Dekoracje

Wielkanocne DIY – ozdoby na drzwi

Wielkanocne DIY – ozdoby na drzwi

Za oknem coraz cieplej, coraz więcej słońca. Wiosna i Wielkanoc nadchodzą wielkimi krokami. Przywitajmy je ciekawymi dekoracjami. A jak witać to już od wejścia czyli od drzwi.

Niekoniecznie musimy wydawać krocie na kolejne gadżety i ozdoby, część z nich możemy zrobić samodzielnie lub przerobić stare. Jak? Zaraz się przekonacie.

Wielkanocny wieniec na drzwi

Tradycyjnie, nie znaczy nudno

Wianek na drzwiach wygląda zawsze elegancko i w zależności w co jest „ubrany”, pasuje na każdą porę roku. W internecie lub w sklepach z art. papierniczymi za kilka złotych można zakupić styropianowe koło. Do tego warto zainwestować w pistolet klejowy (klei na gorąco). Te dwie inwestycje posłużą nam na pewno wiele razy. Na styropianowy wianek możemy przykleić, co nam tylko przyjdzie do głowy. Koło można owinąć sznurkiem lub kolorową wstążką. Na pewno bardzo wielkanocnym elementem będą bazie – zasuszą się, przez co wianek spokojnie może wisieć nawet kilka tygodni. Do tego kolorowe jajka, zajączki, ptaszki (pewnie mamy w domu takie gadżety, a jak nie to za kilka złotych można je kupić, np. w sklepach internetowych). Wszystko łatwo i szybko przyklejamy pistoletem klejowym. Zaletą takich wianków jest możliwość odklejenia elementów i wykorzystanie ponownie koła.

wielkanocne ozdoby na drzwi

Odważnie, trochę niekonwencjonalnie

Na drzwiach mogą wisieć nie tylko wianki. Co powiecie na wielkanocny koszyczek albo konewkę? Możemy do nich włożyć bazie, żonkile, kawałek gałązki czy zawiesić kolorowe jajka. Będzie to nieco nietypowa dekoracja, ale na pewno ciekawa i oryginalna.

wielkanocne ozdoby

Papierowe fantazje

Z papieru również można zdziałać cuda. Dla mniej cierpliwych polecamy wycinane kury, króliki i jajka. Takie wycinanki w połączeniu z napisami („Dzień dobry”, „Smacznego jajka”, „Wesołych świąt” czy „Uśmiechnij się”) na naszych drzwiach będą wyglądać naprawdę ciekawie. Dla osób posiadających więcej cierpliwości polecamy bardziej zawansowane papierowe ozdoby, np. papierowy wianek imitujący wiklinę. Jest to zadanie czasochłonne, ale efekt piorunujący. Jak zrobić? W internecie znajdziemy mnóstwo video tutoriali, które podpowiedzą nam, w jaki sposób wykonać takie cudo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „papierowy wianek”.  Ozdoby papierowe są ładne, ale należy pamiętać, że nie nadają się na drzwi bez zadaszenia. Narażone na wiosenne deszcze mogą uleć zniszczeniu.

To tylko kilka propozycji, które na pewno okażą się wystarczające do przywitania wiosny i Wielkanocy. Trzymamy kciuki!


Okna Winergetic

Okna Winergetic


Poznaj nasze okna

Wielkanocne DIY – ozdoby na drzwi
Do góry