Home Produkty Bramy garażowe

Bramy garażowe

Belado


Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności, optymalnej izolacji termicznej i klasycznym, ponadczasowym wyglądzie.

Im niższy, tym cieplej jest w domu.
Dla bramy o wymiarach 5500x3125 mm z ramką thermoframe.
U = 0,79 W/(m²K) Współczynnik przenikania ciepła
Maksymalna wysokość bramy
Do 3 m Maksymalna wysokość
Maksymalna szerokość bramy
Do 5 m Maksymalna szerokość

Dekedo


Niebanalny wygląd, wysokie walory użytkowe, doskonałe parametry izolacji termicznej - oto główne zalety bramy garażowej DEKEDO.

Im niższy, tym cieplej jest w domu.
Dla bramy o wymiarach 5500x3125 mm z ramką thermoframe.
U = 0,96 W/(m²K) Współczynnik przenikania ciepła
Maksymalna wysokość bramy
Do 3 m Maksymalna wysokość
Maksymalna szerokość bramy
Do 5 m Maksymalna szerokość

Porównywarka okien

Zobacz, czym różnią się między sobą poszczególne produkty OKNOPLAST.

Porównywarka okien

Zobacz nasze produkty

Nasze okna, drzwi tarasowe i inne produkty wraz z ich realizacjami.

przejdź do produktów

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów

  Bramy garażowe – FAQ

  Czy Oknoplast oferuje instalację bram garażowych?

  Tak, oferujemy profesjonalną instalację bram garażowych, wykonaną przez doświadczonych techników.

  Jak zbudowane są bramy garażowe Oknoplast?

  Skrzydło bramy, nazywane też płaszczem, składa się z kilku grubych paneli. Wykonane są one z dwóch arkuszy blachy stalowej, pomiędzy którymi znajduje się wypełnienie z pianki poliuretanowej (PUR).
  W modelu Dekedo ocieplenie ma grubość 45 mm, a w Belado aż 67 mm. Poszczególne segmenty łączone są za pomocą zawiasów. Połączenia paneli dodatkowo wykończone są uszczelkami międzysegmentowymi.
  Modele bram OKNOPLAST posiadają uszczelkę dolną o wyjątkowym kształcie, która dopasowuje się do nierówności podłoża w garażu, zapobiegając stratom ciepła i chroniąc garaż przed wilgocią z zewnątrz.

  Dla efektu dekoracyjnego oraz dla zabezpieczenia przed korozją segmenty stalowe wykańczane są najpierw podkładową farbą na bazie poliestru, a następnie lakierem bądź okleiną. Blacha może być również ozdobiona przetłoczeniami wąskimi, szerokimi bądź imitującymi kasetony drewniane.
  Ościeżnica bramy wykonana jest ze stali ocynkowanej i posiada specjalne uszczelki boczne i uszczelkę blendy. Płaszcz bramy podnoszony jest do góry na rolkach prowadzonych po prowadnicach
  przymocowanych do sufitu. Ruch pionowy możliwy jest dzięki zastosowaniu sprężyn naciągowych lub skrętnych (zależnie od wielkości bramy).

  Czy bramy garażowe Oknoplast są bezpieczne?

  Bramy garażowe Oknoplast odznaczają się wysokim poziomem bezpieczeństwa – zarówno dotyczącego użytkowania, jak i ochrony przed włamaniem. Solidna konstrukcja oraz zastosowane rozwiązania technologiczne wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców i urazami, przed zmiażdżeniem dłoni na krawędziach czy opadnięciem w razie pęknięcia sprężyny sprawiają natomiast, że podwyższa się komfort użytkowania.

  Jako opcję zamówić można pakiet montażowy w klasie bezpieczeństwa antywłamaniowego RC2, obejmujący dodatkowe: wzmocnienie zamka,
  rygle obrotowe oraz blachy wzmacniające, a także rolki dolne z dłuższym trzpieniem i zaczepami. Dodatkowe rozwiązania, które
  podwyższą poziom bezpieczeństwa bramy, to m.in. fotokomórki w świetle bramy, które zatrzymują zamykanie bramy, gdy wykryją przeszkodę.

  Czy bramy garażowe Oknoplast są energooszczędne?

  Bramy segmentowe OKNOPLAST odznaczają się wysokim poziomem energooszczędności. Dzięki ociepleniu z pianki PUR i dodatkowym uszczelkom na segmentach i ościeżnicy są niezwykle szczelne oraz zapewniają skuteczną ochronę termoizolacyjną i akustyczną. Prawidłowo zamontowane mogą wpływać pozytywnie na obniżenie kosztów ogrzewania garażu, a w przypadku garażów zaprojektowanych w bryle budynku również całego domu.

  Izolacja segmentów bramy Dekedo o grubości 45 milimetrów sprawia, że współczynnik przenikania ciepła K dla paneli wynosi 0,44 W/m²K, czyli zdecydowanie mniej niż większość modeli w tej klasie produktowej. Zgodnie z przepisami od 2021 roku w przypadku
  bram garażowych maksymalnie parametr ten może wynosić nawet 1,3 W/m²K – im jest on niższy, tym brama jest cieplejsza.

  Współczynnik przenikania ciepła K dla paneli bram Belado wynosi aż 0,34 W/m²K, przez co może być stosowana w budynkach energooszczędnych.

  Jak wykonać pomiar pod bramę garażową?

  Jeśli chcesz samodzielnie wykonać pomiar, choćby po to, aby uzyskać orientacyjną wycenę bramy, mamy kilka wskazówek. Kluczową zasadą jest przeprowadzenie pomiaru otworu przeznaczonego na bramę w całkowicie ukończonym garażu. Co to dokładnie oznacza? Powinieneś mieć już wykonane wszystkie instalacje (w tym elektryczną, jeśli wybierasz automatyczną bramę), oraz mieć gotowe tynki na ścianach oraz posadzki na podłodze. Jeśli zamierzasz zainstalować tzw. sufit podwieszany w garażu, zaleca się, aby odłożyć te prace do czasu, gdy zamontujesz już bramę – wszelkie prowadnice sufitowe muszą być przytwierdzone do stabilnego i solidnego sufitu.
  Następnie zmierz zarówno otwór bramy, jak i szerokość bocznych ścianek oraz wysokość pomiędzy górną krawędzią otworu a sufitem. Te dane będą niezbędne dla sprzedawcy, aby zidentyfikować, czy konkretny model bramy garażowej będzie można zamontować w Twoim garażu.

  Bramy garażowe segmentowe

  Bramy garażowe Oknoplast dostępne w naszej ofercie zostały stworzone z myślą o cieple, bezpieczeństwie i designie Twojego garażu. Solidne, wytrzymałe, proste w obsłudze, nowoczesne konstrukcje o wysokich parametrach izolacyjności skutecznie chronią przed wychłodzeniem, zarówno wnętrze garażu, jak i pomieszczeń mu przyległych. Dbamy, by Twój dom był energooszczędny i przyjazny środowisku. Wiemy, że brama garażowa ma istotny wpływ na estetykę domu, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby detal mówił o jakości premium. Poznaj bramy segmentowe Oknoplast – wybierz bezpieczeństwo i optymalność Dekedo lub design i termoizolację Belado.

  Brama segmentowa Belado

  Garażowe bramy segmentowe Belado zostały stworzone z myślą o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej, najwyższej jakości wykonania i wyjątkowym designie. Wyjątkowo gruby pancerz skutecznie chroni wnętrze garażu i pomieszczeń mieszkalnych do niego przyległych, przed wychłodzeniem. Mniejsza utrata ciepła to mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzewania. Dbamy, by Twój dom był energooszczędny i przyjazny środowisku. Brama segmentowa Belado dzięki maksymalnej szerokości 5,5 m sprawdzi się nawet w bardzo szerokich, dwustanowiskowych garażach.

  Brama segmentowa Dekedo

  Jakość premium i wysoka funkcjonalność – to najprostsza charakterystyka bramy garażowej segmentowej Dekedo. Model zaprojektowany został z dbałością o każdy detal. Ta staranność widoczna jest nie tylko w atrakcyjnej stylistyce bramy do garażu, ale również jej wysokiej jakości użytkowej o najwyższym standardzie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii stworzyliśmy produkt, który wyróżnia się trwałością, bezawaryjnością i wygodą obsługi. To optymalny wybór dla nowoczesnego domu i garażu. Brama segmentowa Dekedo stanowi idealne rozwiązanie dla garaży o szerokości od 2250 do 5500 mm.

  Wykańczasz dom z garażem i nie wiesz, na jaką bramę garażową postawić? Przede wszystkim zastanów się, jakie czynniki powinien spełniać dany model. Zależy Ci w pierwszej kolejności nad ochroną przed włamaniem? Obawiasz się negatywnego wpływu warunków atmosferycznych? A może wolisz postawić na design? Na każdy z tych problemów znajdziesz odpowiedź właśnie w Oknoplast!

  Budując dom, chcesz postawić na nowoczesność i wygodę? W takim razie nie mogłeś lepiej trafić. W Dekedo połączyliśmy to, co najlepsze w dziedzinie bram garażowych. Z jednej strony możesz liczyć na minimalizację strat cieplnych (a co za tym idzie – na niższe rachunki za ogrzewanie), zaś z drugiej na doskonałą ochronę. Do tego dochodzi cała paleta kolorów do wyboru. To jednak nie wszystko, co ten model ma do zaoferowania.

  Bramy garażowe Dekedo to również szereg specjalnych zabezpieczeń, o które zadbali nas projektanci. Zabezpieczenia te chronią przed przytrzaśnięciem palców oraz przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny. Do tego drzwi reagują natychmiast po napotkaniu przeszkody pod dolną uszczelką – w takim przypadku brama natychmiast się podnosi. Dzięki temu rozwiązaniu nie uszkodzisz np. swojego samochodu.

  Bramy Belado to przede wszystkim doskonała izolacyjność

  Bramy garażowe wysokiej jakości powinny zapewniać odpowiednią ochronę domostwa. Ta myśl przyświecała nam na etapie projektowania modelu Belado. Co go wyróżnia? Przede wszystkim gruby pancerz, który bardzo skutecznie chroni wnętrze garażu (a co za tym idzie również sąsiadujących z nim pomieszczeń) przed wychłodzeniem. Nie jest tajemnicą, że zimy w naszym kraju potrafią przecież dać w kość. Belado stanowi doskonałe rozwiązanie tego problemu. Wiąże się to również z tym, że te bramy garażowe spełniają najwyższe standardy energooszczędności. Tutaj sprawdza się prosta zasada: mniejsza utrata ciepła, to również zdecydowanie mniejsze  zużycie energii potrzebnej do ogrzewania.

  Już ustaliliśmy, że bramy Belado pomagają w zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. W czym jednak tkwi ich sekret? Bramy garażowe tego typu posiadają bardzo grube, dwupłaszczowe stalowe segmenty. Te z kolei wypełnione są niezwykle wydajną pianką poliuretanową o szerokości aż 67 mm. Dzięki temu model ten gwarantuje współczynnik przenikania ciepła K = 0,34 W/m²K. To nie tylko ochrona przed wdzierającym się mrozem, ale również hałasem. Co więcej, istnieje możliwość dodatkowego rozbudowania bramy o specjalny system listew uszczelniających. Ten zwiększa izolacyjność cieplną nawet o 15%!

  Garażowe bramy segmentowe  gwarantują bezpieczeństwo

  W Oknoplast szczególnie cenimy trwałość i bezawaryjność. Pod tym względem prym wiedzie model Dekedo. To bramy garażowe segmentowe, które łączą w sobie cechy nowoczesnego domu:

  • znakomite właściwości termoizolacyjne,
  • wysoka energooszczędność,
  • odporność bram na odkształcenia,
  • wysoka dźwiękoszczelność,
  • stabilna i cicha praca,
  • wysoki komfort użytkowania, proste sterowanie.

  Budując dom, chcesz postawić na nowoczesność i wygodę również w garażu? Bramy rozwierne i uchylne coraz częściej zastępowane są przez bramy segmentowe. W Dekedo połączyliśmy to, co najlepsze w dziedzinie bram garażowych. Z jednej strony możesz liczyć na minimalizację strat cieplnych, zaś z drugiej na doskonałą ochronę. Do tego dochodzi cała paleta kolorów paneli do bram segmentowych do wyboru, które bez problemu można dopasować do koloru elewacji domu. To jednak nie wszystko, co ten model bramy garażowej ma do zaoferowania.

  Bramy garażowe Dekedo to również szereg specjalnych zabezpieczeń. Zabezpieczenia te chronią przed przytrzaśnięciem palców oraz przed opadnięciem bramy garażowej w przypadku zerwania sprężyny podczas zamykania i otwierania bramy. Do tego drzwi garażowe reagują natychmiast po napotkaniu przeszkody pod dolną uszczelką, a brama garażowa natychmiast się podnosi. Nic więc dziwnego, że zwyczajne bramy uchylne coraz częściej zastępowane są przez automatyczne bramy garażowe.

  W Oknoplast dbamy o to, aby wszyscy nasi Klienci mogli liczyć na pełne wsparcie. Stąd stale rozbudowywana oferta, która już teraz prezentuje się naprawdę okazale. Każdy model wyróżnia się swoimi unikalnymi cechami oraz parametrami technicznymi. Co jednak, jeśli posiadasz duży, dwustanowiskowy garaż? Tutaj również możemy pomóc.

  Nasze bramy garażowe Belado mogą osiągnąć maksymalną szerokość wynoszącą aż 5,5 metra. Podobnie model Dekedo – to rozwiązanie przeznaczone do garaży o szerokości od 2250 mm do 5500 mm. Mowa tu zarówno o pomieszczeniach przeznaczonych do renowacji, jak i tych, które dopiero są w budowie.

  Pewnie myślisz, że praca tak dużych bram garażowych jest uciążliwa? Nic z tych rzeczy! Nasi projektanci dokonali prawdziwego cudu, tworząc konstrukcję przemyślaną w taki sposób, aby ta gwarantowała cichą i stabilną pracę. Do tego wszystkie nasze bramy garażowe wyposażone są w specjalną ochronę przed urazami. To gwarancja, że nie przytrzaśniesz palców ani z wewnątrz, ani z zewnątrz.