Meble 2021 trendy
Wnętrza

Najmodniejsze meble. Poznaj wzornicze trendy!

Trendy w urządzaniu wnętrz nie zmieniają się tak szybko jak kolekcje marek modowych w sklepach. Mimo to co kilka lat zauważyć można, że w aranżacjach wnętrz architektów pojawiać zaczynają się meble wyraźnie stojące w opozycji do modeli, które wykorzystywano w dekoracji w minionych latach. Podobnie jest obecnie, na początku drugiej dekady XXI wieku, gdy projektanci chętniej sięgają po…

Modne meble: alabaster

Do łask, po latach wykorzystywania w meblarstwie surowców nieszlachetnych, wracają modele mebli z elementami alabastrowymi. Ten niejednorodny kolorystycznie i półprzezroczysty kamień szczególnie chętnie wykorzystywany jest do tworzenia blatów stolików kawowych, dużych i dekoracyjnych podstaw lamp podłogowych czy zwisających, przepuszczających światło części żyrandoli. Obecnie niezwykle modne są również stoliki kawowe przypominające podświetlane geometryczne figury, np. walec.

Trendy: meble typu spindle

W aktualnych projektach aranżacji wnętrz coraz częściej pojawiają się meble typu, nazywane także meblami wrzecionowymi. Są to klasyczne modele nawiązujące do wzornictwa z końca XVII wieku, których popularność wraca do kilka dekad. Oznaczają się one rzucającymi się w oczy, bogato zdobionymi nogami. W meblach takich jak krzesła, fotele, komody czy stoliki pokryte są one równej wielkości, ułożonymi jedna na drugiej, rzeźbionymi w drewnie kulami. Modeli tego typu można szukać zarówno wśród antyków, jak również nowych modeli inspirowanych tych stylem.

Meblarskie trendy: złocenia

W 2021 roku wnętrza w projektach architektów toną w ciepłych i naturalnych odcieniach żółtego. Pokłosiem tego trendu jest m.in. coraz częstsze sięganie przez projektantów po meble w odcieniach złota. Barwa ta wprowadzana jest we współczesnym meblarstwie na kilka sposobów. Najczęściej poprzez zastosowanie metalowych elementów, np. podstaw stołów i stolików, nóg krzeseł czy konstrukcji regałów, pokrytych błyszczącą warstwą złotego lakieru. Coraz chętniej złoto stosowane jest także na większych częściach, np. drzwiczkach mebli zamykanych, a nawet blatach.

Meble w podstawowych kolorach

Na fali ponownej popularności mebli w stylu Memphis (czytaj więcej) oraz stylistyki grupy De Stijl, zwłaszcza projektów Pieta Mondriana, w ofertach najważniejszych producentów mebli luksusowych pojawiać zaczęły się modele w kolorach podstawowych. Czerwień, żółć i niebieski w najbardziej klasycznych, a przez to intensywnych odcieniach pojawiają się w kształtach kwadratów i prostokątów na drzwiczkach mebli zamykanych. Zdobią one także metalowe elementy konstrukcyjne regałów czy łączone są ze sobą n tapicerkach mebli wypoczynkowych.

Meble popularne: obłości

Współczesne meblarstwo odchodzi coraz wyraźniej od ostrych linii na rzecz miękkich i płynnych form obłych. W aktualnych ofertach wysokiej jakości mebli m.in. włoskich, skandynawskich, ale też polskich firm znaleźć można nie tylko zaokrąglone meble wypoczynkowe, np. bryłowate kanapy bez widocznych nóżek, podnóżki, pufy i fotele. Kształt walca, kuli czy mniej geometrycznych brył przypominających zaokrąglone od działania wiatru i wody głazy wykorzystywane są przy projektowaniu również stolików kawowych, lamp, wysp kuchennych czy stołów.

Tkane, plecione i gięte meble

Meble z elementami tkanymi czy plecionymi raz z giętego drewna to zdecydowany hit nie tylko 2021 roku, ale ostatnich lat. Aktualnie popularne są wszystkie meble o zaokrąglonych liniach i z wyraźną plecioną fakturą. Mogą one być inspirowane modelami z różnych zakątków świata, zarówno ze stylu orientalnego, afrykańskiego czy meksykańskiego, jak również europejskich mebli z plecionych i giętych z początku XX wieku oraz późniejszych dekad.

Moda w meblarstwie: ośmiokąty

Geometryczne kształty zawsze były hitem w świecie designu, ale w tym roku szczególną uwagę projektantów wnętrz przyciągają ośmiokąty. Pojawiają się one zarówno jako wycięte w tym kształcie elementy, np., blaty stołów i stolików kawowych, jak również jako dekoracyjny wzór na drzwiczkach meblowych. Coraz częściej kupić można także lustra czy ramy obrazów w tym nietypowym kształcie. Moda ta jest echem olbrzymiej popularności sprzed kilku laty heksagonów, które teraz wyparte zostały przez mniej powszechny kształt z ośmioma kątami.

Trendy wnętrzarskie: kolorowe i gięte szkło

Nic nie wprowadza do wnętrza tyle pozytywnej energii i dobrego designu, co kolorowe i gięte szkło. Wykorzystywane jest ono aktualnie do tworzenia nietuzinkowych, wysokiej jakości mebli takich jak stoliki kawowe, konsole, a nawet… krzesła (w tym przypadku jednak szkło zastępowane jest jakościowym tworzywem sztucznym). Barwne elementy szklane pojawiają się także w lampach oraz umywalkach.

Poszukujesz inspiracji, aby łatwo i szybko odmienić wnętrze? Sprawdź nasze pomysły na metamorfozę bez remontu!


Okna Winergetic

Okna Winergetic


Poznaj nasze okna

Najmodniejsze meble. Poznaj wzornicze trendy!
Do góry