Home Baza wiedzy Okna bezpieczne dla dzieci

Okna bezpieczne dla dzieci


Okna bezpieczne dla dzieci OKNOPLAST

opublikowane 10 lip 2018

2 minuty

Najmłodsi członkowie naszych rodzin z pełnym profesjonalizmem podchodzą do różnych aspektów poznawania świata. Zajrzą wszędzie tam, gdzie – wydawałoby się – nie ma nic interesującego. Sprawdzą wytrzymałość każdego sprzętu i przeszukają wszystkie zakamarki. Także okna w Twoim domu prędzej czy później staną się dla nich ciekawym polem do przeprowadzenia kolejnych badań terenowych. Na szczęście wiemy, jak stworzyć okna bezpieczne dla dzieci.

Klamka z dodatkowym zabezpieczeniem

Otwarcie każdego okna przez nasze dziecko stanowi dla niego duże zagrożenie. Dlatego właśnie, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, warto zawsze pomyśleć o wyposażeniu okien w specjalne klamki dESIGN+. Zasada ich działania jest bardzo prosta – w klamce umieszczono zamek na klucz, który można trzymać zawsze przy sobie lub miejscu niedostępnym dla dzieci. Przekręcając kluczyk w zamku, uniemożliwiamy otwarcie okna i zabezpieczamy swój dom zarówno od środka, jak i z zewnątrz. Niemożliwe też będzie przekręcenie klamki z zewnątrz – stara sztuczka włamywaczy nie znajdzie tutaj zastosowania.

Szyba też może być bezpieczna

Warto zadbać także o zapewnienie bezpiecznej szyby w oknie, które mogą zapobiec stratom.  Do najbardziej wytrzymałych konstrukcji okiennych zaliczamy te z szybami laminowanymi klasy P2 lub P4. Wyróżniają się one obecnością folii, która może czasowo zabezpieczyć przed włamaniem oraz zwiększa bezpieczeństwo w razie wypadku. W tej wersji okna wyposażone są w folię PVB (tę samą, co w przednich szybach samochodów osobowych), dzięki czemu pod wpływem uderzenia szyba nie pęka na duże tafle, które są najniebezpieczniejsze. Zamiast tego rozbite szkło jest przytrzymywane przez folię, co chroni szybę przed wypadnięciem z ramy, a domowników przed skaleczeniem. Im więcej warstw szkła i folii zastosujemy, tym większą odporność na uderzenia wykaże szyba. Klasa P2 oznacza, że szyba składa się z dwóch tafli szkła oraz dwóch warstw folii, zaś ta o klasie P4 zawiera dwie tafle szkła i aż cztery warstwy folii pomiędzy szkłem.

Okno Prolux OKNOPLAST
Okno PROLUX

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet

Planując budowę domu czy kupno mieszkania pamiętajmy, by zadbać o okna bezpieczne dla dzieci, ale także szczelne i ciepłe. Produkty OKNOPLAST cechuje zarówno szeroka gama dodatkowych zabezpieczeń, jak i wysoka jakość wykonania oraz szczelność konstrukcji. Takie cechy jak energooszczędne, innowacyjne i bezpieczne okna mogą iść ze sobą w parze. Myśląc pod kątem bezpieczeństwa najmłodszych warto też pomyśleć o odpowiednim okuciu. Dany typ okien może otwierać się według życzenia w sposób klasyczny czyli rozwiernie, może być także uchylne albo jednocześnie posiadać obie funkcje – rozwierną i uchylną. W zależności od wymogów budynku okno może być rozwierno-uchylne (gdzie pierwszą funkcją jest rozwarcie) bądź uchylno-rozwierne (gdzie pierwszą funkcją jest uchył, zwane też TBT). Ostatnia opcja jest oczywiście najbezpieczniejsza dla naszych dzieci. Okno OKNOPLAST może być także wyposażone w blokadę rozwarcia. Na tej podstawie istnieje możliwość zablokowania opcji rozwarcia okna. Dziecko będzie mogło wyłącznie je uchylić.

Bezpieczny dom

Aby dowiedzieć się więcej o sposobach na zabezpieczenie Twojego domu, odwiedź naszą stronę Bezpieczny Dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów