Oferowane przez OKNOPLAST nawiewniki antysmogowe są wyposażone w najwyższej jakości filtry antysmogowe, tworząc skuteczną (aż do 98%) barierę przed niebezpiecznymi dla zdrowia cząsteczkami pyłu PM10, równocześnie wietrząc pomieszczenia.


Wygoda i oszędność:
– Montaż nawiewnika bez konieczności instalacji nowych okien
– Parametry izolacyjne stolarki nie ulegają zmianie
– Samodzielna wymiana filtra

Chroń swoje zdrowie już od 215 zł

Nawiewnik Insolio Premium

Dedykowany Twoim potrzebom, jeżeli budujesz dom lub wymieniasz okna na nowe.

 • SKUTECZNOŚĆ – filtr G4 antysmogowy i antyalergiczny redukuje do 98% pyłów PM10
 • DESIGN – minimalistyczna i nowoczesna forma
 • KOMFORT – pełna kontrola nad precyzyjną i cichą pracą nawiewnika dzięki automatycznemu sterowaniu
 • ODPORNOŚĆ – całkowita ochrona także w czasie mrozu; jedyny dostępny na rynku nawiewnik odporny na roszenie i zamarzanie nawet przy -20°C
 • OSZCZĘDNOŚĆ – automatyczne sterowanie przepływem powietrza zabezpiecza przed nadmierną wentylacją, przeciągami i stratami ciepła
 • AKUSTYKA – skuteczne tłumienie hałasu do 39 dB
 • PERSONALIZACJA – możliwość dostosowania urządzenia do potrzeb
 • ŁATWA OBSŁUGA – łatwa samodzielna wymiana filtra
 • MONTAŻ – instalacja bez ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zachowane zostają parametry cieplne, akustyczne i mechaniczne okna

Nawiewnik Urbino Premium

To najlepsza opcja dla Ciebie, jeśli chcesz wymienić obecny nawiewnik na nowy z filtrem antysmogowym i antyalergicznym.

 • UNIWERSALNOŚĆ – uniwersalne rozwiązanie do wymiany większości typów nawiewników
 • SKUTECZNOŚĆ – filtr G4 antysmogowy i antyalergiczny redukuje do 98% pyłów PM10
 • KOMFORT – automatyczne sterowanie przepływu powietrza gwarantuje precyzyjną i bezszelestną pracę
 • AKUSTYKA – skuteczne tłumienie hałasu do 30 dB
 • OSZCZĘDNOŚĆ – automatyczne sterowanie przepływem powietrza zabezpiecza przed nadmierną wentylacją, przeciągami i stratami ciepła
 • ŁATWA OBSŁUGA – łatwa samodzielna wymiana filtra
 • MONTAŻ – prosta wymiana czerpni, czyli zewnętrznego elementu obecnego nawiewnika na URBINO PREMIUM
Nawiewnik URBINO PREMIUM

Ulotka Nawiewniki Antysmogowe

Kliknij w niebieski przycisk, aby pobrać ulotkę w formacie PDF.

Smog a nasze zdrowie

Mimo alarmujących doniesień na temat jakości powietrza w wielu rejonach Polski, w powszechnej opinii wciąż panuje przekonanie, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy przede wszystkim osób cierpiących na astmę i inne choroby układu oddechowego. Tymczasem smog jest szkodliwy dla każdego z nas – toksyczne pyły odkładają się w organizmie i wyniszczają go od środka.

null

UKŁAD ODDECHOWY

Do najłatwiej zauważalnych skutków zdrowotnych oddychania zanieczyszczonym powietrzem należą dolegliwości ze strony układu oddechowego, między innymi chronicznego kaszlu, przewlekłego zapalenia oskrzeli i niewydolności płuc.
null

UKŁAD KRWIONOŚNY

Nie bagatelizuj wpływu smogu na choroby układu krążenia! Przyczynia się on do zaburzeń w funkcjonowaniu układu krwionośnego, co może prowadzić do zawałów i wylewów. Osoby chorujące na niewydolność serca, chorobę wieńcową i nadciśnienie tętnicze powinny być szczególnie ostrożne, ponieważ to im zanieczyszczone powietrze szkodzi najbardziej.
null

UKŁAD NERWOWY

Liczne badania potwierdzają negatywny wpływ smogu na układ nerwowy. Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem odczuwamy wszyscy, są one jednak najgroźniejsze dla osób starszych i dzieci. Często objawiają się one jako problemy z pamięcią i koncentracją.tętnicze powinny być szczególnie ostrożne, ponieważ to im zanieczyszczone powietrze szkodzi najbardziej.
null

DZIECI I KOBIETY W CIĄŻY

Szkodliwe substancje z wdychanego powietrza stosunkowo łatwo przedostają się przez organizm kobiety w ciąży do rozwijającego się płodu. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia nienarodzonego dziecka oraz zwiększa ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.
null

OSOBY STARSZE

Długotrwała ekspozycja na pył zawieszony jest dla seniorów bardzo groźna, ponieważ przyspiesza proces starzenia się układu nerwowego. Istnieją również dane sygnalizujące związek smogu ze wzrostem zachorowań na demencję.
Wyślij zapytanie
*Pola wymagane