Home Baza wiedzy Nowoczesna technologia Okna sterowane telefonem – czy to możliwe?

artykuł 5 z 6 poradnika "Nowoczesna technologia"

Okna sterowane telefonem – czy to możliwe?


Rozwijająca się technologia sprawiła, że urządzenie, które dotychczas służyło nam jedynie do dzwonienia, spełnia dziś funkcje kilkunastu innych przedmiotów. Smartfon wyposażony w odpowiednie aplikacje pozwoli nie tylko na rozrywkę, ale też ułatwi życie – dzięki niemu łatwiej zaplanujesz dzień, znajdziesz właściwą trasę czy zmierzysz ilość spalanych kalorii. Czy jednak technologia zaszła tak daleko, aby telefonem móc sterować oknami? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym wpisie!

Na rynku pojawiają się coraz to nowe urządzenia, które możemy podłączyć do telefonu. Zegarek, tzw. Smartwatch pozwala na sterowanie smartfonem bez wyjmowania go z kieszeni. Specjalna wkładka do buta pozwoli zmierzyć ilość przemierzonych w ciągu dnia kroków i przedstawi wykresy do analizy codziennego rytmu dnia. Już dziś bez problemu możemy kupić lodówkę, którą po podłączeniu do internetu, zamienimy w kolejne urządzenie zsynchronizowane z telefonem. Jakimi jeszcze nieoczywistymi urządzeniami związanymi z zarządzaniem naszym domem jesteśmy w stanie sterować?

Inteligentne gniazdka

W nowo budowanych osiedlach i domach coraz częściej stosuje się systemy i technologie, które pozwalają na zdalne sterowanie i uzyskanie informacji o np. instalacji elektrycznej. Specjalne gniazdka, które mają dostęp do sieci Wi-Fi pozwalają na odcięcie urządzenia od prądu niezależnie od miejsca, w którym znajduje się właściciel. De facto takie rozwiązanie można wprowadzić do każdego domu – wystarczy specjalne gniazdko, dostęp do internetu i smartfon z odpowiednią aplikacją. Dzięki takiemu zestawowi, zmartwienie, czy wyłączyliśmy przed wyjściem z domu żelazko odejdzie w niepamięć. Dodatkowo takie inteligentne gniazdka potrafią zbierać dane na temat zużycia prądu, które można odczytać na prostych wykresach. Oszczędzanie prądu z inteligentnym gniazdkiem może być naprawdę proste!  

Fot.: Somfy

Oświetlenie w zasięgu jednego palca

Podobny system dostępny jest w przypadku zarządzania oświetleniem. Tutaj będzie już wymagana instalacja zamontowana podczas budowy domu, jednak późniejsze możliwości na pewno przydadzą się użytkownikowi. Kto nie chciałby móc sterować światłem nie ruszając się z wygodnego fotela? Możliwość zdalnego zapalenia światła może również posłużyć za sposób na odstraszenie złodziei. Dzięki funkcji zaprogramowania włączania i wyłączania lamp w określonych pomieszczeniach, nawet na urlopie możemy zasymulować obecność w domu. Dodatkowa analiza zużycia prądu pomoże w oszczędnościach – wtedy jak na dłoni będziemy widzieć, w którym pomieszczeniu najczęściej i najmocniej palimy światła.

Ale co z oknami oraz roletami?

W ostatnich latach udało się połączyć kilka technologii: zdalnego sterowania, programowania i specjalnych siłowników. Dzięki takiemu zestawowi nasze okna bez problemu stają się prawdziwie inteligentnymi urządzeniami, którymi dzięki podłączeniu do internetu, możemy zarządzać z praktycznie każdego miejsca na ziemi! Specjalne tryby pozwolą zdalnie otwierać i zamykać okna, drzwi oraz rolety – unikniemy biegania z pokoju do pokoju aby je zatrzasnąć. Jeśli dodamy do tego czujnik deszczu, tym zmartwieniem będzie się dla nas zajmować inteligentny system. Inną przydatną funkcją jest możliwość programowania i planowania uchylania okien. Kto nie chciałby obudzić się czując świeżą bryzę porannego powietrza?

Dzięki Smart OKNOPLAST już teraz do naszych domów możemy wprowadzić wiele użytecznej technologii, które nie tylko ułatwią nam życie, ale również mogą podnieść bezpieczeństwo i pomóc oszczędzać na domowym budżecie! Więcej informacji na temat technologii Smart OKNOPLAST znajdziesz na stronie https://oknoplast.com.pl/smart/

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

Pixel

System PIXEL to wyważone połączenie elegancji, estetyki i funkcjonalności. Industrialny charakter zyskał dzięki zastosowaniu profili bez zaokrągleń oraz ostro zarysowanej listwie przyszybowej. Okno PIXEL to nie tylko wyjątkowy design. Doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej, większa powierzchnia szyb oraz możliwość wyboru wąskiego słupka ruchomego z symetrycznie umieszczoną klamką centralą sprawiają, że system PIXEL to uniwersalny wybór.

Okno Prolux - Oknoplast

Prolux

Okno PROLUX zostało zaprojektowane tak, aby doświetlić pomieszczenia. Dzięki obniżeniu profilu skrzydła do wnętrza wpada średnio o 22% więcej światła. System PROLUX z charakterystycznym, autorskim profilem z zaokrągloną listwą przyszybową to uniwersalna propozycja dla wielu typów i stylów zabudowy. Możliwość okleinowania profilu w technologii ColorFull sprawia, że okno PROLUX to estetyczny i praktyczny wybór.

Winergetic Premium

Okno WINERGETIC PREMIUM należy do linii produktów o wyjątkowo korzystnych parametrach izolacji termicznej to optymalne połączenie nowatorskiej technologii i autorskiego designu. Rewelacyjne właściwości izolacji termicznej to realne obniżenie kosztów za energię elektryczną i odpowiedzialny wybór.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów