Okna

Okna Prismatic wyróżnia węższy o 10 mm profil, co pozwala na zastosowanie większego przeszklenia, co sprawia, że przestrzeń staje się jaśniejsza i bardziej komfortowa.

Okno Pixel to autorski, smuklejszy, bardziej elegancki profil, z jedynym w Polsce, węższym o 33%, ruchomym słupkiem z syme­trycznie umieszczoną klamką, posiada nowoczesny kształt profilu bez żadnych zaokrągleń oraz zapewnia do 22% więcej światła w pomieszczeniu.

Prolux to doskonałe połączenie elegancji, estetyki i nowoczesnych technologii, zapewniające nawet 22% więcej światła w pomieszczeniu.

Winergetic Premium to okna energooszczędne, które zapewniają komfort oraz obniżają koszty ogrzewania.

Winergetic Premium Passive to system PVC, w którym po raz pierwszy zastosowano materiał o najlepszych właściwościach termicznych na świecie – aerożel. Materiał ten charakteryzuje się najniższym dla ciał stałych współczynnikiem przewodzenia ciepła, system przeznaczony jest do domów pasywnych.

Okno Koncept to produkt cechujący się trwałością, funkcjonalnością i bardzo wysokimi parametrami technicznymi.

Całości dopełniają unikalne klamki i akcesoria z linii dESIGN+.

Wyślij zapytanie

Wypełnij formularz, jeżeli chcesz wycenić okna, dowiedzieć się więcej o konkretnym systemie lub dobrać komplet stolarki Oknoplast.
Nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie i odpowiedzą na Twoje pytania.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres:privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane

Okna plastikowe

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Odpowiednio dobrane podkreślą jego charakter i staną się wizytówką budynku. Stolarka powinna jednocześnie zapewniać nam komfort i bezpieczeństwo. Okna OKNOPLAST łączą niepowtarzalne wzornictwo, zaawansowane technologie w zakresie energooszczędności oraz innowacyjne rozwiązania funkcjonalne. Autorskie profile z linii Pixel, Prolux czy Winergetic Premium, dostępne tylko pod marką OKNOPLAST, będą znakomicie prezentowały się na elewacji, a wnętrzom nadadzą niepowtarzalny klimat.

Na prestiż okien OKNOPLAST, składają się także bezpieczeństwo, 10-letnia gwarancja na wybrane komponenty oraz jakość potwierdzona m.in. tytułem Teraz Polska, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Szeroka gama kolorów i dodatków okiennych – to elementy, które sprawiają, że okna OKNOPLAST wyróżniają się wyglądem i wyrafinowaną estetyką. Oferujemy: najcieplejsze okna pcv.

Najważniejsze pytanie, które pojawia się przed przystąpieniem do budowy domu lub remontu mieszkania, brzmi – jakie okna wybrać? Podczas poszukiwań idealnego rozwiązania warto zainspirować się aktualnymi tendencjami panującymi na rynku stolarki okiennej. Wiodącym liderem branży, który wyznacza trendy, jest firma Oknoplast. Jej projektanci od ponad ćwierć wieku zdobywają zaufanie klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą, tworząc innowacyjne, designerskie produkty, które otrzymują wiele nagród.

Zdecydowanie się na najładniejsze okna na rynku wcale nie oznacza, że muszą być one najdroższe. Firma Oknoplast produkuje okna plastikowe z polichlorku winylu, który jest rewolucyjnym materiałem ze względu na swoje wszechstronne właściwości. Okna PCV wyróżniają się trwałością wykonania, wysokim stopniem ochrony cieplnej, odpornością na korozję i niezwykle estetycznym wyglądem. Plastikowe ramy okienne mogą doskonale imitować ramy wykonane z drewna. Okno PVC – w przeciwieństwie do drewnianego – jest tanie w produkcji, dlatego każdy może sobie pozwolić na zakup wysokiej klasy wyposażenia domu.

W jednym katalogu okna plastikowe są nazywane jako PCV, a w innym PVC. Jaka jest między nimi różnica? Z czego ona wynika? Rozwiejmy wątpliwości – różnicy nie ma żadnej. Okna plastikowe są wykonane z polichlorku winylu, czyli w skrócie PVC. Kiedy Polacy zapragnęli mieć okno PVC w swoich domach, dokonano tłumaczenia angielskiej nazwy i tak powstał skrót „okna PCV” – okna z polichlorku winylu.

Firma Oknoplast od wielu lat rozwija proces tworzenia okien plastikowych, dlatego dzisiaj w asortymencie posiada jedne z najlepszych produktów na rynku. Za wrażenie przytulności w nowoczesnych, rodzinnych wnętrzach odpowiada ilość dziennego światła wpadającego przez okno. Dlatego najmodniejszymi obecnie oknami są te o dużym przeszkleniu i z wąskim, smukłym profilem. Jest to znakomity wybór nie tylko do salonu lub jadalni, ale i do małych pomieszczeń, takich jak gabinet czy pokój dziecka, ponieważ w odpowiednio nasłonecznionym pomieszczeniu panuje przytulny klimat. Okna plastikowe cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła (zdecydowanie poniżej 1,1 W/(m² K). Oznacza to, że są energooszczędne i minimalizują straty ciepła niezbędnego do ogrzania wnętrza w okresie jesienno-zimowym.

Nowatorskim rozwiązaniem, które poprawia energooszczędność okien jest stosowany w wybranych produktach firmy Oknoplast aerożel. Jest to najlżejsza substancja stała, jaka istnieje, wyróżnia się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz jest doskonałym termoizolatorem. Swego czasu aerożel był tak drogi, że wykorzystano go jedynie do produkcji skafandrów dla kosmonautów oraz statków kosmicznych. Z czasem produkcja aerożelu stała się tańsza, w związku z czym znalazł on zastosowanie w produktach codziennego użytku.

Doradcy firmy Oknoplast pomogą dobrać okna PVC pod zróżnicowane i wymagające gusta estetyczne. Mimo że trendem sezonu są okna z czarnym profilem, to zapowiadany jest wielki powrót okien z białymi ramami. Stałą popularnością cieszą się okna z profilami o drewnopodobnym charakterze, które mogą imitować różne rodzaje drewna, np. orzech, dąb, mahoń.