Home Baza wiedzy Jak zabezpieczyć okna przed dziećmi?

Jak zabezpieczyć okna przed dziećmi?


opublikowane 31 paź 2017

2 minuty

Wszędzie ich pełno. Nieustannie biegają, odkrywają, sprawdzają i nie pytają czy wolno. Krótko mówiąc rozrabiają, ale czym byłby nasz świat bez nich? Dzieci to najcenniejsze skarby, o których bezpieczeństwie myślimy na każdym kroku. Dla nich świat to wielka zagadka, której odkrycie jest priorytetem – tu nie ma miejsca na strach i obawy. Jak więc zabezpieczyć mieszkanie, a przede wszystkim okna, by domowa przestrzeń była bezpieczna i pozwalała dziecięcej wyobraźni się rozwijać?

Klucz do bezpiecznego świata

Maluch wspinający się na parapet, którego największą ambicją jest wyrwanie klamki i… Wszyscy mamy tez obraz przed oczami. Wszyscy wiemy jak częste jest to zachowanie i jak nierealne jest okiełznanie dziecięcej fascynacji oknami. Pomysł banalny, a jednocześnie genialny w swej prostocie to klamka, do której sekretny klucz będzie wyłącznie we władaniu dorosłych osobników. Zabezpieczenie okna klamką dESIGN+ to gwarancja pełnej kontroli i spokoju ducha.

Magiczne siatki

Prostym, a jednocześnie sprawdzonym sposobem na zabezpieczenie okien oraz np.: balkonu są siatki ochronne. Dzięki wykorzystaniu nieodkształcających się materiałów pozostają nienaruszone na skutek takich czynników zewnętrznych jak: deszcz, wiatr czy mróz. Odpowiednio umocowane siatki chronią maluchy przed wypadnięciem z okna, a także przed nadmierną utratą ukochanych zabawek – żadna z nich nie będzie miała możliwości bezwiednego poszybowania kilka pięter w dół. Dostępne w wielu wersjach kolorystycznych ułatwiają utrzymanie estetycznej harmonii. Taka siatka to również ochrona dla naszych czteronożnych domowników.

Pomocy! Pęknięta szyba!

Strach ma wielkie oczy i często paraliżuje na samą myśl o tym „co by było gdyby”. Rozbita szyba budzi największy lęk wśród rodziców, którzy pragną zagwarantować swoim dzieciom bezpieczną przestrzeń. Jednym z rozwiązań, w tym skrajnym przypadku, jest odpowiedni dobór szyb. Wyłącznie te najwyższej jakości, nawet gdy dojdzie do pęknięcia, utrzymują szybę na swoim miejscu i ograniczają ryzyko skaleczenia się. Brzmi zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe? Nic bardziej mylnego, to wyjątkowe możliwości okien PIXEL.

Nieustanna dbałość o bezpieczeństwo dzieci to praca na pełen etap. Warto, często niewielkim nakładem pieniężnym, zminimalizować ryzyko montując w mieszkaniu sprytne, estetyczne, a przede wszystkim skuteczne rozwiązania. Komfort dzieci, to też komfort rodziców, którzy ze spokojem mogą wygodnie usiąść na kanapie i chociaż przez chwilę odetchnąć. Chwilę, która przecież jest tak cenna…  

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów