Home O Nas

O nas

OKNOPLAST jest międzynarodową firmą, posiadającą w swoim portfolio okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety, bramy garażowe oraz szeroką gamę dodatków i akcesoriów. Działamy w 21 krajach: Europa i Ameryka Północna.

Dzięki szerokiej gamie produktów, stawianiu na bezkompromisową jakość oraz wyznaczaniu nowych trendów w branży, jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm branży okiennej w Europie. Nasz dział rozwoju produktu nieustannie bada rynek oraz dostosowuje nowe produkty pod zmieniające się oczekiwania klientów. Rygorystyczne standardy kontroli jakości produktów, wyższe niż obowiązujące w branży, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania na długie lata.


Nagrody dla OKNOPLAST


Od lat OKNOPLAST jest znany jako lider innowacji i doskonałości w branży stolarki okiennej. Nasze unikalne produkty są nie tylko doceniane przez klientów, ale również nagradzane przez ekspertów branżowych.

Poznaj nagrody, które zdobyliśmy – to one świadczą o naszej jakości i innowacyjności. Zapraszamy do świata OKNOPLAST – ekspertów, którzy tworzą rozwiązania na miarę Twoich potrzeb.

Dlaczego OKNOPLAST?

Certyfikowana jakość

Nasze produkty otrzymują międzynarodowe certyfikaty jakości. Posiadamy też własne laboratorium i dział kontroli jakości korzystający z najnowszych technologii.

Roczne ubezpieczenie

Twoje okna zakupione do 31 marca 2024 i zamontowane w ciągu 6 miesięcy będą chronione przez rok. Ubezpieczenie jest wliczone w cenę, a Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów!

7 lat gwarancji

Jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych produktów, dlatego dajemy na nie gwarancję nawet do 7 lat

Produkty na Twoje na zamówienie

Nie wyciągamy okien z zakurzonego magazynu – każdą sztukę tworzymy z myślą o Tobie. Właśnie dlatego masz pełną dowolność i możesz wybrać kolory, kształty czy fakturę okna.

Wiarygodny i stabilny producent

Jesteśmy międzynarodowym producentem, obecnym na 20 rynkach w Europie i Ameryce Północnej. Działamy od blisko 30 lat – możesz mieć pełne zaufanie do naszej marki.

Historia 

2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
2023
Okno PAVA otrzymało nagrodę TopBuilder

Okno PAVA, produkt o wysokim wskaźniku izolacji cieplnej otrzymał nagrodę TopBuilder. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku budowlanym. Przyznawane jest za najwyższej jakości produkty: nowości i innowacje, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne oraz konstrukcyjne.

OKNOPLAST Budowlaną Marką Roku 2022

Grupa OKNOPLAST otrzymała tytuł Budowlanej Marki Roku 2022. To wyróżnienie na gali Builder Awards odebrał Krzysztof Michalak, dyrektor sprzedaży OKNOPLAST.

2022

Okno PAVA

Nowe okno PAVA

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design.

OKNOPLAST mecenasem Muzeum MOCAK w Krakowie

OKNOPLAST jako Mecenas Muzeum będzie przez najbliższe lata wspierać działania kulturalne i edukacyjne placówki.

2020
PRISMATIC

Okno PRISMATIC od OKNOPLAST otrzymało nagrodę TopBuilder w kategorii nowość roku. Jury zwróciło uwagę na fakt, że PRISMATIC oprócz najwyższej jakości wykonania posiada wysokie właściwości proekologiczne, ekonomiczne, a ponadto – dzięki obniżonym o 10mm profilom – sprawia, że przestrzeń staje się jaśniejsza i bardziej komfortowa.

effiAIR

W ofercie OKNOPLAST pojawiło się nowoczesne rozwiązanie – effiAIR, pozwalające na naturalne wietrzenie i budowanie zdrowego klimatu w pomieszczeniach.

Koronawirus

Grupa OKNOPLAST włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa i rozpoczęła współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, co pozwoliło zwiększyć ilość wykonywanych testów na COVID trzykrotnie.

2019
Hucznie obchodzimy jubileusz 25-lecia OKNOPLAST

Wiemy, że nasz sukces zależy od wielu grup interesariuszy, dlatego postanowiliśmy świętować z każdym – pracownikami i ich rodzinami, mediami, dystrybutorami

Prezentujemy proekologiczne okno Prismatic

To produkt zapewniający zaawansowane parametry termoizolacyjne, proekologiczne, a przy tym zwiększający ilość światła wpadającego do pomieszczeń.

Wprowadzamy do oferty pierwszą bramę garażową

To bardzo ważny krok i element długofalowej strategii firmy, która ma na celu dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań do domu.

2018

Rozwój siedziby

Przeprowadzamy się do nowego biurowca.

Wyjątkowy obiekt najwyższej klasy stał się łącznikiem między dwoma istniejącymi budynkami, z którymi wspólnie tworzą reprezentacyjną siedzibę przedsiębiorstwa.

Smart window Oknoplast Inteligentne Okno przyszłości.

Choć technolodzy tworzyli już projekty okien wyświetlających obraz z ekranem dotykowym, dopiero teraz koncepcja ta została przez nas urzeczywistniona.

Uruchamiamy pierwszą w historii kampanię TV we Francji.

Celem działania jest budowanie rozpoznawalności marki w tym kraju. Spoty emitowane są w wiodących kanałach telewizyjnych oraz internecie.

Grupa OKNOPLAST w zestawieniu 1000 Companies to Inspire Europe.

Ranking giełdy londyńskiej obejmuje przedsiębiorstwa, które już teraz mają korzystny wpływ i według prognoz w przyszłości jeszcze bardziej przyczynią się do europejskiego wzrostu gospodarczego.

2017

Inteligentny dom

Rozwiązania antysmogowe

Nasze nawiewniki antysmogowe filtrują z niezrównaną skutecznością do 98% niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek pyłu PM10, równocześnie wietrząc pomieszczenie.

Rok pełen certyfikacji

Jesteśmy pierwszym producentem okien PVC z kapitałem niefrancuskim, który otrzymał certyfikat CSTB. Uzyskaliśmy także znak jakości ift Q-Zert Silber.

Voice OKNOPLAST

Jako pierwsi na świecie prezentujemy możliwość otwierania drzwi, okien i rolet za pomocą głosu. Kolejny już raz wyznaczamy kierunek branży.

Dom bardziej inteligentny – Smart OKNOPLAST

Wprowadzamy rozwiązania z zakresu inteligentnego domu. Znacznie zwiększamy komfort i prestiż użytkowników.

2016

Okno PIXEL

Na rynku pojawiają się okna PIXEL. Jest to nowoczesne okno o designerskim kształcie bez żadnych zaokrągleń, które idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w budownictwie.

Spektakularny mapping 360 stopni

Premiera okna Pixel w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku zaprezentowana została w postaci spektakularnego mappingu 360 stopni, którego motwami przewodnimi były: technologia, design i światło.

HST PREMIUM

Oferta firmy wzbogaciła się o nowy system drzwi podnoszono – przesuwnych HST PREMIUM, które charakteryzują się szerszą zabudową i kompatybilnością z systemem okiennym Winergetic Premium.

Okno inspiracji

Powstaje blog OKNOPLAST, na którym można znaleźć porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz.

OKOPLAST w Skandynawii

Firma wchodzi ze swoją ofertą na rynki skandynawskie.

Rebranding salonów OKNOPLAST

W trosce o najwyższy komfort obsługi klientów, firma przeprowadziła rebranding autorskich salonów w Polsce i planuje go kontynuować w 2017 roku na rynkach: francuskim, niemieckim i włoskim.

2015

Blokada błędnego położenia klamki w standardzie.

Prolux

Na rynku pojawiają się okna Prolux. Dzięki większej o 22% powierzchni szyb zapewniają więcej światła i dbają o dobre samopoczucie mieszkańców!

Pierwszy taki test okna

Podczas konferencji „Fani przestrzeni” przeprowadzamy pierwszy na świecie test wytrzymałości okna z wykorzystaniem…samolotu.

2014

Pakiet szybowy 4Xglass

Pakiet szybowy 4Xglass

W naszych oknach pojawiają się dwukomorowe pakiety szybowe 4Xglass, które gwarantuje 4 dodatkowe korzyści: • lepszą termikę okna • lepszą dźwiękochłonność szyby • lepszą przepuszczalność światła przez powłokę niskoemisyjną • Zmniejszony ciężar pakietu szybowego umożliwiający tworzenie dużych, otwieranych przeszkleń

Oknoplast świętuje 20 lat

Po 20 latach działalności firma ma 1800 salonów i jest największym eksporterem okien w Europie.

Rak to się leczy

Angażujemy się w akcję „Rak to się leczy”, wspierając walkę z tą chorobą.

2013

Winergetic Premium Passive

Winergetic Premium Passive

W naszej ofercie pojawiają się okna dla budynków pasywnych – Winergetic Premium Passive z technologią Space Block. Jakość okien potwierdza renomowany instytut IFT Rosenheim.

Ciepła ramka WARMATEC

W naszych produktach zaczynamy stosować Warmatec, ramki międzyszybowe, które jeszcze lepiej niwelują efekt mostka termicznego. Ich dodatkową zaletą jest wygląd dopasowany do koloru okien i uszczelek.

Sponsorujemy kolejne kluby piłkarskie

OKNOPLAST podpisuje umowy sponsorskie z klubami: Borussia Dortmund i Olympique Lyon

2012

Okno w technologii Color Full

Okno w technologii Color Full

Wypuszczamy na rynek okna w technologii Color Full, które wizualnie nie różnią się niczym od okien drewnianych.

Własne pakiety szybowe.

Uruchamiamy własną produkcję pakietów szybowych, które są montowane w w naszych oknach.

Oknoplast i wielka piłka

OKNOPLAST zostaje sponsorem Interu Mediolan.

2011

Platinium Evolution

Platinium Evolution

Pojawia się Platinium Evolution – pierwsze energooszczędne okno na rynku, zbudowane w oparciu o sprawdzony model Platinium.

Rekordowy eksport

Na koniec roku firma notuje 320 mln zł przychodu, z czego aż 50% stanowi eksport.

OKNOPLAST w nowej odsłonie

Odświeżamy logotyp i wprowadzamy nową komunikację marketingową. Efektem zmian jest chociażby profil na Facebooku.

2010

Zdobywamy nowe rynki

Zdobywamy nowe rynki

Firma wchodzi ze swoją ofertą na rynek francuski.

Teraz OKNOPLAST

Zdobywamy nagrodę „Teraz Polska” dla linii okien Platinium w kategorii „Najlepszy Produkt”

Nowe hale produkcyjne

Powstają nowe hale produkcyjne, które pozwalają nam jeszcze bardziej zwiększyć skalę działania i przygotować grunt pod ekspansję na nowych rynkach.

2009

Certyfikowane okna antywłamaniowe

Certyfikowane okna antywłamaniowe

Nasze okna jako pierwsze uzyskują certyfikat antywłamaniowy WK2.

Powiększamy portfolio produktów

Rozpoczynamy produkcję rolet z PVC i aluminium.

Pierwsze kroki w marketingu sportowym

Nawiązujemy współpracę sponsorską z drużyną MKS Puszcza Niepołomice.

2008

Szprosy naklejane o dwóch wysokościach

Szprosy naklejane o dwóch wysokościach

W naszej ofercie pojawiają się szprosy okienne o dwóch wysokościach, zwiększając możliwości aranżacji wnętrz np. w zabytkowych kamienicach, dworkach.

Niewidoczne zawiasy MACO Invisso

W naszych oknach zaczynamy montować niewidoczne zawiasy MACO Invisso. Dzięki temu jeszcze bardziej zyskuje ich strona wizualna, przy zachowaniu funkcji rozwieralno-uchylnej.

Nowy Prezes

Funkcję prezesa obejmuje Mikołaj Placek. W tym momencie firma liczy już ponad 500 pracowników i notuje przychody na poziomie 200 mln zł.

2007

Okno Platinium

Okno Platinium

W naszej ofercie pojawiają się okna Platinium – pierwsze w Europie okna z zaokrągleniem od wewnątrz. To kolejny krok w kierunku klientów, którzy cenią sobie zarówno elegancją, jak również najnowsze rozwiązania.

Deklaracja CE

OKNOPLAST wprowadził znakowanie CE, które potwierdza, że jego okna spełniają ścisłe unijne wytyczne dotyczące kluczowych parametrów stolarki okiennej.

Ku słonecznej Italii

Jako pierwsza polska firma, rozpoczynamy sprzedaż okien we Włoszech. W stolicy światowego designu nie było to takie proste, ale po kilku latach okazało się, że OKNOPLAST jest trzecią, najbardziej rozpoznawalną polską marką, zaraz po Janie Pawle II i Lechu Wałęsie

2006

Nowy kolor Amarena

Nowy kolor Amarena

Dzięki nowej okleinie w kolorze Amarena, nasze okna jeszcze bardziej zyskują na wyglądzie.

Certyfikat jakości Q-Zert

OKNOPLAST potwierdza wiodącą jakość swojej produkcji uzyskując jako pierwsza firma w Polsce prestiżowy Certyfikat Jakości Q-Zert.

2005

Szyba U=1.0 w standardzie

Szyba U=1.0 w standardzie

Firma, jako pierwsza w Europie, wprowadza do oferty szyby o współczynniku izolacyjności cieplnej Ug=1,0. Od tego momentu nasze okna mają jeszcze lepszą termikę, mniejsze straty ciepła, a nasi klienci oszczędzają więcej na ogrzewaniu.

Wchodzimy na rynek niemiecki

Uruchamiamy sprzedaż na rynku niemieckim. Pierwszy salon firmowy zlokalizowany jest w Iggingen koło Stuttgartu.

2004

Brązowe uszczelki EPDM

Brązowe uszczelki EPDM

W naszych oknach pojawiają się brązowe uszczelki EPDM, które zapewniają lepsze estetycznie dopasowanie uszczelki do koloru oklein okiennych.

Rozpoczynamy ekspansję na rynki europejskie.

Polska wchodzi do Unii Europejskiej, a my rozpoczynamy dynamiczną sprzedaż na rynkach zagranicznych (CEE).

WIN-STEP – autorski niski próg balkonowy

W naszej ofercie pojawiają się wyjątkowo niskie progi balkonowe WIN STEP, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie na taras lub balkon

2003

Profil AWANS

Profil AWANS

Wprowadzamy system AWANS – pierwsze autorskie rozwiązanie OKNOPLAST w segmencie okien 5-komorowych. Tym samym otwieramy się na nowe wyzwanie, rynku jakim była termoizolacyjność okien.

Widocznie więcej estetyki

Dzięki nowej technologii wykańczania naroży „na nitkę” 0,2 mm, nasze kolorowe okna zyskuję jeszcze lepszy wygląd. Pojawia się również przełomowa na rynku kolor okien w kolorze Orzech Włoski!

Powiększamy przestrzeń produkcyjną

Powiększamy przestrzeń produkcyjną do 7000m²

2002

Szyba U=1.1 Neutral

Szyba U=1.1 Neutral

W naszej ofercie pojawiają się niskoemisyjne szyby U=1.1 Neutral, z powłoką zapewniającą większą przejrzystość szyby. Rozwiązanie wpływa pozytywnie na ilość światła słonecznego w pomieszczeniu oraz koszty ogrzewania.

200 000 wyprodukowanych okien

Skala produkcji stale rośnie. Do tego momentu wyprodukowaliśmy już 200 000 okien.

Pierwsze nagrody

Zdobywamy pierwsze nagrody! OKNOPLAST po raz 1 zdobywa tytuł Lidera Roku oraz certyfikat Solidna Firma.

2001

Widocznie więcej innowacji.

Widocznie więcej innowacji

Standardowe wyposażenie naszych okien wzbogaca się o srebrne okucia oraz blokadę antyzatrzaskową, która eliminuje samozamykanie się okna np. pod wpływem przeciągu.

Profil MEDIO

W naszej ofercie pojawia się rozwiązanie oparte na 3-komorowym profilu okiennym MEDIO.

Blokada błędnego położenia klamki w standardzie

Dzięki zastosowaniu blokady błędnego położenia klamki w standardzie, nasze okna stają się odporne na błędy ludzkie w obsłudze.

2000

Nowa okleina w kolorze Złoty Dąb

Nowa okleina w kolorze Złoty Dąb

Kolejny kolor w ofercie. Okleina Złoty Dąb, który z czasem podbije serca klientów i stanie się jednym z najpopularniejszych kolorów na rynku.

Przeprowadzka do Ochmanowa

Firma przenosi się z Krakowa do Ochmanowa, miejsce to daje dużo większe możliwości rozwoju. Powierzchnia produkcyjna wynosi już 3000m²!

1999

Ukryte dociski dowrębowe

Ukryte dociski dowrębowe

Jako pierwsi montujemy we wszystkich oknach wewnętrzne rozwiązanie, które zwiększa docisk skrzydła okna do jego ramy. Rozwiązanie poprawia też estetykę okien zmniejszając liczbę widocznych elementów okucia na ramie.

Nowa okleina w kolorze Daglezja

Większa gama kolorów do wyboru. Wprowadzamy okleinę w kolorze daglezja.

Dynamiczny rozwój firmy

Produkcja rozwija się bardzo szybko. Rocznie produkujemy już 125 000 okien, co pozwala uzyskać przychody na poziomie 50 mln zł.

1998

Szyba U=1.1

Szyba U=1.1

Jako pierwsi wprowadzamy szyby zespolone o współczynniku przenikania ciepła U=1.1. Dzisiaj taki współczynnik jest już uznawany za standard.

170 osób na pokładzie

Rośnie zatrudnienie. W firmie pracuje już 170 osób.

Rośnie sieć sprzedaży

Dynamicznie rozwijamy sieć sprzedaży. Firma ma już ponad 50 partnerów handlowych.

1997

Kolejny rozwój

Stolarka aluminiowa

Rozpoczynamy produkcję stolarki aluminiowej Powiększa się asortyment naszych produktów.

Przekraczamy kolejną barierę

Roczna produkcja okien w naszej firmie przekracza już 50 tysięcy.

Dwa zakłady produkcyjne

Od tego momentu produkujemy okna w zakładach na ul. Pułkownika Dąbka i Nowohuckiej.

1996

Zwiększamy zatrudnienie o 50% W firmie pracuje już 90 osób

Produkcja rośnie jeszcze szybciej

W ciągu roku wyprodukowaliśmy 36 tysięcy okien.

Prężny marketing.

Stawiamy na coraz bardziej odważne działania marketingowe. Na rynku w Krakowie można było w tym czasie zobaczyć takie reklamy.

1995

Rośniemy jako pracodawca. W ciągu roku wyprodukowaliśmy 26 tysięcy okien

Pęka pierwsza magiczna bariera finansowa

Roczny przychód firmy przekracza 10 milionów złotych

Pozyskujemy licznych partnerów biznesowych

Budujemy sieć sprzedaży, nasze okna można nabyć w 20 salonach

1994

Początek działalności Adam Placek zakłada Przedsiębiorstwo Produkcyjne OKNOPLAST-Kraków, firma produkuje okna z PVC.

FILOZOFIA

FILOZOFIA: „Zależy mi na jakości, wyglądzie, a nie na szybkiej rotacji w magazynie. Jestem wymagający, szukam perfekcji na każdym kroku.” Powtarzał Adam Placek, założyciel firmy Oknoplast

Pierwsze osoby na pokładzie

Początkowo w firmie zatrudnionych jest 25 osób

Pierwsza siedziba

Firma początkowo mieści się w Krakowie przy Al. Pokoju 81, w dawnym budynku Polmozbytu.

logotyp oknoplast na biurowcu

Pressroom

Najnowsze komunikaty prasowe i informacje dotyczące działalności OKNOPLAST. W naszym pressroomie dowiesz się więcej o promocjach i akcjach marketingowych, zapoznasz się z informacjami o wprowadzanych na rynek nowych produktach oraz świadczonych przez nas usługach.

przejdź do PRESSROOM

CSR

Wspieramy rozwój sztuki, edukację, akcje charytatywne oraz lokalne społeczności. Minimalizujemy wpływ produkcji na środowisko, redukujemy zużycie energii i wdrażamy ekologiczne rozwiązania.

przejdź do csr

Zobacz naszą aktywność w sieci