Home Baza wiedzy Jakie okna zabezpieczą Cię przed włamaniem?

Jakie okna zabezpieczą Cię przed włamaniem?


szyby antywłamaniowe Oknoplast

opublikowane 26 cze 2018

3 minuty

Jeśli jesteś mieszkańcem domu wolnostojącego lub mieszkania na parterze powinieneś wiedzieć, że właśnie te miejsca najczęściej padają łupem włamywaczy. Niestety są oni coraz zuchwalsi, dlatego temat bezpieczeństwa w czterech ścianach powinien zainteresować tak naprawdę każdego z nas. Eksperci jasno wskazują, że z problemem włamań będziemy musieli się jeszcze zmagać w kolejnych latach. Czy istnieje zatem skuteczna metoda ochrony samych siebie i naszych najbliższych? Oczywiście, że tak! Istnieje szereg rozwiązań, które zabezpieczą Twój dom przed nieproszonymi gośćmi. Obojętnie, czy są przygotowanymi na różne okazje profesjonalistami czy działają pod wpływem impulsu.

Realne zagrożenie

Bardzo często złodzieje próbują wykorzystać nasz moment nieuwagi. Nieopatrznie pozostawione uchylone okno może stać się powodem poniesienia znaczących strat, o ile się przed nimi nie zabezpieczymy. Nasza nieuwaga jest najczęściej brutalnie wykorzystywana dlatego, po pierwsze warto wyrobić sobie nawyk sprawdzania wszystkich okien, po to by nie „zapraszać” włamywaczy do domu. Może się jednak zdarzyć i tak, że Twój dom jest obserwowany od dłuższego czasu, a włamywacze to prawdziwi profesjonaliści. Mają ze sobą śrubokręty, łomy i inne narzędzia, które mają pomóc im w zagrabieniu Twojej własności. Będą próbowali podważać okucia, rozwiercać śruby podtrzymujące klamkę i rozbijać szybę. Właśnie dlatego potrzebujesz naprawdę wytrzymałych okien, które sprostają próbie ich sforsowania. Najważniejsza jest świadomość, że okno jest oknu nierówne dlatego warto zainteresować się tematem.

Nasze sposoby na włamywaczy

Na szczęście wiemy, jak zabezpieczyć Twój dom, a o bezpieczeństwie najlepiej myśleć w momencie wymiany czy zakupu okien. Aby skutecznie obronić się przed włamywaczami, potrzebujesz okien wyposażonych w szereg dodatkowych funkcji. Każda z nich opóźni działanie włamywacza: Antywłamaniowe szyby laminowane w klasie P2 lub P4 to specjalnie zabezpieczone pakiety szybowe składające się z warstw szkła oraz folii PVB. To samo rozwiązanie stosuje się także w przednich szybach samochodów osobowych. Dzięki tej technologii próba rozbicia szyby jest znacznie utrudniona, ponieważ folia przytrzymuje stłuczone szkło. Zapobiega ona też rozrzutowi kawałków szkła po jego rozbiciu, co uchroni stojących w pobliżu szyby. Sforsowanie okna zajmie też włamywaczowi o wiele więcej czasu. Wysokiej klasy okucia chroniące przed wyważeniem. Zastosowany ośmiokątny grzybek w okuciach Winkhaus ProLight łączy się z zaczepami umieszczonymi w ramie, co stanowi kolejną przeszkodę dla włamywacza. Płytki antyrozwierceniowe umieszczone w okuciu to dodatkowe zabezpieczenie, które zapobiega dostaniu się do mechanizmu otwierającego. Antywyważeniowe zaczepy przykręcone do stali zamkniętej w ramie. Zaczepy te dostępne są w dwóch klasach odporności: podstawowej – RC1 oraz podwyższonej – RC2. To rozwiązanie skutecznie utrudnia sforsowanie okna z użyciem siły. Alarm antywłamaniowy – technologia kojarzona z wykorzystaniem jej w bankach i sklepach może bez trudu zagościć w Twoim domu. Prostą, lecz skuteczną formą alarmu są oferowane przez OKNOPLAST kontaktrony. Czujniki alarmowe montowane są bezpośrednio w okuciach, dzięki czemu reagują na każdą próbę podważenia skrzydła. Umiejscowienie czujników sprawia, że są one niezwykle trudne do ominięcia przez włamywaczy. Uruchomione zaś mogą niezwłocznie wysłać sygnał na Twój smartfon i do firmy ochroniarskiej.

Bezpieczny dom

Aby dowiedzieć się więcej o sposobach na zabezpieczenie Twojego domu, odwiedź naszą stronę OKNOPLAST Bezpieczny Dom. Zobacz też nasze filmy z serii OKNOPLAST LAB, które w prosty sposób prezentujące technologie zastosowane w oknach.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów