyną piłkarską F.C. Internazionale Milano.

Certyfikat „Zielone Okno”

Produkty OKNOPLAST niejednokrotnie uzyskiwały certyfikat „Zielone Okno” świadczący o bezrtęciowej produkcji okien, które jest wyrazem odpowiedzialności za środowisko i bezpieczeństwo naszych klientów.

Dyplom przyznany za konsekwentną realizację strategii promocji marki przez sport.

Dyplom przyznany za konsekwentną realizację strategii promocji marki przez sport.

Oknoplast – marka dla Polski

Wyróżnienie przyznane przez magazyn „Brief”, który umieścił firmę OKNOPLAST wśród 25 polskich firm o największym potencjale do budowania silnej marki POLSKA.

Q-ZERT certyfikat
Champ Awards
Impactor
Zielone Okno - Oknoplast

Jakość i innowacja

/

Top Builder dla okna PAVA

Okno PAVA, produkt o wysokim wskaźniku izolacji cieplnej otrzymało nagrodę Top Builder. Kapituła konkursowa doceniła okno PAVA za połączenie wysokich parametrów izolacji cieplnej i akustycznej z estetyką oraz funkcjonalnością. Doceniono również sprawną reakcję Grupy OKNOPLAST na zmieniające się potrzeby rynku stolarki okiennej i wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Top Builder dla okna PRISMATIC

Okno PRISMATIC od OKNOPLAST otrzymało nagrodę TopBuilder w kategorii nowość roku. Jury zwróciło uwagę na fakt, że PRISMATIC oprócz najwyższej jakości wykonania posiada wysokie właściwości proekologiczne, ekonomiczne, a ponadto – dzięki obniżonym o 10mm profilom – sprawia, że przestrzeń staje się jaśniejsza i bardziej komfortowa. To właśnie m.in. za sprawą autorskich profili możliwe zostało uzyskanie tak szerokich możliwości technicznych oraz wizualnych. Produkt, poprzez zastosowanie niskiego współczynnika przenikania ciepła Uw = 0,8 W/m2K pozwala chronić dom przed jego utratą, co wpływa na zwiększenie oszczędności domostwa.

Certyfikat CEKAL

Szyby produkowane na rynek francuski przez markę OKNOPLAST, które przeszły certyfikację prestiżowego instytutu w Paryżu, to gwarancja, że produkcja szyb w fabryce OKNOPLAST pozwala osiągnąć jakość spełniającą najbardziej rygorystyczne wymagania rynku francuskiego.

TOP Builder dla nowego biurowca OKNOPLAST

TOPBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Przyznawane przez redakcję i powołaną kapitułę miesięcznika Builder wyróżnienia nagradzają najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Nagrodzony podczas czwartkowej Gali Buildera biurowiec OKNOPLAST został zbudowany w celu zapewnienia komfortowej przestrzeni do pracy dla osób zatrudnionych w firmie.

Perła Innowacji – Polish Market

Nagroda przyznawana jest firmom, które są liderami innowacji i stale wprowadzają nowe innowacyjne rozwiązania. Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” organizowany jest przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market”.

Certyfikat Casa Clima

Certyfikat jednego z najbardziej wpływowych instytutów certyfikacji energetycznej budynków na rynku włoskim Casa Clima dla okien Winergetic i Winergetic Premium Passive za świetne parametry energooszczędne.

Certyfikat Szwedzkiego Instytutu SP

Certyfikat Szwedzkiego Instytutu SP, jednej z wiodących organizacji badawczych w Europie, gwarantuje, iż systemy okienne Pixel i Danline spełniają wszelkie normy rynku skandynawskiego. Przyznawane przez Instytut SP odznaczenia są synonimem najwyższych standardów jakościowych i technicznych charakterystycznych dla krajów Europy Północnej.

Certyfikat Jakości ift Q-ZERT

Certyfikat Jakości ift Q-ZERT przyznawany jest przez Europejski Instytut Techniki Budowlanej  ift Rosenheim, który opracował ścisłe zasady certyfikacji europejskich produktów stolarki okiennej. Okna, które przejdą z sukcesem cały proces certyfikacji, uzyskują możliwość posługiwania się oznaczeniem Europejskiego Znaku Jakości ift-Q ZERT.  Certyfikat ten jest zapewnieniem zakupu najwyższej jakości produktów.

TERAZ POLSKA 2010 dla okna PLATINIUM

Godło Promocyjne „Teraz Polska” przyznawane jest przez grono niezależnych ekspertów dla najlepszych produktów, usług oraz gmin posiadających potencjał do promowania rodzimego wizerunku przedsiębiorczości, zarówno w kraju jak i zagranicą. Ta prestiżowa nagroda została przyznana dla okna PLATINIUM w kategorii „Najlepszy Produkt”.

Jakość Roku 2010

Jakość Roku 2010 – to tytuł przyznany przez Redakcję Economy Life Today Gazety Rzeczpospolita, za najwyższą jakość produktów oraz wysoki standard prowadzonej działalności gospodarczej.

Dobry Wzór 2013

Okno energooszczędne Winergetic Premium i klamka z linii dESIGN+. Dwa autorskie produkty OKNOPLAST znalazły się w finale konkursu Dobry Wzór 2013. Przedsięwzięcie organizowane jest od wielu lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Produkt Przyjazny Dla Mojego Domu 2013 dla okna Winergetic Premium

Wyróżnienie przyznane zostało za innowacyjność i niepowtarzalny design.

TERAZ POLSKA 2013 dla okna Winergetic Premium Passive

Kapituła 23. edycji plebiscytu doceniła najnowszy produkt firmy – okno energooszczędne Winergetic Premium Passive. Teraz Polska należy do najbardziej prestiżowych krajowych konkursów. Głównym celem programu jest wyróżnienie polskich produktów charakteryzujących się najwyższą jakością i funkcjonalnością.

Lider Nowych Technologii dla okna Winergetic Premium Passive

Nagroda Lider Nowych Technologii została przyznana za nowatorskie rozwiązania w dziedzinie stolarki pasywnej.

Top Ten Okno 2014 dla okna Winergetic Premium

Okno Winergetic Premium w pierwszej trójce konkursu Top Ten Okna 2014, organizowanego przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska, Fundację na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Diament Stolarki 2014 dla okna Winergetic Premium Passive

Nagroda, którą uhonorowane zostało okno Winergetic Premium Passive za najciekawszy design i najbardziej nowatorski produkt w kategorii oka PVC.

Euro Leader 2014 dla okna Winergetic Premium Passive

Certyfikat EURO LEADER 2014 przyznany został przez Kapitułę Europejskiego Konkursu Promocyjnego. Wyróżnienie umacnia pozycję przedsiębiorstwa w czołówce europejskich producentów.

Top Builder Pava - Oknoplast
Top Builder Prismatic - Oknoplast
Casa Clima - Oknoplast
Q-ZERT certyfikat
Teraz Polska - Oknoplast
Teraz Polska - Oknoplast

Lider

/

Diament Forbesa 2023

Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln zł. To uhonorowanie wielu lat wytężonej pracy, odważnych decyzji oraz konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Budowlana marka roku 2022

Budowlana Marka Roku to wyróżnienie przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym oraz za szczególne osiągnięcia w danym roku, wyróżniające firmę na tle branży  i konkurencji.

Diament Forbesa 2022

Nagroda została przyznana w kategorii firm o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa w ciągu ostatnich trzech lat. To uhonorowanie wielu lat wytężonej pracy i decyzji podjętych na początku pandemii.

Nagroda największego polskiego eksportera do Francji

W siedzibie Ambasady RP w Paryżu w kategorii Największy Eksporter do Francji nagrodzona została Grupa OKNOPLAST. Prestiżowa inicjatywa została objęta patronatem Ministra Spraw Zagranicznych oraz Wicepremiera, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Celem konkursu było wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty.

Złota Budowlana Marka Roku 2020

Budowlana Marka Roku to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów w branży budowlanej. Laureaci wybierani są w drodze plebiscytu przez reprezentatywną grupę fachowców. Celem projektu jest wyłonienie najlepszych producentów materiałów budowlanych. W badaniu fachowcy spontanicznie wskazują marki, których produkty używają najczęściej w danym roku oraz te, które wg nich cechują się najwyższą jakością i najlepszą relacją ceny do jakości. Organizatorem akcji jest ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

Konkurs Polska Firma – Narodowy Czempion

Celem przedsięwzięcia było nagrodzenie tych przedsiębiorstw, które w szczególny sposób stały się motorem dla polskiej gospodarki za sprawą znaczących sukcesów na rynkach zagranicznych. W przypadku OKNOPLAST był to już kolejny raz, kiedy firma została doceniona w tym zakresie, poprzednio została ona uhonorowana Czempionem bowiem w 2013 roku.

Nagroda na Wiedeńskim Kongresie Okien

W 2019 roku odbył się pierwszy Wiedeński Kongres Okien pod hasłem „Wizjonerstwo w stolarce okiennej”. Podczas wydarzenia jury złożone z ekspertów rynkowych doceniło producentów w trzech kategoriach. Nagroda za dynamiczny i prężny rozwój powędrowała do Grupy OKNOPLAST.

1000 Firm Inspirujących Europę 2018

Uznany w Europie ranking brytyjskiej giełdy papierów wartościowych obejmuje przedsiębiorstwa, które już teraz mają korzystny wpływ i według prognoz w przyszłości jeszcze bardziej przyczynią się do europejskiego wzrostu gospodarczego oraz tworzenia stabilnych miejsc pracy.

Orły Wprost 2019, 2018

Orły tygodnika „Wprost” to plebiscyt dla przedsiębiorstw i wybitnych osobistości, które maja znaczący wkład w rozwój krajowej gospodarki. Laureatami nagrody „Orły Wprost” mogą być najbardziej zyskowne oraz najdynamiczniej powiększające swój zysk przedsiębiorstwa, które posiadają dodatkowo czyste konto w bazach nierzetelnych płatników oraz odpowiednią rentowność, a także przedsiębiorcy, którzy mogą się pochwalić zasługami na rzecz kraju.

Dynamiczny i prężny rozwój

Nagroda otrzymana w ramach pierwszego Wiedeńskiego Kongresu Okien 2019 za regularny, dwucyfrowy wzrost na głównych rynkach funkcjonowania.

Dyplom Wiceprezesa Rady Ministrów – Ministra Gospodarki i Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Wyróżnienie przyznane za bardzo dobre wyniki w eksporcie do Francji w roku 2011.

Lider Rynku 2010, 2012, 2013

Tytuł Lider Rynku 2013 w kategorii „Najlepsza w Polsce Firma” w zakresie produkcji okien PVC klasa Premium – Nowoczesne produkty i rozwiązania pasywne.
Tytuł Lider Rynku 2012 w kategorii „Najlepsza w Polsce Firma”. Firma została doceniona za dynamiczny rozwój oraz wysoki poziom kultury biznesowej.
Tytuł Lider Rynku 2010 w kategorii „Najlepsza w Polsce Firma” w zakresie produkcji okien z PVC, a także w kategorii „Najlepszy Produkt” dla okna PLATINIUM.

Budowlana Firma Roku

Wyróżnienie specjalne przyznane przez magazyn Builder za skuteczne zarządzanie firmą i sukcesy rynkowe w 2012.

Diamenty Forbesa 2009, 2010 i 2013

Wyróżnienie przyznawane cyklicznie przez miesięcznik Forbes firmom, które najszybciej w danym roku zwiększają swoją wartość rynkową.

Polska Firma – Międzynarodowy Czempion

Nagroda przyznana podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Krynicy za szczególne sukcesy na rynkach zagranicznych.

Złota Budowlana Marka Roku 2011, 2012 i 2014

Tytuł przyznany za sukcesy w kreowaniu silnej marki na rynku budowlanym. Nagroda ta przyznawana jest na podstawie badań przeprowadzonych wśród wykonawców i odzwierciedla stopień konkurencyjności marki. Tytuł Budowlanej Marki Roku otrzymują najlepiej oceniane w branży firmy.

Budowlana Marka Roku 2009, 2010, 2013

Budowlana Marka Roku to jedno z największych i najważniejszych badań popularności marek budowlanych w Polsce. Organizatorem przedsięwzięcia jest ASM – Centrum Badań i Analiz. Nagroda ta przyznawana jest na podstawie badań przeprowadzonych wśród wykonawców i odzwierciedla stopień konkurencyjności marki.

Lider Rynku 2007, 2008

Prestiżowe wyróżnienie  przyznane firmie OKNOPLAST – Kraków po raz szósty. Certyfikat przyznany dla Najlepszej w Polsce Firmie w zakresie produkcji okien z PVC, a także w kategorii Produkt za okno PLATINIUM. OKNOPLAST-Kraków był laureatem wyróżnienia w latach 2002, 2003, 2005, 2006, 2007.

Gazele Biznesu 2007

Prestiżowe wyróżnienie w konkursie organizowanym przez dzienniki ekonomiczne, m. in. „Puls Biznesu” przyznawane najdynamiczniej rozwijającym się firmom na polskim rynku.

European Leadership Award – Visionary Entrepreneur

Nagroda dla najwybitniejszych przedstawicieli biznesu, którzy swoimi działaniami wyznaczają przyszłość polskiej gospodarki, tytuł „Visionary Entrepreneur” został przyznany Mikołajowi Plackowi, Prezesowi Grupy Oknoplast.

Perła Innowacji – Polish Market

Nagroda przyznawana jest firmom, które są liderami innowacji i stale wprowadzają nowe innowacyjne rozwiązania. Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” organizowany jest przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market”.

Diament Forbes-a 2022 - Oknoplast
Budowlana Marka Roku 2020 - Oknoplast
Polska Firma Narodowy Czempion
Nagroda na Wiedeńskim Kongresie Okien
European Leadership Awards

Osoby

/

European Leadership Award – Visionary Entrepreneur

Nagroda dla najwybitniejszych przedstawicieli biznesu, którzy swoimi działaniami wyznaczają przyszłość polskiej gospodarki, tytuł „Visionary Entrepreneur” został przyznany Mikołajowi Plackowi, Prezesowi Grupy Oknoplast.

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości to nadawana przez Premiera odznaka okolicznościowa, która została ustanowiona uchwałą Rady Ministrów dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego. W związku z obchodami Premier Mateusz Morawiecki przyznał okolicznościowe medale dla osób, które przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki. Medal otrzymał Prezes Grupy OKNOPLAST, Mikołaj Placek.

Diamenty Top Industry

Nagroda w kategorii Przedsiębiorca Roku przyznana prezesowi Mikołajowi Plackowi za działalność na rzecz najlepszej promocji polskich produktów na arenie międzynarodowej.

European Leadership Awards

Nasze certyfikaty oraz nagrody

Dlaczego OKNOPLAST?

Certyfikowana jakość

Nasze produkty otrzymują międzynarodowe certyfikaty jakości. Posiadamy też własne laboratorium i dział kontroli jakości korzystający z najnowszych technologii.

Roczne ubezpieczenie

Twoje okna zakupione do 31 marca 2024 i zamontowane w ciągu 6 miesięcy będą chronione przez rok. Ubezpieczenie jest wliczone w cenę, a Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów!

7 lat gwarancji

Jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych produktów, dlatego dajemy na nie gwarancję nawet do 7 lat

Produkty na Twoje na zamówienie

Nie wyciągamy okien z zakurzonego magazynu – każdą sztukę tworzymy z myślą o Tobie. Właśnie dlatego masz pełną dowolność i możesz wybrać kolory, kształty czy fakturę okna.

Wiarygodny i stabilny producent

Jesteśmy międzynarodowym producentem, obecnym na 20 rynkach w Europie i Ameryce Północnej. Działamy od blisko 30 lat – możesz mieć pełne zaufanie do naszej marki.

Zobacz naszą aktywność w sieci

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów