O czym należy pamiętać przy wyborze okien do domu

Planując zakup okien do naszego domu lub mieszkania, trzeba pamiętać, że jest to inwestycja bardzo kosztowna. Będzie nam służyła przez długie lata. Nie każdy z nas wie, na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając okna.

Oprócz wyglądu i odpowiedniego dopasowania do architektury budynku ważny jest także komfort użytkowania, ale przede wszystkim jego ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Z tego względu warto wiedzieć, jakie parametry powinniśmy uwzględnić przy wyborze okien i o co zapytać sprzedawcę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

1. Profil okna

Profil okna to najprościej mówiąc konstrukcja okna, która odpowiada za jego sztywność i która trzyma szybę. Składa się ona przede wszystkim z ramy, skrzydła, słupków konstrukcyjnych i listw przyszybowych.

Profile mogą być wykonane w różnych klasach, A, B, C. Najwyższa z nich, klasa A oznacza, że ścianki zewnętrzne okien mają 3 mm grubości, a szerokość komór wewnętrznych można uzyskać szczegółowe informacje montażowe, dopasowane do sytuacji każdego z klientów.

OKNOPLAST dba też o odpowiednie wyszkolenie i zweryfikowanie umiejętności grup montażowych współpracujących z partnerami handlowymi firmy.

 

OKNA PRISMATIC