Home Baza wiedzy Pakiet szybowy 4 Xglass – dlaczego warto go wybrać

Pakiet szybowy 4 Xglass – dlaczego warto go wybrać


szyby OKNOPLAST produkcja pakietow 4xglass

opublikowane 24 cze 2022

3 minuty

Jeśli zastanawiasz się, co to jest pakiet szybowy 4 Xglass OKNOPLAST, to jesteś w dobrym miejscu. Wyjaśniamy, czym się charakteryzuje oraz kiedy warto go wybrać.

PAKIET 4 XGLASS – DLACZEGO WARTO?

Istnieje kilka najważniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę przy kupnie stolarki okiennej. Są to:

 • termoizolacyjność,
 • przepuszczalność światła
 • bezpieczeństwo
 • izolacyjność akustyczna

Właśnie te cztery cechy stały się najważniejszymi wyznacznikami jakości w procesie tworzenia nowego pakietu szybowego. Czy udało się usprawnić każdy z tych współczynników? Dlaczego warto wybrać pakiet 4 Xglass?

TRZY SZYBY, CZTERY KORZYŚCI

Pakiet szybowy OKNOPLAST 4 Xglass jest zbudowany z trzech szyb. Dwie z nich mają grubość 3 mm, z kolei trzecia jest o 1 mm grubsza. Zastosowanie tego rozwiązania zaowocowało czterema konkretnymi korzyściami, z których każda wpływa na codzienne użytkowanie okien.

Narożnik okna PAVA z pakietem szybowym 4 Xglass OKNOPLAST

WSZYSTKO JASNE

4 Xglass gwarantuje wyższy współczynnik Lt, czyli przepuszczalności światła. Im więcej słońca  wpuścimy do domu lub mieszkania, tym więcej ciepła otrzymamy. Ma to szczególne znaczenie dla naszego samopoczucia, ponieważ naturalne światło jest o wiele łagodniejsze dla wzroku, a także wpływa na jakość snu.

Okna wyposażone w 4 Xglass posiadają przejrzystość na poziomie 74%. Oznacza to, że dłużej możemy korzystać ze światła naturalnego, ograniczając oświetlenie sztuczne, a co za tym idzie zmniejszając zużycie energii elektrycznej. Lżejsze przeszklenia sprawiają także, że możliwe jest tworzenie ich większych wersji, zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie. Przestronne, dobrze nasłonecznione wnętrza mają bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

CIEPŁO, CIEPLEJ… 4 XGLASS

Niezwykle ważną cechą omawianego rozwiązania jest jego termoizolacyjność. Dwukomorowy pakiet szybowy wyróżnia się współczynnikiem Ug=0,5 W/m2K. Wykorzystanie najnowocześniejszych powłok niskoemisyjnych sprawia, że straty ciepła są minimalne przy jednoczesnym zwiększonym pozyskiwaniu energii słonecznej z zewnątrz. Mówiąc krótko: okna w pakiecie 4 Xglass wpuszczają więcej ciepła, a tracą go mniej w porównaniu do tradycyjnych okien. To realna zmiana dająca realne oszczędności!

WŁAMYWACZE ICH NIENAWIDZĄ!

Obecność dodatkowej szyby bezpośrednio zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, stanowiąc kolejną barierę chroniącą przed atakiem włamywaczy. Każda warstwa szkła jest wzmocniona folią PVB, co przekłada się na ich wytrzymałość w razie próby rozbicia. Szyba – zamiast się rozsypać – zostanie przytrzymana przez folię, utrudniając jej sforsowanie oraz zwiększając bezpieczeństwo osób przebywających w środku.

Zobacz też:

8 sposobów na bezpieczniejsze okna

CISZA JAK TA

Dlaczego jeszcze warto wybrać pakiet 4 Xglass? Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, stadionie czy innym hałaśliwym miejscu, z pewnością docenisz ulepszoną izolacyjność akustyczną okna. Zamiast standardowego współczynnika Rw=33dB, pakiet 4 Xglass oferuje Rw na poziomie 36dB. Choć różnica trzech decybeli wydaje się niewielka, tak naprawdę ucho ludzkie odczuwa ją jako redukcję hałasu o 50%.

Wyobraź sobie, że w pomieszczeniu słuchasz muzyki z dwóch głośników o tym samym natężeniu dźwięku i nagle wyłączasz jeden. Tak właśnie działa ulepszona izolacyjność akustyczna.

OKNO CZWARTEJ GENERACJI

Bezpieczeństwo, światło, ciepło i cisza – tak w skrócie można podsumować, jakie cztery korzyści czekają na użytkowników pakietu 4 Xglass. Bez kompromisów, bez niejasnych zmian – wszystko wyrażone w parametrach i liczbach. Sprawdź produkty OKNOPLAST i znajdź w nich to, co najlepsze dla Twojego domu.

Wejdź do świata produktów OKNOPLAST

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów