Moskitiera Oknoplast
Okna

Rodzaje zabezpieczeń okiennych – nie tylko antywłamaniowe!

Zabezpieczenia okienne to przede wszystkim te antywłamaniowe. Mamy do dyspozycji kilka rozwiązań m.in. okna zamykane na klucz; wkładki, które uniemożliwiają rozwiercenie klamki od zewnątrz, kraty czy rolety zewnętrze. Ale co z pozostałymi zagrożeniami? Przed czym jeszcze warto zabezpieczyć okna?

Uwaga, ptaki!

Miły o poranku może być śpiew skowronka. I to byłoby na tyle. Gorzej jeżeli nasz skowronek, a najczęściej gołąb, nie daje nam korzystać z balkonu. Ubrudzone odchodami ptaków okna oraz jeszcze bardziej ubrudzony balkon niejednemu z nas spędza sen z powiek. Czy można temu zaradzić? Jest na to kilka sposobów:

  • siatka – rozwiązanie w miarę skuteczne, aczkolwiek niezbyt estetyczne;
  • kolce – montowane na ramie okiennej za pomocą specjalnego uchwytu, tak aby tylko odstraszały ptaki, a nie im zagrażały. Jest to metoda skuteczna i estetyczna, ponieważ kolce są praktycznie niewidoczne;
  • elektryczne systemy – alternatywa dla kolców. Poziome druty uniemożliwiają lądowanie ptaków na zabezpieczonej powierzchni.

Uwaga, owady!

W lecie lubimy otworzyć szeroko okna, aby cieszyć się wpadającymi do mieszkania promieniami gorącego słońca i świeżym powietrzem. W ten sposób narażamy się jednak na obecność uciążliwych owadów. Komary, meszki czy muchy mogą popsuć nam dobre samopoczucie.

Prostym i skutecznym rozwiązaniem, które ochroni nas przed inwazją niechcianych gości i jej skutkami jest zastosowanie w oknach praktycznych moskitier.

Uwaga, dzieci!

O zabezpieczeniach okiennych warto również pomyśleć w kontekście dzieci. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo zabezpieczeń, które uniemożliwiają najmłodszym otwarcie okna. Klamki na kluczyk to świetne i niedrogie rozwiązanie. Sprawdź konkretne modele.

Uwaga, koty!

siatka ochronna

Kot może i spada na cztery łapy, ale jeśli spadnie z balkonu, to mogą być jego ostatnie sekundy życia. Bądźmy odpowiedzialnymi właścicielami i zamontujmy w oknach oraz balkonach siatki. Na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych rozwiązań charakteryzujących lekką konstrukcją, która nie wymaga wiercenia i nie narusza okna, a jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo naszemu kotu.

A czy w Waszych oknach są zamontowane jakieś zabezpieczenia? A może Waszym zdaniem przed czymś jeszcze powinniśmy zabezpieczyć nasze okna? Chętnie przeczytamy Wasze opinie.

 

 

 

 

Poznaj nasze okna

Skomentuj

Rodzaje zabezpieczeń okiennych – nie tylko antywłamaniowe!

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry