Ranking Okien Oknoplast – rozwiązania dla domów energooszczędnych

Wybierając okna dla naszego domu, kierujemy się nie tylko względami estetycznymi, zwracamy również uwagę na parametry techniczne. W rankingu okien Oknoplast przedstawiamy systemy okienne uszeregowane według wartości najważniejszych w projektach domów energooszczędnych i pasywnych.
Skorzystaj z instrukcji obsługi, która przybliży Ci znaczenie poszczególnych skrótów literowych wykorzystywanych w opisach systemów okiennych.

Uw, Rw… co musisz wiedzieć o parametrach technicznych okien

Uw – współczynnik przenikania ciepła przez całe okno. Na wysokość parametru Uw okna składają szyba, rama okna oraz sposób montażu. Wybierając okna dla naszego domu, powinniśmy zwrócić uwagę, aby parametr Uw był niższy od 1,1 W/(m2K ). Im niższy parametr Uw, tym więcej ciepła okna zatrzymają wewnątrz domu, a to oznacza niższe rachunki za ogrzewanie.

g – współczynnik promieniowania słonecznego. Jego wartość dla okien podawana jest w % i im jest wyższy, tym więcej energii słonecznej trafi do naszego wnętrza przez szybę.

Lt – parametr oznaczający przepuszczalność światła przez okno. Określa ile światła, przenika do wnętrza pomieszczenia. Im więcej światła wypełnia nasz dom, tym lepsze jest samopoczucie domowników, dlatego okna o odpowiednio wysokim parametrze Lt są jednymi z najczęściej wybieranych przez konsumentów.

Rw – współczynnik izolacji akustycznej. Określany w decybelach (dB) wskazuje na zdolność okien do tłumienia hałasu. Im jest wyższy, tym lepiej – głośniejsze dźwięki będą skutecznie wyciszane. Dla domu w spokojnej okolicy Rw na poziomie 30-32 dB jest w pełni wystarczające. Jeśli jednak w naszej okolicy znajduje się np. droga o dużym natężeniu ruchu, wtedy okna z parametrem Rw 35 dB będą lepszym rozwiązaniem.

Okna energooszczędne i pasywne – wymagania budowlane

Głównym wymaganiem stawianym przed oknami dla domów energooszczędnych i pasywnych jest odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła okna. Według wymagań od 2021 roku maksymalna wartość tego parametru dla okien elewacyjnych może wynosić do 0,9 W/(m²K), czyli do wartości, która jest charakterystyczna w stolarce dla domów pasywnych (Uw nie większe niż 0,8 W/(m²K)).

Decydując się na wybór systemu okiennego, wybierajmy te okna, które spełniają zaostrzone wymagania.

Ranking okien Oknoplast

W rankingu okien Grupy Oknoplast wskazujemy wszystkie systemy okienne wykonane z PVC, uszeregowane według zastosowania w budownictwie domów energooszczędnych i pasywnych.

1. WINERGETIC PREMIUM PASSIVE

Oto okna stworzone z myślą o domach pasywnych, których zadaniem jest maksymalne zatrzymanie ciepła wewnątrz.

Model swoje doskonałe parametry izolacyjne zawdzięcza

trzykomorowemu pakietowi szybowemu oraz specjalnym wzmocnieniom termicznym. Jeśli szukasz rozwiązania dla domu, którego roczne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nie przekracza 15 kWh/m2 – to model Winergetic Premium Passive jest wyborem dla Ciebie.

Najważniejsze zalety:

 • Niski współczynnik przenikania ciepła – Uw = 0,68 W/(m²K)*
 • Doskonała izolacja akustyczna – Rw = 36dB(-2,6) dB**
 • Podwójne wzmocnienie termiczne SpaceBlock
 • Autorski kształt profilu o charakterystycznym zaokrągleniu od strony zewnętrznej
 • Stopniowanie uchyłu FOUR Seasons

* Dla okna referencyjnego z szybą 4TF/12Kr/4/12Kr/4TF/10Kr/4TF o Ug=0,3 W/(m2K) z ramką Warmatec.

** Parametr Rw podany jest dla pakietu 4TF/18/4/16/4TF

2. WINERGETIC PREMIUM 

Tylko okna o doskonałych parametrach izotermicznych, spełniają wymagania w budownictwie domów energooszczędnych. System Winergetic Premium pozwala odciążyć domowy budżet poprzez obniżenie kosztów za ogrzewanie i prąd.

Połączenie wytrzymałego PVC, okuć WINKHAUS i ponad 25-letniego doświadczenia w produkcji stolarki pozwoliło nam stworzyć model, który podniesie komfort życia w każdym domu i wpasuje się w jego estetykę.

Najważniejsze zalety:

 • Niski współczynnik przenikania ciepła – Uw = 0,76 W/(m²K)*
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna – Rw = 36 dB*
 • Nowoczesne pakiety szybowe wykonane z tafli szkła o grubości 3 mm
 • Zaokrąglony od zewnętrznej strony autorski kształt profilu.
 • Stopniowanie uchyłu FOUR Seasons

* Dla okna referencyjnego z pakietem szybowym 4TF/18/4/16/4TF Ug=0,5 W/(m2K) z ramką Warmatec

3. WINERGETIC STANDARD 

Okna dla tych, którzy oczekują ponadczasowej klasy i w codziennym użytkowaniu doceniają komfort. Okna Winergetic Standard urzekają prostym profilem bez zaokrągleń.

W połączeniu z nowoczesnym pakietem szybowym okna zyskują bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Odpowiednia ochrona przed uciążliwym hałasem oraz system mikrowentylacji zapewniający stały dopływ świeżego powietrza podnoszą komfort codziennego użytkowania okien.

Najważniejsze zalety:

 • Niski współczynnik przenikania ciepła – Uw = 0,76 W/(m²K)*
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna – Rw = 36 dB*
 • 7-komorowy profil ramy i 6- komorowy profil skrzydła o głębokości zabudowy 82 mm
 • Klasyczny, prosty kształt profilu
 • Nakładka aluminiowa zewnętrzna całkowicie pokrywa profil skrzydła i ramy, nadaje im industrialny wygląd

* Dla okna referencyjnego z pakietem szybowym 4TF/18/4/16/4TF Ug=0,5 W/(m2K) z ramką Warmatec

4. PRISMATIC 

System powstał z myślą o osobach doceniających klasyczną formę profilu oraz wysokie parametry izolacji termicznej okna.

System Prismatic wprowadzi do wnętrza domu więcej światła i skutecznie zatrzyma ciepło. Zapewni także większy komfort domownikom przez skuteczne wygłuszenie uporczywego hałasu z zewnątrz.

Najważniejsze zalety:

 • Niski współczynnik przenikania ciepła – Uw = 0,78 W/(m²K)*
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna – Rw = 36 dB*
 • Dzięki większej powierzchni szklenia do wnętrza domu wpada więcej światła
 • Stopniowanie uchyłu FOUR Seasons

* Dla okna referencyjnego z szybą 4TF/18/4/18/4TF, Ug = 0,5 W/(m²K) z ramką Warmatec

5. PIXEL

W modelu Pixel technologia, design i światło łączą się ze sobą w idealnej harmonii. Poznaj okna, które są kapitalnym rozwiązaniem dla wnętrz minimalistycznych lub bardziej odważnych aranżacji. Połączenie smuklejszego profilu oraz pakietu szybowego o większej powierzchni wprowadzi do Twojego domu aż 22%* więcej światła.

Charakterystyczna rama pozbawiona zaokrągleń idealnie wpasowuje się w obecne trendy wnętrzarskie. Obok okien Pixel, nikt nie przechodzi obojętnie!

* Wartość uśredniona zysku światła szyby w oknie PIXEL wyposażonym w słupek ruchomy z klamką centralną w stosunku do standardowych rozwiązań okien ze słupkiem ruchomym.

Najważniejsze zalety:

 • Niski współczynnik przenikania ciepła – Uw = 0,83 W/(m²K)*
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna – Rw = 36 dB*
 • Prosty design profilu skrzydła
 • Dwa zaczepy antywłamaniowe w standardzie
 • Stopniowanie uchyłu FOUR Seasons

* Dla okna referencyjnego z szybą 4TFO/16/4/16/4TFO, Ug = 0,5 W/(m²K) z ramką Warmatec

6. PROLUX

Poznaj okna, stworzone z myślą o osobach kochających przestrzeń i ciepłe promienie słońca. Rewolucyjny model Prolux posiada większą powierzchnię szklenia i wpuszcza do wnętrza domu 22%* więcej światła niż standardowe okna PVC. Smukłe skrzydło okna o charakterystycznie zaokrąglonym kształcie łączy w sobie elegancję bez utraty doskonałych parametrów izolacji. Niech hałas i mróz zostaną na zewnątrz, a w domu niech zagości więcej światła!

* Wartość uśredniona zysku światła szyby w oknie Prolux wyposażonym w słupek ruchomy z klamką centralną w stosunku do standardowych rozwiązań okien ze słupkiem ruchomym.

Najważniejsze zalety:

 • Niski współczynnik przenikania ciepła – Uw = 0,97 W/(m²K)*
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna – Rw = 35 dB*
 • Smuklejsze, bardziej zaokrąglone skrzydło.
 • Smuklejszy profil okna o większej powierzchni przeszklenia wprowadza do domu więcej światła
 • Stopniowanie uchyłu FOUR Seasons

* Dla okna referencyjnego z szybą 4TF/12/4/12/4TF, Ug = 0,7 W/(m²K) z ramką Warmatec

7. KONCEPT

Szukasz okien, które zagoszczą w Twoim domu na lata bez zbędnego przepłacania? System okienny koncept został doceniony przez tysiące polskich rodzin.

Oto rozwiązanie o klasycznym, minimalistycznym wyglądzie, dobrych parametrach technicznych i przystępnej cenie. Zapewnia komfort w codziennym użytkowaniu i wyróżnia się dużą wytrzymałością.

* Wartość uśredniona zysku światła szyby w oknie Prolux wyposażonym w słupek ruchomy z klamką centralną w stosunku do standardowych rozwiązań okien ze słupkiem ruchomym.

Najważniejsze zalety:

 • Niski współczynnik przenikania ciepła – Uw = 0,92 W/(m²K)*
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna – Rw = 33 dB*
 • Optymalne parametry w zakresie izolacji cieplnej. Design stworzony z myślą o osobach, ceniących proste formy.
 • Stopniowanie uchyłu FOUR Seasons

* Dla okna referencyjnego z szybą 4TF/14/4/14/4TF, Ug = 0,6 W/(m²K) z ramką Warmatec

Umów się już dziś w najbliższym salonie Oknoplast i pozwól naszym ekspertom wybrać dla Ciebie najlepszy system okienny

Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres:privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane

Dlaczego OKNOPLAST?

Zaufanie jest fundamentem dobrej współpracy. Od ponad 25 lat dostarczamy naszym klientom okna, drzwi i rolety, które zostają z nimi na długie lata. To właśnie dzięki zaufaniu OKNOPLAST stał się synonimem solidności i innowacyjności.
Przecieramy nowe szlaki w designie i technologii, aby nasze okna zapewniały jeszcze więcej ciepła i światła. Poznaj bogatą ofertę naszej marki lub odwiedź jeden z ponad 3000 tysięcy salonów i zobacz na własne oczy, jak wiele się zmienia, gdy na świat patrzysz przez nasze okna.
Znajdź salon w pobliżu lub zadaj nam pytanie bezpośrednio. Znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Katalog Oknoplast

Katalog Oknoplast


Doskonałe połączenie elegancji, estetyki i nowoczesnych technologii.

 • inspiracje
 • opisy produktów
 • parametry techniczne