Home Pressroom Deszcz nagród dla OKNOPLASTU

Pressroom

Deszcz nagród dla OKNOPLASTU


opublikowane 22 mar 2013

2 minuty

Od początku roku minął niespełna kwartał, a OKNOPLAST zdobył już 3 nagrody w prestiżowych konkursach. Przedsiębiorstwo otrzymało wyróżnienie w konkursie Budowlana Firma Roku i rankingu Diamenty Forbesa. Natomiast najnowszy produkt OKNOPLAST – energooszczędne okno Winergetic Premium Passive zostało uhonorowane tytułem Lider Nowych Technologii.

Konkurs Budowlana Firma Roku ma na celu wyłonienie firm prowadzących swoją działalność z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i odnoszących sukcesy rynkowe. O przyznaniu tytułu decyduje Rada Programowa magazynu Builder, złożona ze specjalistów z dziedziny budownictwa pod przewodnictwem profesora Kazimierza Szulborskiego z Politechniki Warszawskiej. Jury bierze pod uwagę pozycję przedsiębiorstwa w branży i dopasowanie oferty do aktualnych potrzeb klientów. Prezes OKNOPLAST, Mikołaj Placek otrzymał wyróżnienie specjalne za skuteczne zarządzanie firmą i jej sukcesy rynkowe w 2012 roku.

Uzyskana nagroda jest dla nas bardzo ważna. W OKNOPLAST od początku działalności stawiamy na innowacyjne rozwiązania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Cieszę się, że zostało to docenione przez ekspertów z branży – mówi Monika Sosnowska-Rainer, Manager ds. PR z OKNOPLAST. Wręczenie certyfikatów odbyło się 19 marca podczas uroczystej gali w hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Firma OKNOPLAST została również wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa, przygotowanym już po raz siódmy przez redakcję miesięcznika we współpracy z instytutem badawczym Bisonde. W tym, cieszącym się dużą renomą zestawieniu uwzględniane są przedsiębiorstwa najszybciej podnoszące swoją wartość. OKNOPLAST był oceniany w kategorii firm dużych, o przychodach powyżej 250 mln złotych. Producent stolarki PVC zakończył rok 2012 z obrotem w wysokości 382 mln złotych i zwiększył swoją sprzedaż aż o 12%. Sukces OKNOPLAST to rezultat naszej strategii, polegającej na konsekwentnym poszerzaniu oferty produktowej i zdobywaniu nowych rynków zbytu. Jestem dumna z faktu, że mimo niełatwych warunków ekonomicznych firma dalej dynamicznie się rozwija. Tym, co wyróżnia nas na tle konkurencji jest wysoka jakość i precyzyjne dostosowanie do potrzeb dzisiejszego budownictwa – mówi Monika Sosnowska-Rainer z OKNOPLAST.

Znakomitą jakość produktów OKNOPLAST potwierdza nagroda Lider Nowych Technologii, przyznana producentowi za energooszczędne okno Winergetic Premium Passive. Celem tego konkursu jest nagrodzenie firm, wdrażających w swej działalności innowacje i przyczyniających się w ten sposób do promocji nowoczesnego budownictwa. Zgłoszone rozwiązania ocenia Kapituła Programu, złożona ze specjalistów budowlanych, pod przewodnictwem dr inż. Anety Matuszek.

Tytuł Lidera Nowych Technologii jest najlepszym dowodem na wysoką termoizolacyjność i nowatorstwo okna Winergetic Premium Passive. OKNOPLAST stworzył model w odpowiedzi na rosnące potrzeby konsumentów w zakresie energooszczędności. Budownictwo takie niesie znaczny potencjał obniżenia kosztów utrzymania budynków i ochrony środowiska. Do tej pory jednak klienci musieli wybierać między oknami zapewniającymi oszczędność energii, podkreślającymi wystrój wnętrza, a łatwymi w obsłudze. Dzięki Winergetic Premium Passive mogą mieć
to wszystko
– mówi Monika Sosnowska-Rainer  z OKNOPLAST.

Okno Winergetic Premium Passive łączy znakomite parametry termoizolacyjne z niepowtarzalnym wzornictwem i wysoką funkcjonalnością. Współczynnik przenikania ciepła profilu Uf<1,0 W/m2, co sprawia, że okno spełnia rygorystyczne wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla domów pasywnych. Z zastosowanym trzykomorowym pakietem szybowym o Ug=0,3, wypełnionym kryptonem okno osiąga współczynnik przenikalności cieplnej Uw=0,6 W/m2K

Budowlana_Firma_Roku_Mikołaj_Placek