Home Baza wiedzy Czym kierować się wybierając ekipę remontową?

Czym kierować się wybierając ekipę remontową?


opublikowane 27 cze 2017

2 minuty

Wykończenie wnętrz w domu/mieszkaniu wymaga doświadczenia, wiedzy i precyzji. Nic dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej. To bardzo odpowiedzialna decyzja. Pozostaje nam jeszcze wybór fachowców. Czym kierować się przy wyborze ekipy remontowej? Radzimy!

Dobra opinia – poczta pantoflowa

Niezależnie od tego, na jakie usługi się decydujemy – zawsze warto popytać znajomych. Na pewno w naszym środowisku znajdą się osoby, które z przyjemnością polecą nam ekipę remontową, z której prac byli bardzo zadowoleni. Najprościej zapytać na Facebooku – w mediach społecznościowych ludzie chętnie udzielają sobie nawzajem szczerych porad.

Nie bójmy się pytać

Warto „wziąć na widelec” kilka firm, np. trzy. Zadzwońmy do przedstawiciela każdej z nich i zadajmy kilka pytań:

 • jak długo firma istnieje na rynku? (oczywiście, im dłużej tym lepiej, ale pamiętajmy, że w danej ekipie zmieniają się pracownicy, którzy mogą być mniej doświadczeni, poza tym więcej lat na rynku oznacza prawdopodobnie większą cenę za wykonane usługi)
 • jakie firma ma doświadczenie? Jakie remonty wykonywała? Czy można zobaczyć gdzieś zrealizowane projekty? (przedstawiciel dobrej ekipy najprawdopodobniej nie będzie miał najmniejszych problemów z odpowiedzią na te pytania)
 • czy firma posiada referencje? Jeśli tak, to czy można je zobaczyć?
 • ile wynosi przybliżona cena za nasz remont (po podaniu szczegółów)?

W nawiązaniu do ostatniego podpunktu warto pamiętać, że cena nie powinna być naszym głównym motywatorem – oczywiście nikt nikogo nie namawia do przepłacania, ale tak jak to w przypadku innych wysokiej jakości usług – musimy liczyć się z konkretnym kosztem, jeśli tylko zależy nam na zadowalającym wykonaniu.

Jedna ekipa czy kilku fachowców?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na powyższe pytanie. Łatwiej wybrać jedną firmę, która zatrudnia fachowca od płytek, paneli, elektryki itd. Wtedy nie tracimy czasu i nerwów na organizację pozostałych kwestii, tylko skupiamy się na jednej ekipie i na umowie z nią (umowa! Bardzo istotny, jeśli nie najistotniejszy, element współpracy – warto zadbać o nią w najmniejszym szczególe, tak by regulowała każdy zakres współpracy). Z drugiej strony jeśli firma nas zawiedzie to na każdym polu, a nie tylko tym jednym, konkretnym. Dlatego warto wrócić do kwestii z początku tekstu – wyboru ekipy z polecenia. Takiemu właśnie zespołowi zaufała Kasia Ogórek, autorka blogu twojediy.pl (przebieg metamorfozy jej salonu znajdziecie w jednym z wpisów – http://www.twojediy.pl/metamorfoza-salonu/). Oczywiście wisienką na torcie w całej przemianie stały się okna Oknoplast – zobaczcie relację z ich wymiany: https://youtu.be/NFKKcS-9dyw A Wy jakie macie doświadczenia z pracą z ekipami remontowymi? Podzielcie się!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów