Drzwi

Okna sterowane telefonem – czy to możliwe?

Rozwijająca się technologia sprawiła, że urządzenie, które dotychczas służyło nam jedynie do dzwonienia, spełnia dziś funkcje kilkunastu innych przedmiotów. Smartfon wyposażony w odpowiednie aplikacje pozwoli nie tylko na rozrywkę, ale też ułatwi życie – dzięki niemu łatwiej zaplanujesz dzień, znajdziesz właściwą trasę czy zmierzysz ilość spalanych kalorii. Czy jednak technologia zaszła tak daleko, aby telefonem móc sterować oknami? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym wpisie!

Na rynku pojawiają się coraz to nowe urządzenia, które możemy podłączyć do telefonu. Zegarek, tzw. Smartwatch pozwala na sterowanie smartfonem bez wyjmowania go z kieszeni. Specjalna wkładka do buta pozwoli zmierzyć ilość przemierzonych w ciągu dnia kroków i przedstawi wykresy do analizy codziennego rytmu dnia. Już dziś bez problemu możemy kupić lodówkę, którą po podłączeniu do internetu, zamienimy w kolejne urządzenie zsynchronizowane z telefonem. Jakimi jeszcze nieoczywistymi urządzeniami związanymi z zarządzaniem naszym domem jesteśmy w stanie sterować?

Inteligentne gniazdka

W nowo budowanych osiedlach i domach coraz częściej stosuje się systemy i technologie, które pozwalają na zdalne sterowanie i uzyskanie informacji o np. instalacji elektrycznej. Specjalne gniazdka, które mają dostęp do sieci Wi-Fi pozwalają na odcięcie urządzenia od prądu niezależnie od miejsca, w którym znajduje się właściciel. De facto takie rozwiązanie można wprowadzić do każdego domu – wystarczy specjalne gniazdko, dostęp do internetu i smartfon z odpowiednią aplikacją. Dzięki takiemu zestawowi, zmartwienie, czy wyłączyliśmy przed wyjściem z domu żelazko odejdzie w niepamięć. Dodatkowo takie inteligentne gniazdka potrafią zbierać dane na temat zużycia prądu, które można odczytać na prostych wykresach. Oszczędzanie prądu z inteligentnym gniazdkiem może być naprawdę proste!

 

Fot.: Somfy

 

Oświetlenie w zasięgu jednego palca

Podobny system dostępny jest w przypadku zarządzania oświetleniem. Tutaj będzie już wymagana instalacja zamontowana podczas budowy domu, jednak późniejsze możliwości na pewno przydadzą się użytkownikowi. Kto nie chciałby móc sterować światłem nie ruszając się z wygodnego fotela? Możliwość zdalnego zapalenia światła może również posłużyć za sposób na odstraszenie złodziei. Dzięki funkcji zaprogramowania włączania i wyłączania lamp w określonych pomieszczeniach, nawet na urlopie możemy zasymulować obecność w domu. Dodatkowa analiza zużycia prądu pomoże w oszczędnościach – wtedy jak na dłoni będziemy widzieć, w którym pomieszczeniu najczęściej i najmocniej palimy światła.

Ale co z oknami oraz roletami?

W ostatnich latach udało się połączyć kilka technologii: zdalnego sterowania, programowania i specjalnych siłowników. Dzięki takiemu zestawowi nasze okna bez problemu stają się prawdziwie inteligentnymi urządzeniami, którymi dzięki podłączeniu do internetu, możemy zarządzać z praktycznie każdego miejsca na ziemi! Specjalne tryby pozwolą zdalnie otwierać i zamykać okna, drzwi oraz rolety – unikniemy biegania z pokoju do pokoju aby je zatrzasnąć. Jeśli dodamy do tego czujnik deszczu, tym zmartwieniem będzie się dla nas zajmować inteligentny system. Inną przydatną funkcją jest możliwość programowania i planowania uchylania okien. Kto nie chciałby obudzić się czując świeżą bryzę porannego powietrza?

Zobacz jak działa sterowanie oknami, drzwiami oraz roletami za pomocą smartfona >>

 

Dzięki Smart OKNOPLAST już teraz do naszych domów możemy wprowadzić wiele użytecznej technologii, które nie tylko ułatwią nam życie, ale również mogą podnieść bezpieczeństwo i pomóc oszczędzać na domowym budżecie!

Więcej informacji na temat technologii Smart OKNOPLAST znajdziesz na stronie https://oknoplast.com.pl/smart/

 


Promocja Zimowa

Promocja Zimowa


Poznaj nasze okna

Okna sterowane telefonem – czy to możliwe?
Do góry