Home Baza wiedzy 5 poważnych zmian, które całkowicie odmienią Twój dom

5 poważnych zmian, które całkowicie odmienią Twój dom


Piękna podłoga, schody i okna – to właśnie najważniejsze elementy decydują o wyglądzie całego domu. Wymiana dodatków bądź mebli nigdy nie będzie aż tak efektowna. Warto zainwestować więcej czasu i pieniędzy w solidne podstawy, by móc cieszyć się efektem na długie lata. O czym warto pomyśleć na początku?

Zacznijmy od podstaw

Wymiana podłogi to prawdziwa misja. Wybór jest niemal nieograniczony – drewno, kamień, beton, podłogi żywiczne bądź praktyczne płytki – wszystko w zależności od upodobań. Warto zastanowić się nad tym czego oczekujemy. Jeżeli marzymy o podgrzewanej podłodze, to jeszcze przed wyborem ostatecznego modelu, należy upewnić się, że taka opcja jest możliwa. W przypadku drewna trzeba być niezwykle ostrożnym i pamiętać, by przystosowało się ono do poziomu wilgoci w domu. To wymagające tworzywo powinno minimum przez tydzień pozostać w pomieszczeniu, by po zamontowaniu się nie odkształcić. Piękna podłoga to inwestycja na długie lata, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto sprawdzić wszelkie ewentualności. Pamiętajmy, że to co znajduje się pod podłogą naprawdę ma znaczenie!

Zapomniany element

Dobór odpowiednich schodów jest niezwykle ważny, by zachować spójną całość. Często pobłażliwie traktuje się ten element, uznając go za konieczność. Schody to jednak integralna część domu, która często widoczna jest z kilku punktów. Ważna jest świadomość tego, jak ludzie poruszają się po domu. Warto rozważyć schody jako całość, a nie tylko korytarz.

schody w domu

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

To właśnie one są pierwszym elementem, który widzą nasi goście. Na ich podstawie tworzy się obraz tego, czego możemy spodziewać się w środku domu. Jeśli inwestujesz w nowoczesne, minimalistyczne wnętrze, zapomnij o drewnianych, solidnych drzwiach – skup się na tym, by wejście były zapowiedzią środka.

Okno na świat

Ich właściwy dobór decyduje nie tylko o aspektach wizualnych domu, ale również o komforcie mieszkania w nim. Odpowiednie okna gwarantują dostęp do znacznie większej ilości światła, w przypadku modelu PIXEL mówimy aż o 22%. Inwestycja w najwyższej jakości produkt to również gwarancja obniżenia kosztów ogrzewania. Nowoczesne technologie zapobiegają przedostawaniu się ciepła. Na szczęście innowacyjne rozwiązania idą w parze z designem. Wybór jest niemal nieograniczony – wszystko w zależności od upodobań.

Spójna całość

O harmonijnym wyglądzie domu decyduje wiele czynników. Oprócz wspomnianych powyżej, również drzwi wewnętrzne, kolory ścian czy samo wykończenie. Warto poświęcić czas i energię na to, by dopasować poszczególne elementy do siebie, by przez długie lata móc cieszyć się pięknym wnętrzem.  

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów