Home Pressroom Europejski standard obsługi klienta

Pressroom

Europejski standard obsługi klienta


opublikowane 07 cze 2010

3 minuty

Zakup okien do nowego domu lub remontowanego mieszkania to zazwyczaj wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Warto zatem dobrze przemyśleć tę inwestycję, aby nie żałować wydanych pieniędzy i wybrać produkty, które będą nam sprawnie służyły przez długie lata. Nie bez znaczenia jest także wysoka jakość obsługi klienta na każdym etapie przedsięwzięcia, bez której nasze zadowolenie z zakupu nie będzie pełne.

Na polskim rynku działa obecnie około 2,5 tysiąca producentów okien. W jaki sposób poznać wśród nich tego najlepszego? Warto wybierać sprawdzonych i uznanych producentów materiałów budowlanych – komentuje Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST-Kraków. Popularność ich wyrobów wśród konsumentów świadczy bowiem najlepiej o wysokiej jakości i renomie produktów. Nie bez znaczenia są także nagrody zdobyte przez firmę i jej wyroby, szczególnie jeśli o ich przyznaniu decydują sami klienci – dodaje Filipek.

Wybierając okna do naszego domu, zwróćmy koniecznie uwagę na kwestię jakości obsługi klienta. Profesjonalna firma powinna poświęcić kupującemu tyle czasu i uwagi, ile on potrzebuje. Zniecierpliwienie sprzedawcy, opryskliwość i pośpiech – to pierwsze sygnały, które powinny nas zaniepokoić. Dobry fachowiec uważnie wysłucha naszych potrzeb, aby profesjonalnie nam doradzić  i pomóc w podjęciu decyzji zgodnej z naszymi oczekiwaniami – komentuje Grzegorz Filipek.

W przypadku tak poważnej inwestycji, jak zakup nowych okien – zadowolenie z podjętej decyzji nie kończy się na wyborze dobrej jakości produktu. Równie ważne są takie kwestie, jak montaż okien i gwarancja, której powinien udzielić nam producent. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że zamontowanie okien jest kluczowe dla ich właściwego funkcjonowania. Najlepiej, aby tych czynności podjęła się dobrze przeszkolona i doświadczona, a co najważniejsze autoryzowana ekipa montażowa. Mamy wówczas pewność, że okna zostaną zamontowane zgodnie z wymaganiami producenta i będą prawidłowo nam służyły – mówi Grzegorz Filipek z OKNOPLAST-Kraków.

W przypadku gwarancji – nie dajmy zwieść się firmom, które udzielają jej na przykład w formie ustnej lub tylko na wybrane elementy okna, jak profil czy szyba. Na karcie gwarancyjnej powinny znaleźć się wszelkie warunki wykonania gwarancji: od okresu jej obowiązywania, poprzez obowiązki producenta i konsumenta, gdyż tylko wtedy mamy możliwość dochodzenia swoich praw z tego tytułu – dodaje Filipek.

Doradztwo i dbałość o klienta na każdym etapie procesu zakupu w nowego okna to wyróżnik OKNOPLAST-Kraków. Firma dokłada wszelkich starań, aby każdy jej klient miał poczucie, że może jej zaufać. W każdym naszym punkcie sprzedażowymklient  może liczyć na profesjonalną obsługę, która chętnie służy doradztwem na każdym etapie inwestycji. Z jednakową troską traktujemy zarówno tych, którzy doskonale orientują się w okiennych trendach i nowościach, jak i osoby, które mają niewielką wiedzę i niesprecyzowane oczekiwania odnośnie swoich potrzeb – tłumaczy Grzegorz Filipek.

W przypadku OKNOPLAST-Kraków troska o klienta nie kończy się w momencie zakupu okien. Równie ważna jest dla nas kwestia opieki pozakupowej – tłumaczy Grzegorz Filipek. Nasze wyspecjalizowane ekipy montażowe wykonują odpowiednie pomiary oraz zapewniają fachowy montaż zamówionych elementów.Usługa ta jest wykonywana przy zachowaniu rygorystycznych norm, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i narzędzi. Również w przypadku gwarancji na okna nasz klient ma pewność fachowej obsługi. Zapewniamy 7-letnią gwarancję na całe okna, która jest dołączana do każdego zamówienia w postaci praktycznej książeczki. Pozwala to bardzo szybko usunąć ewentualną usterkę, przy jak najmniejszym angażowaniu czasu klienta – dodaje Filipek.Potwierdzeniem zaufania oraz satysfakcji klientów z oferowanych przez firmę produktów i kompleksowych usług jest fakt, że ponad  70 % jej klientów pochodzi z polecenia.

OKNOPLAST-Kraków prowadzi działalność od ponad 15 lat. Obecnie jest jednym z czołowych producentów stolarki otworowej z PVC w Europie. Sprzedaż okien firmy odbywa się poprzez sieć ponad 260 autoryzowanych Biur Handlowych w Polsce i niemal 500 w Europie. Oprócz rynku polskiego firma oferuje swoje produkty również we Włoszech, w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i Słowacji, a także we Francji. Produkcja okien OKNOPLAST-Kraków odbywa się zgodnie z europejską normą EN 14351-1:2006, co uprawnia do oznakowania wyrobów symbolem CE.

Wyróżnikiem OKNOPLAST-Kraków są wysokiej jakości produkty oraz fachowe doradztwo dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, których liczba przekroczyła już ponad 800 tysięcy. Firma zapewnia również profesjonalny montaż zamówionych elementów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz stosowaniu nowoczesnych technologii i współpracy z renomowanymi europejskimi dostawcami komponentów, przedsiębiorstwo utrzymuje stabilny wskaźnik wzrostu i stale podnosi jakość swojej oferty.

OKNOPLAST-Krakow-Wnetrza_5