Okna

Niezawodny sposób na komary i muchy w domu

Wraz z nastaniem słonecznych dni do życia zaczyna budzić się cała przyroda, w tym długo niewidziane owady. Na zewnątrz podziwiać można wielobarwne motyle, pracowite pszczoły czy chrząszcze. Nie próżnują wtedy również mniej przez nas lubiane komary i muchy. Sezon na swędzące bąble po ugryzieniach i brudne szyby czas start? Niekoniecznie! Rozwiązanie tych problemów jest naprawdę niedrogie i skuteczne. Mowa o moskitierach do okien i drzwi. Co warto o nich wiedzieć?Jakie są zalety moskitier do okien i drzwi?

Zastanawiasz się, po co montować moskitiery w oknach i drzwiach balkonowych? Mają one naprawdę wiele zalet! Przede wszystkim stanowią najbardziej skuteczny sposób na ochronę domowników przebywających we wnętrzach przed irytującymi owadami. Pozwalają cieszyć się letnimi wieczorami przy otwartych oknach, zapewniając spokojny sen oraz dobrą cyrkulację powietrza. Po montażu moskitier ramkowych na oknach i drzwiach balkonowych Twój dom uwolni się od takich nieproszonych gości jak komary, muchy, ale też meszki czy ćmy.Plusem moskitier OKNOPLAST jest także ich korzystna cena i ponadstandardowa trwałość. Można ich używać bezawaryjnie przez długie lata. Moskitiery do okien i drzwi nasze produkcji nie wymagają też dodatkowych nakładów finansowych podczas użytkowania, np. wkładów z płynami owadobójczymi czy żarówek LED. W odróżnieniu od lamp owadobójczych czy elektrofumigatorów emitujących zapachy, nie pobierają one także prądu. Dzięki temu moskitiery stanowią najbardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób ochrony domu i domowników przed owadami.Moskitiery – jak są zbudowane?

W sprzedaży dostępne są różnego typu moskitiery do okien i drzwi balkonowych. Są to m.in. moskitiery ramkowe, moskitiery na rzepy, moskitiery rolowane, moskitiery przesuwne czy moskitiery plisowane. W naszej ofercie znajdziesz odznaczające się najwyższą trwałością moskitiery ramkowe. Wykonane są one z najwyższej jakości aluminium, które jest elastyczne, odporne na wyginanie i działanie warunków atmosferycznych. Trwałość tego materiału jest nieporównywalnie wyższa niż w przypadku moskitier z profilami stalowymi.


Z czego wykonana jest siatka moskitiery OKNOPLAST? Tutaj również stawiamy na najwyższą odporność na zniszczenia. Szara lub czarna siatka wykonana jest z włókna szklanego powlekanego PVC, czyli polichlorkiem winylu. Wielkość oczek to zaledwie 1,3 x 1,1 mm, dzięki czemu efektywnie zatrzymuje owady i blokuje im dostęp do wnętrz Twojego domu. Wymiary te jednocześnie zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza i pozwalają na cieszenie się widokiem za oknem.W twoim domu, biurze lub firmie zamontowane są okna OKNOPLAST? Postaw na moskitiery naszej produkcji. Są one idealnie dopasowane do systemów naszych profili okiennych pod względem koloru i stylistyki. Każda moskitiera ramkowa od OKNOPLAST tworzona jest na wymiar, więc nie ma mowy o niedopasowaniu. Jeśli masz okna z serii Koncept, Winergetic czy Prolux, najlepszym wyborem będą moskitiery uniwersalne

o wypukłym, soczewkowym kształcie i wydłużonym kołnierzu maskującym. W oknach Pixel i Prismatic lepiej sprawdzą się moskitiery exclusive o minimalistycznym designie. Wykonane są one z  walcowanej taśmy aluminiowej o grubości 0,6 mm o przekroju prostokąta, która częściowo schowana jest za kołnierzem maskującym.

Frapuje Cię pytanie, czy można zamontować moskitiery na nietypowe okna? Odpowiedź w naszym przypadku jest jednoznaczna – jak najbardziej. Moskitiery okienne OKNOPLAST mogą mieć kształt nie tylko prostokąta czy kwadratu, ale też trapezu i trójkąta. Na Twoich oknach zamontowane są nawiewniki? Powiadom o tym sprzedawcę podczas zamawiania moskitier do okien. Na ramce moskitiery zamontowane zostaną specjalne szczotki uszczelniające.Jak montuje się moskitiery ramkowe?

Montaż moskitier ramkowych od OKNOPLAST wykonuje się zarówno na oknach rozwieralnych, jak i rozwieralno-uchylnych. W przypadku modeli montowanych na oknach jest on niezwykle łatwy i nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi, ani wykonywania nawierceń w ramach okiennych. Aby przyczepić moskitiery do okien, wykorzystuje się ruchome zaczepy, które dołączone są do zestawu. Co niezwykle istotne, nie niszczą one powierzchni profili okiennych i drzwiowych.

Zastanawiasz się, jak umyć okna z moskitierami? To proste! Ich demontaż jest równie łatwy co montaż. Możesz przedłużyć trwałość moskitier, demontując je na zimę i przechowując pod zadaszeniem. Przesuwne moskitiery na drzwi tarasowe mogą, ale nie muszą, przysporzyć nieco więcej pracy przy montażu. Posiadają one dodatkowe wzmocnienie w postaci poziomej poprzeczki umieszczonej standardowo w osi moskitiery. Konieczne jest też skompletowanie odpowiednich narzędzi oraz pozyskanej wiedzy na temat prawidłowego przeprowadzenia takiej czynności. Jeśli nie chcesz samodzielnie podejmować się tego zadania, możesz zlecić je specjalistom.Moskitiera balkonowa – czym się różni od okiennej?

Chcesz skutecznie zabezpieczyć dom przed inwazją komarów czy much? Pamiętaj, aby zamontować moskitiery na okna oraz drzwi. Czym różnią się te dwie kategorie? Przede wszystkim sposobem montażu. Moskitiera drzwiowa przymocowywana jest do ramy drzwiowej na trzech zawiasach. Jej krawędź dobrze przylega do ramy okiennej dzięki zastosowaniu  zamków magnetycznych po przeciwległej stronie.

Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe przedostawanie się z wnętrz domu na taras czy do ogrodu. Moskitiery balkonowe czy drzwiowe występują w dwóch wersjach – z zawiasami samozamykającymi albo stałymi. W pierwszym przypadku wystarczy popchnąć ręką moskitierę, którą – jak drzwi – otworzy się, a następnie samoczynnie zamknie. Gdy zdecydujesz się na stałą moskitierę drzwiową, konieczne będzie jej samodzielne otwieranie i zamykanie.

Szukasz moskitier do okien i drzwi balkonowych pasujących do Twoich okien. Sprawdź naszą ofertę.

Poznaj modele okien OKNOPLAST >> lub znajdź najbliższy salon OKNOPLAST >>


Promocja Wakacyjna

Promocja Wakacyjna


Poznaj nasze okna

Niezawodny sposób na komary i muchy w domu
Do góry