Home Pressroom Kolejna statuetka TopBuildera dla Oknoplast

Pressroom

Kolejna statuetka TopBuildera dla Oknoplast


opublikowane 14 mar 2015

2 minuty

Okno dla budownictwa pasywnego – Winergetic Premium Passive od OKNOPLAST zdobyło prestiżową nagrodę Top Builder 2014. Jury doceniło produkt za innowacyjne rozwiązania, które w nim zastosowano oraz bardzo dobre wzornictwo. Wręczenie statuetek miało miejsce podczas Gali finałowej TopBuilder 2014 – 11 marca w ramach trwających Międzynarodowych Targów BUDMA w Poznaniu.

Nagroda TopBuilder to cenione w branży budowlanej wyróżnienie, które przyznawane jest najlepszym innowacyjnym produktom budowlanym. Rok temu statuetka TopBuildera powędrowała do okna Winergetic Premium, które otworzyło  nowe możliwości aranżacyjne w budownictwie mieszkaniowym. OKNOPLAST, jako pierwszy producent okien PVC w Europie, zastosował zespolenia dwukomorowe z taflami szkła o grubości 3 mm. Połączono w ten sposób wysokie właściwości termoizolacyjne z redukcją ciężaru skrzydła. Pasywny wariant wspomnianego okna – Winergetic Premium Passive, wyposażony w barierę termiczną SpaceBlock można stosować w budownictwie energooszczędnymi i pasywnym. Model ten stanowi połączenie wysokich parametrów termoizolacyjnych oraz wyjątkowego wzornictwa i funkcjonalności. Winergetic Premium Passive to elegancka, zaokrąglona do zewnętrznej strony linia profilu oraz akcesoria z linii dESIGN+, w której skład wchodzą: ergonomiczna klamka, osłonki zawiasów czy zaczepy antywyważeniowe. Linia dESIGN została zaprojektowana wspólnie ze znanym studiem projektowym KISKA, projektującym m.in. dla Audi, KTM czy Hondy.

Bardzo nas cieszy zdobyty tytuł. Nagrodzony produkt to pierwsze na świecie okno PVC, w którym wykorzystano aerożel jako materiał izolacyjny. Aerożel produkowany jest z wykorzystaniem nanotechnologii. Dotychczas materiał ten wykorzystywany był w lotnictwie i przy budowie statków oraz skafandrów kosmicznych. Obecnie jest materiałem  o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodzenia ciepła. Dzięki przełomowej konstrukcji Winergetic Premium Passive może być z powodzeniem stosowane w domach pasywnych, nawet jako duże, otwierane przeszklenie, również w oknach kolorowych, co jest dużą przewagą w stosunku do konkurencyjnych okien pasywnych. Zapewnia ona bowiem wysoką ochronę przed stratami ciepła, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej statyki. – mówi Hubert Rudzki, Kierownik Działu Komunikacji Marketingowej na rynki Europy Środkowo-Wschodniej w OKNOPLAST. Produkt spełnia wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla budynków pasywnych, a dzięki wysokim parametrom termoizolacyjnym, nie tylko minimalizuje straty ciepła, ale i pozwala osiągnąć komfort cieplny przy wyraźnie niższym zużyciu energii.

Konkurs Top Builder ma na celu wyłonienie najbardziej innowacyjnych rozwiązań budowlanych w Polsce. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę złożoną z redakcji i Rady Programowej miesięcznika Builder, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza z Instytutu Techniki Budowlanej. Statuetką TopBuilder nagradzane są materiały, technologie, urządzenia, budowle, rozwiązania IT, rozwiązania finansowe, projekty, inicjatywy, usługi i przedsięwzięcia dla budownictwa. W tym roku odbyła się już 10 gala tego prestiżowego konkursu.