Home Pressroom Ciepła jesień z OKNOPLAST

Pressroom

Ciepła jesień z OKNOPLAST


opublikowane 13 wrz 2022

2 minuty

Teraz wybrane modele okien kupisz z dodatkowym rabatem 10%

Od 9 września do 23 września 2022 roku trwa Jesienna Promocja OKNOPLAST, podczas której klienci mogą kupić wybrane systemy okienne i wybrane drzwi tarasowe z upustem sięgającym nawet 10%!

Wczesna jesień to doskonały czas na wymianę okien. W tym roku, w związku z podwyżką cen energii, szczególnie warto postawić na okna o wysokich parametrach gwarantujących zmniejszenie utraty ciepła w pomieszczeniach. Energooszczędne okna w tym sezonie grzewczym mogą być wyjątkowo potrzebne.

Jakie są zasady promocji?

Promocją -10% objęte są modele Pixel (w kolorze: biały, złoty dąb, orzech, woodec turner, winchester, antrazitgrau i antrazitgrau seidenglatt II) i HST MOTION (wybrane konfiguracje kolorystyczne), a także drzwi przesuwne SLIDE (rabat 5%) – wszystkie kolory i konfiguracje kolorystyczne, w których drzwi SLIDE są dostępne w ofercie.
Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na okna PIXEL, to producent w ramach promocji gwarantuje termin ich produkcji w 14 dni, od złożenia i opłacenia zamówienia.

Drzwi tarasowe HST Motion

Jak dobrać okna?

Wybierając okna dla naszego domu, powinniśmy zwrócić uwagę, aby parametr Uw był niższy od 1,1 W/(m²K). Im niższy parametr Uw, tym więcej ciepła okna zatrzymają wewnątrz domu, a to oznacza niższe rachunki za ogrzewanie.
Ważny jest także współczynnik g – współczynnik promieniowania słonecznego. Jego wartość dla okien podawana jest w % i im jest wyższy, tym więcej energii słonecznej trafi do naszego wnętrza przez szybę.

Aby zapewnić sobie dobre samopoczucie, należy szukać okien z wysokim parametrem Lt. Oznacza on przepuszczalność światła przez okno. Określa, ile światła, przenika do wnętrza pomieszczenia. Im więcej światła wypełnia nasz dom, tym lepsze jest samopoczucie domowników, dlatego okna o odpowiednio wysokim parametrze Lt są jednymi z najczęściej wybieranych przez konsumentów.

Więcej informacji na temat promocji można uzyskać na stronie internetowej producenta.