Home Baza wiedzy Procedury bezpieczeństwa w salonach OKNOPLAST

Procedury bezpieczeństwa w salonach OKNOPLAST


Bezpieczeństwo w salonach OKNOPLAST

opublikowane 23 mar 2020

3 minuty

Planujesz zamówić w najbliższym czasie okna lub drzwi, ale w związku z panującą pandemią koronawirusa obawiasz się wizyty w salonie sprzedaży OKNOPLAST? Możemy Cię uspokoić. Wprowadziliśmy pełną obsługę zamówień on-line dla tych, którzy chcą zostać w domu. Jeśli natomiast preferujesz kontakt osobisty, na miejscu przekonasz się, że dbamy o bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i sprzedawców. Jakie procedury obowiązują obecnie w naszych salonach?

W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających w salonach sprzedaży OKNOPLAST wprowadziliśmy procedury zgodne z najnowszymi wytycznymi dla placówek handlowych. Przestrzeganie zasad opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju zarówno przez pracowników punktu sprzedaży, jak i klientów, ma zminimalizować ryzyko zakażenia i dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa. Co dokładnie uległo zmianie? Czego możesz spodziewać się podczas wizyty w salonie?


Bezpieczna odległość

Odwiedzając salon sprzedaży OKNOPLAST lub naszych partnerów handlowych masz pewność, że w środku będziesz przebywać wyłącznie ze sprzedawcą. Nasze procedury zakładają, aby wewnątrz znajdował się tylko jeden klient, podobnie jak ma to miejsce obecnie np. w aptekach. Co więcej, podczas rozmowy sprzedawca będzie zachowywał do Ciebie dystans 1-1,5 metra. Dzięki stosowaniu się do tych zasad ryzyko przypadkowego zakażenia koronawirusem drogą kropelkową drastycznie spada, a bezpieczeństwo rośnie.


Płacimy bezgotówkowo

Dowiedziono, że SARS-CoV-2, a więc koronawirus, może przeżyć przez nawet kilkanaście godzin na powierzchniach zainfekowanych np. przez ślinę osoby chorej. W efekcie istnieje ryzyko, że – dotykając bilonu lub banknotów, które wcześniej należały do osoby chorej, można zarazić się chorobą COVID-19. Chcąc zapobiec takiemu scenariuszowi, Ministerstwo Rozwoju radzi, aby promować bezgotówkowe formy płatności. Co oznacza to z praktyce? W naszych salonach będziemy zachęcali Cię do uiszczenia opłat za pomocą płatności kartą lub przelewem. Nie obawiaj się korzystać z terminala płatniczego – podobnie jak blat biurka osoby, która Cię obsługuje, jest one regularnie dezynfekowany.

Bezpieczna wizyta w salonie OKNOPLAST


Myjemy ręce

Najważniejszą metodą profilaktyki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 jest częste i dokładne mycie lub dezynfekowanie rąk. W naszych salonach możesz liczyć na dostęp do miejsc sanitarnych, gdzie można skorzystać z mydła i wody. Znajdziesz tam również instrukcję, jak skutecznie czyścić dłonie w obliczu zagrożenia epidemicznego. W widocznych miejscach umieszczone są także dozowniki z płynem odkażającym, który jest uzupełniany w razie potrzeby. To nie wszystko – nasi sprzedawcy regularnie myją ręce wodą z mydłem lub dezynfekują je środkiem z zwartością alkoholu minimum 60%.


Pamiętamy o higienie kaszlu i kichania

Osoby obsługujące klientów w naszych salonach na bieżąco są szkolone z zakresu standardów BHP, a także standardów higienicznych dotyczących oddychania, kaszlu i kichania. Dzięki temu pamiętają o konieczności kichania i kaszlenia w zagięcie łokcia lub zakrywania ust podczas tych czynności chusteczką jednorazową, a następnie o dokładnym umyciu dłoni. Poinstruowani są także, aby nie dotykać dłońmi oczu, ust i nosa, które są wrotami do zakażenia koronawirusem. Z pewnością znajdziesz w salonie w widocznym miejscu informacje na ten temat skierowane również do klientów.


Dbamy o czystość salonu

Koronawirus to drobnoustrój, którym można zarazić się drogą kropelkową lub drogą pośrednią przez zainfekowane powierzchnie. W pierwszym przypadku kluczowe jest, aby unikać bliskiego kontaktu z rozmówcą i regularnie wietrzyć pomieszczenia. W drugim najważniejsze jest częstsze niż dotychczas sprzątanie punktów handlowych. Jak zasadę tę wprowadzamy w życie w salonach sprzedaży? Powierzchnie często dotykane przez klientów i obsługę, a więc np. terminal płatniczy, blaty, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze czy klawiatury regularnie są myte wodą z detergentem lub środkiem dezynfekującym. Podobnie jest w przypadku toalet dostępnych dla osób odwiedzających salon.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów