Home Baza wiedzy Jesienne wianki na drzwi – trendy i inspiracje 2023

Jesienne wianki na drzwi – trendy i inspiracje 2023


opublikowane 27 wrz 2023

4 minuty

Jakie ozdoby na jesień wybrać? Oczywiście te w ciepłych kolorach przebarwiający się liści i korzystające z mnogości darów natury – suszonych kwiatów, owoców drzew i krzewów, żołędzi i kasztanów czy pędów winorośli. Jak ozdobić drzwi jesienią? Bez dwóch zdań wiankiem na drzwi wejściowe. Jeśli nie masz na niego pomysłu, sprawdź nasze inspiracje. Prezentujemy jesienne wianki w kilku odsłonach, w tym: naturalnej, ekskluzywnej czy minimalistycznej. Sprawdź!

Wianki jesienne na drzwi z liści

Wiesz, że chcesz ozdobić drzwi jesienią, ale nie masz pomysłu, z czego zrobić wianek? Jesienią 2023 roku popularne są wianki na drzwi wejściowe wykorzystujące kolorowe liście. Możesz kupić gotowe jesienne dekoracje tego typu wykonane z wysokiej jakości sztucznych liści. Modne są jednak głównie wianki na drzwi ręcznie robione – wykonane przez florystów lub stworzone samodzielnie w zaciszu domu. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, możesz stworzyć klasyczny jesienny wieniec z liśćmi. Najpierw pozbieraj podczas spaceru i zasusz na płasko (np. w książkach) liście w odcieniach żółtego, czerwonego, brązowego i pomarańczowego. Po kilku dniach przygotuj podkład, do którego będziesz przyklejać liście, np. słomiany, wiklinowy czy drewniany wieniec.

Ostatni krok to przyklejanie klejem na gorąco liści w kompozycji, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Możesz wymieszać na jesiennym wieńcu kolory, układając koło siebie liście o różnych barwach, albo przyklejać je do wieńca posegregowane grupami kolorystycznymi. Chcesz stworzyć nietuzinkowy, przyciągający wzrok jesienny wianek na drzwi? Zamiast przyklejać liście do wieńca, przygotuj drut i suszone liście w dużej ilości. Kolejno nawlekaj je na drut niczym koraliki – jeden obok drugiego bez zostawiania pustych przestrzeni. Na koniec połącz dwie końcówki druta, tworząc koło. Chociaż taki naturalny jesienny wianek pochłonie duże ilości liści, da wspaniały efekt przestrzenny.

Naturalny jesienny wianek na drzwi z traw dekoracyjnych

Chcesz stworzyć wianek na drzwi w jesiennym klimacie, ale bez wykorzystania typowych dla tej pory roku owoców lasów czy suszonych liści? Mamy dobrą wiadomość! Jesienią 2023 roku bardzo modne są wieńce na drzwi wykonane wyłącznie z pióropuszy zasuszonych traw dekoracyjnych. To wspaniała dekoracja w stylu boho, ale sprawdzi się też w aranżacjach rustykalnych czy nawet minimalistycznych, tworząc ciekawy kontrast z tym skromnym stylem.

Jak zrobić taką ozdobę na drzwi? Przede wszystkim należy kupić lub zebrać w ogrodzie trawy, które Cię interesują. Popularne jest zwłaszcza trawa pampasowa, która sprzedawana jest w wersjach naturalnych lub barwionych na rozmaite kolory. Możesz też podczas spaceru zebrać dzikie suszone trawy o pięknych pióropuszach – staraj się wybierać te, które po potrząśnięciu nie zrzucają nasion. Do przygotowania takiego jesiennego wianka na drzwi potrzebne będą jeszcze: podkład ze słomy, spinki florystyczne i opcjonalnie klej na gorąco.

Naturalny wianek na drzwi z trawy pampasowej lub dzikich traw najlepiej stworzyć, przypinając spinkami florystycznymi mniejsze „bukieciki”. Najpiękniejszy efekt uzyskasz, jeśli będziesz przypinać trawy w jednym kierunku, np. zgodnie z ruchem wskazówek zegara, i dbając, aby miały one ten sam kąt odchylenia od pionu. Wtedy wianek na drzwi wejściowe z trawy suszonej będzie przypominał wyglądem rozłożoną w dłoni talię kart. Aby utrwalić taki boho wieniec na drzwi, możesz całość spryskać obficie… lakierem do włosów. Tak, tak! Dzięki temu delikatne i powiewające na wietrze pióropusze zostaną okiełznane niczym niesforne pasemka włosów. Odstające elementy możesz przykleić też klejem na gorąco.

Ekskluzywne wianki na drzwi z kwiatów

Jaki typ dekoracji naturalnych kojarzy się najbardziej z luksusem? Oczywiście kwiaty! Nie dziwi więc, że ekskluzywne wianki na drzwi w jesiennym klimacie stworzone są wyłącznie lub w większości z kwiatów. Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie i możliwości wykorzystania jesiennego wieńca na drzwi w kolejnym roku, możesz sięgnąć po sztuczne kwiaty. W sprzedaży dostępne są gotowe eleganckie wieńce na drzwi tego typu, ale możesz też stworzyć taką jesienną dekorację samodzielnie. Jakie kwiaty wybrać do wieńca na drzwi w jesiennym stylu? Polecamy wysokiej jakości, wspaniale imitujące żywe kwiaty sztuczne takich gatunków jak: chryzantemy wielko- i drobnokwiatowe, słoneczniki, wrzosy, dalie.

drzwi wejściowe z aluminium z szybą
Zobacz też

Drzwi wejściowe


Najlepszy efekt uzyskasz, łącząc naprawdę duże i drobne główki kwiatowe – wystarczy przyklejać je klejem na gorąco do podkładu słomianego lub wiklinowego. Pamiętaj, aby nie zostawiać wolnych przestrzeni! Wolisz naturalne dekoracje jesienne? Możesz stworzyć wieniec na drzwi z suszonych kwiatów. Idealnie do tego zadania nadają się zasuszone kule hortensji lub wielobarwne, zachowujące intensywne kolory zatrwiany. Możesz całość uzupełnić też drobnymi kwiatkami lawendy, gipsówki, kocanki itp. Wieniec na drzwi przygotowany wyłącznie z kwiatów hortensji układanych obok siebie ciasno to doskonały pomysł do nowoczesnych wnętrz. Aby wydłużyć jego trwałość, taki minimalistyczny wianek na drzwi utrwal lakierem do włosów.

Wianek na drzwi w jesiennym klimacie

Czy w 2023 roku zapomniano o najbardziej kojarzących się z jesienią owocach lasu, czy ogrodów? Zdecydowanie nie. Modne wieńce na drzwi na tegoroczną jesień sięgają po naturalne elementy takie jak: owoce róży dzikiej, miniaturowe dekoracyjne dynie, jarzębinę, żołędzie, kasztany czy owoce miechunki miodowej. Szczególnie ciekawie prezentują się wieńce „monotematyczne” i monochromatyczne, a więc wykorzystujące jeden z wymienionych wcześniej typów ozdób naturalnych. Wieniec na drzwi, kominek lub okno wyłącznie z żołędzi, tylko z miechunki miodowej czy w całości stworzony z owoców dzikiej róży to dobry wybór do nowoczesnych domów.

Do aranżacji klasycznych, rustykalnych czy skandynawskich lepszym wyborem będą jesienne wianki na drzwi łączące wszystkie rodzaje tych dekoracji rodem z lasu czy ogrodu. Im więcej kolorów, rozmiarów i faktur, tym efekt będzie bogatszy i ciekawszy. Jeśli chcesz sięgać jednak po sztuczne dekoracje, pamiętaj, aby zachować umiar podczas komponowania poszczególnych elementów wianka na drzwi w jesiennym klimacie. Przesyt w tym zakresie może powodować, że zamiast eleganckiego jesiennego wianka na drzwi powstanie kiczowata dekoracja.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów