Home Pressroom Dekoracje wielkanocne – zapraszamy naturę do domu

Pressroom

Dekoracje wielkanocne – zapraszamy naturę do domu


opublikowane 16 kwi 2014

3 minuty

Zima odchodzi w zapomnienie, świat powoli staje się zielony a na drzewach pojawiają się pierwsze pączki. To nieomylny znak, że Wielkanoc tuż tuż – czas radości, świętowania, a także porządkowania i odświeżania domu.

Wielkanoc to prawdziwe święto wiosny. Dni robią się coraz dłuższe, słońce rozświetla wnętrza i sprawia, że czujemy przypływ świeżej energii. Rozkwitająca przyroda sprawia, że po długich miesiącach szarugi zwracamy większą uwagę na okna. Dlatego wielkanocne przygotowania powinniśmy zacząć od ich umycia i konserwacji po trudach zimy. Tak odświeżona stolarka będzie stanowiła podstawę świątecznego wystroju wnętrza.

Wielkanocne okna

Zmiana firan i zasłon na lżejsze, jaśniejsze i bardziej przezroczyste sprawi, że w naszym domu zagości światło, a całość pomieszczenia nabierze wiosennego wyglądu za sprawą widocznych za szybą kwitnących drzew.
W tym roku w aranżacji wnętrz triumfy świeci prostota i naturalność oraz stylizacje pełne wiosennych kolorów.

Bardzo popularne oprócz bazi stały się gałązki drzew i krzewów. Z ich rozmaitych rodzajów, różniących się kolorem pędów czy wielkością pączków można stworzyć oryginalne stroiki i kompozycje. Prezentują się one bardzo elegancko na stole przykrytym białym lnianym obrusem oraz jako dekoracja parapetu. Bardzo ciekawy efekt uzyskamy także dzięki naklejkom na szyby z motywami świątecznymi. Takie ozdoby dostępne są w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Możemy jednak wykonać je sami z kolorowej bibułki. Przygotowywanie w rodzinnym gronie baranków, jajek i zajączków, nie tylko wprowadzi nas w świąteczny nastrój, ale sprawi także, że nasze dekorację będą niepowtarzalne.Prostym, ekologicznym i co ważne bezpiecznym dla okien sposobem przytwierdzenia do szyby naszych dzieł, jest krochmal w sprayu. Spryskujemy nim wycinanki i zostawiamy do wyschnięcia – później łatwo je usuniemy ciepłą wodą bez szorowania. Przy dekorowaniu okien pamiętajmy koniecznie, aby unikać materiałów, które mogą im zaszkodzić: zafarbować zostawić trwale ślady, których zlikwidowanie wymagać będzie użycia silnych, żrących środków. Po drugie nie powinniśmy wbijać w ramy czy ościeżnice pinezek ani gwoździ. Nawet takie niewielkie naruszenie powierzchni okna może wpłynąć na jego parametry izolacyjne i żywotność – mówi Adriana Krawiec, Specjalista ds. PR z OKNOPLAST.

Piękny dom – naturalnie

Projektanci polecają łączenie naturalnych materiałów i faktur z wiosenną paletą barw. Najbardziej wielkanocną dekoracją są oczywiście pisanki. Do tradycyjnych wydmuszek możemy przytwierdzić  wycięte z papieru kolorowe motylki, które sprawiają wrażenie jakby przysiadły na ich pastelowych skorupkach. Zjawiskowo prezentują się także pisanki marmurkowe – mieniące się kolorami, jakby poprzecierane. W tym celu warto wykorzystać bezpieczne barwniki spożywcze. Do łask powracają zapomniane techniki sprzed lat: kraszanki, drapaki czy nalepianki nawiązujące do motywów ludowych.

W ciągu ostatnich lat jajka wyszły poza tradycyjnie dla nich przeznaczony koszyk. Sprzyja temu mnogość form i materiałów, z jakich są obecnie wykonywane – plastikowe, wiklinowe czy papierowe pisanki można bezpiecznie umieścić w stroikach czy powiesić na gałązkach. Wspaniale będą wyglądać zwisając z karnisza lub lampy.

Naturalność, świeżość i przestrzenie wypełnione światłem to trendy, które występują nie tylko w odniesieniu do dekoracji świątecznych, ale wyposażenia wnętrz na co dzień. Naturalne kamienie, drewno, duże przeszklenia są obecnie niemalże obowiązkowe w architekturze. OKNOPLAST wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i w swojej ofercie ma wiele odcieni oklein drewnopodobnych np. bardzo efektowny złoty dąb. Dodatkowo okna mogą być dwukolorowe. Dzięki temu zewnętrzną barwę można dopasować do elewacji budynku, wymagań projektu lub zaleceń wspólnoty mieszkaniowej, natomiast wewnętrzną do stylu pokoju. System ColorFull, w którym okleiną drewnopodobną pokrywane są także te powierzchnie okna, które są widoczne dopiero po jego otwarciu znacznie poprawia estetykę i sprawia, że wyglądają jak wykonane z drewna posiadając jednoczenie wszystkie zalety okien z PVC.

OKNOPLAST-wielkanoc