Home Dawka wiedzy Moskitiery – skuteczny sposób na uciążliwe owady

Dawka wiedzy

Moskitiery – skuteczny sposób na uciążliwe owady


opublikowane 28 sie 2015

2 minuty

W lecie lubimy otworzyć szeroko okna, aby cieszyć się wpadającymi do mieszkania promieniami gorącego słońca i świeżym powietrzem. W ten sposób narażamy się jednak na obecność uciążliwych owadów.Komary, meszki czy muchy mogą popsuć nam dobre samopoczucie. Ukąszenia owadów pozostawiają nieprzyjemne, piekące ślady na skórze. Zazwyczaj goją się one dość szybko, jednak niektóre użądlenia mogą, wywołać groźną dla naszego zdrowia, gwałtowną reakcję alergiczną.

Prostym i skutecznym rozwiązaniem, które ochroni nas przed inwazją niechcianych gości i jej skutkami jest zastosowanie w oknach praktycznych moskitier.

Skuteczna ochrona

Nowoczesne moskitiery ramkowe OKNOPLAST wykonane są z najwyższej jakości lekkiej walcowanej taśmy aluminiowej o grubości 0,6mm. W ramce profilu montowana jest siatka z włókien szklanych powlekanych PVC o wymiarach oczek 1,2 mm x 1,2 mm.

Wielkość otworów w siatce została dobrana w taki sposób, że efektywnie zatrzymuje ona owady, nie utrudniając przy tym właściwej cyrkulacji powietrza oraz nie przesłaniając widoku za oknem.

Właściwy wybór

Moskitiery produkowane są na wymiar. Zanim wybierzemy się do salonu sprzedaży powinniśmy dokładnie zmierzyć nasze okna. Przy zakupie należy podać wysokość i szerokość każdego skrzydła wraz z ramą, wówczas bowiem będziemy mieli pewność, że zamówimy moskitierę w odpowiednim rozmiarze.

Moskitiery można montować zarówno w oknach rozwieralnych, jak i rozwieralno-uchylnych. Ich maksymalna powierzchnia może wynosić nawet 2,5 m2. Te przytwierdzane do drzwi balkonowych wyposażone są w dodatkowe wzmocnienie w postaci poziomej poprzeczki umieszczonej standardowo w osi moskitiery.

Prosty montaż

Założenie moskitiery nie wymaga wiercenia otworów w ramie okiennej. Bez pomocy fachowca możemy w łatwy i pewny sposób przytwierdzić moskitierę do ramy okiennej za pomocą specjalnych ruchomych zaczepów, które nie naruszają struktury okna. Dzięki takiemu sposobowi mocowania moskitiera stanowi skuteczną ochronę przed insektami w upalne dni, a jednocześnie jest łatwa w demontażu zimą lub w czasie wiosennych porządków.

Jedynie w przypadku montażu moskitiery przesuwnej przy drzwiach tarasowych wymagane jest większe doświadczenie i wykorzystanie odpowiednich narzędzi. W tym przypadku warto zlecić je specjalistycznej ekipie.

Wysoka estetyka

Nie musimy się obawiać, że moskitiera oszpeci wygląd naszego okna. Mając na uwadze jak dużą rolę klienci przywiązują do estetyki wykonania produktu, OKNOPLAST zadbał o wygląd zewnętrzny moskitier i szeroką gamę dostępnych kolorów. W ofercie firmy można znaleźć moskitiery nie tylko w klasycznym kolorze białym, i brązowym, ale także imitującym złoty dąb, orzech czy mahoń, co pozwala na właściwy dobór do kolorystyki okien.

Profile ramek pokryte są farbami proszkowymi, odpornymi na działanie czynników atmosferycznych. Nie musimy zatem martwić się, że stracą one barwę pod wpływem słońca czy deszczu. OKNOPLAST daje też klientom możliwość dopasowania koloru siatki. W tym przypadku do wyboru mamy czerń lub szarość.

Łatwa pielęgnacja

Moskitiera nie wymaga wielu skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak, jeśli chcemy, aby służyła nam przez dłuższy czas warto zdemontować ją przed zimą i umyć. Do czyszczenia w zupełności wystarczy nam letnia woda z płynem do mycia naczyń. Czystą i suchą moskitierę możemy przechować w domu do następnego lata.