Home Pressroom Czy jesteś gotowy stawić czoła wyzwaniom?

Pressroom

Czy jesteś gotowy stawić czoła wyzwaniom?


opublikowane 22 cze 2015

2 minuty

Kto z nas nie chciałby wydłużyć doby? Przynajmniej o kilka godzin. Szczególnie cenne są zwłaszcza te momenty, kiedy w czasie porannego zabiegania uda nam się „wykraść” choćby kilka chwil tylko dla siebie.

Czy będzie to spokojne celebrowanie porannej kawy czy nieśpieszne śniadanie z rodziną – ich wartość jest zawsze taka sama. Ale chwile te mają także jeszcze inny, ważny wymiar, z którego nie wszyscy zdajemy sobie sprawę. Pozwalają one w przygotowaniu się do stawienia czoła ważnym zadaniom, które przed nami stoją. Niczym rytualne przygotowanie do bitwy, wykorzystywane w społecznościach tradycyjnych, tak i dziś przywiązujemy wagę do codziennych przyzwyczajeń, które dodają nam odwagi i pewności siebie.

Od czego zaczyna się nasze poranne budowanie dobrego nastroju, dającego siłę w pokonywaniu codziennych wyzwań? Zupełnie zwyczajnie, zdawałoby się. Już samo budzenie się w słonecznym pomieszczeniu i pierwsze wyjrzenie przez okno to wyjątkowo silny zastrzyk sił witalnych, który ma wpływ na to, czy danego dnia będziemy podchodzić wesoło i radośnie do życia, czy będziemy szczęśliwsi, bardziej cierpliwi dla innych ludzi i czy odniesiemy sukces zawodowy. Wynika to z tego, że wpływ światła słonecznego na procesy fizjologiczne i psychiczne jest niezwykle ważny. Przechodząc do kolejnych pomieszczeń – np. jadalni czy salonu – im bardziej są „doświetlone”, tym nasze samopoczucie w ciągu całego dnia będzie lepsze. Podstawowe znaczenie dla odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń ma zwłaszcza wielkość szyb w oknach i drzwiach tarasowych. Dlatego też wybierając np. przeszklenia tarasowe, warto zwrócić uwagę na rozmiar szyby. Obecnie produktem gwarantującym szczególnie dużą powierzchnię przeszklenia, a dzięki temu aż o 22% więcej naturalnego światła jest nowatorskie rozwiązanie Prolux firmy OKNOPLAST. Idea nowego produktu, którego nazwa oznacza „sprzyjający światłu” polega na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna i zwiększeniu tym samym powierzchni szyby. Większą ilość naturalnego światła zapewniają również pakiety szybowe, w których stosowane są najbardziej przejrzyste powłoki niskoemisyjne. Wpuszczają one więcej energii i światła słonecznego. W oknie zastosowane zostało autorskie wzmocnienie wykonane z wielokrotnie giętej stali. Zapewnia ono odpowiednią sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając jednocześnie na projektowanie dużych, modnych przeszkleń.

Nowatorski system jest pierwszym takim rozwiązaniem okiennym na polskim rynku. Stanowi tym samym odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń. Prolux optycznie powiększa pomieszczenia, które wydają się bardziej przytulne i przyjazne. Dzięki temu poranne czynności i obowiązki wykonamy z większą przyjemnością, a do kolejnych zadań zabierzemy się z prawdziwą ochotą i zaangażowaniem.

Dowiedz się więcej na www.oknaprolux.pl