Home Baza wiedzy Nowoczesna technologia Nowoczesne rozwiązania w tradycyjnym domu

artykuł 3 z 6 poradnika "Nowoczesna technologia"

Nowoczesne rozwiązania w tradycyjnym domu


Smart Home Oknoplast

opublikowane 08 lut 2019

3 minuty

Lubisz klasyczne wnętrza i chcesz korzystać z nowoczesnych technologii, ale martwisz się, że nie idą w parze? Rozwiejemy Twoje obawy. Przedstawiamy kilka rozwiązań, które unowocześnią Twój dom, zachowując jego klasyczny i przytulny charakter.

Kaloryfer jak dzieło sztuki

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór kaloryferów był mocno ograniczony. Ten ważny w naszym klimacie element wyposażenia wnętrz mówiąc delikatnie… nie należał do najpiękniejszych. Z pewnością nie można było go nazwać dekoracją. Kaloryfery kiedyś były koniecznością, którą umieszczało się najczęściej pod oknem i zasłaniało długą firanką. Spełniały swoją podstawową funkcję – emitowały ciepło i jednocześnie nie rzucały się w oczy. Pozostawały w cieniu, aby nie psuć aranżacji danego pokoju. Dziś możemy wybierać spośród wielu modeli grzejników, których nie trzeba się wstydzić. Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują nie tylko funkcjonalne, ale i piękne kaloryfery. Ciekawa forma i szeroka gama kolorystyczna dają duże pole manewru! Czasami na pierwszy rzut oka trudno się domyślić, że to, co znajduje się na ścianie to grzejnik, a nie dzieło sztuki.

Ozdobny kaloryfer

Podłoga, która grzeje

Nie lubisz kaloryferów? Istnieje możliwość całkowitej rezygnacji z grzejników w domu na rzecz… ogrzewania podłogowego. Do niedawna było ono traktowane, jako luksus i ekstrawagancja. Obecnie koszt instalacji znacznie zmalał i coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. To wygodne i korzystne z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie. Wiele osób twierdzi, że jest również zdrowsze i lepsze dla alergików. Decydując się na ogrzewaną podłogę, warto rozważyć, którą z dostępnych opcji wybrać – ogrzewanie podłogowe wodne, czy elektryczne? Każda z możliwości ma swoje plusy i minusy, dlatego warto je dokładnie przeanalizować i wybrać takie, które idealnie sprawdzi się w naszej sytuacji.

Ogrzewanie podłogowe

Okna, które mogą więcej

Szukając okien do tradycyjnego wnętrza, warto wybrać takie, które zostały wykonane w oparciu o nowoczesne technologie. Zapewni nam to możliwie najlepsze parametry i komfort użytkowania. Większość produktów posiada bardzo bogatą paletę kolorów i kształtów, łatwo więc wybierzemy coś dla siebie.

Budując dom, warto przyjrzeć się rozwiązaniom SMART Oknoplast. W tej technologii możemy wybrać okna, drzwi oraz rolety, którymi możemy sterować zdalnie. Podczas naszej nieobecności drastycznie zmieniła się pogoda? To żaden problem! Przed burzą uchroni nas możliwość zdalnego zamknięcia okien. Jeden przycisk i gotowe!

Oknoplast rozwiązania SMART

Nawiewniki antysmogowe

Nawiewniki, które wpuszczają do pomieszczeń czyste powietrze to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających na terenie miast, w których jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Nawiewnik Insolio Premium oraz Nawiewnik Urbino Premium posiadają wbudowany filtr G4 antysmogowy i antyalergiczny redukujący do 98% pyłów PM10. Dzięki temu zapewnisz wentylacje w pomieszczeniach i obniżysz ilość szkodliwych substancji w powietrzu.

Nawiiewniki antysmogowe


Inteligentne oświetlenie

W dzisiejszych czasach nawet oświetlenie może być inteligentne! Możemy wybrać tradycyjne abażury i żyrandole, które będą źródłem światła w naszym domu i… jednocześnie dodać do nich odrobinę nowoczesności. Wystarczy, że zainstalujemy czujniki ruchu, które będą automatycznie włączały światło, gdy pojawimy się w danym pomieszczeniu lub w jego pobliżu. Taki czujnik zadba o to, aby wyłączyć światło w momencie, gdy nikogo nie ma w pobliżu. Dzięki temu nie musimy się martwić tym, czy zostawiliśmy włączone światło po wyjściu z domu.

Inteligentne oświetlenie

Oto kilka pomysłów na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w mieszkaniach i domach. Oczywiście jest ich dużo więcej! Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązania sprawdzą się świetnie także w tradycyjnie urządzonych domach. Warto korzystać ze zdobyczy techniki i tworzyć swoją przestrzeń w bardziej funkcjonalny sposób, nawet jeśli jesteśmy tradycjonalistami.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SMART OKNOPLAST

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów