Ile powinno wytrzymać okno?

Wiadomo, że rzeczy, z których korzystamy często, w końcu się zużywają. Statystycznie rzecz biorąc, okno otwierane jest średnio 2-3 razy dziennie. Musi przetrwać wichury, ulewy, śnieżyce, piłki dzieci sąsiadów, ponad 20-stopniowe mrozy i ponad 30-stopniowe upały oraz różnice temperatur między wnętrzem domu, a otoczeniem. Ale co najbardziej wpływa na wytrzymałość okna?

WYSOKA ODPORNOŚĆ NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE

 

OKUCIA GWARANTUJĄCE BEZPROBLEMOWE UŻYTKOWANIE

 

WYSOKIEJ JAKOŚCI USZCZELKI

 

Dobór materiałów, z których zrobione są szyby, ramy, uszczelki, okucia i klamki, wpływa na techniczne parametry okna i na jego cenę. Decyzję o tym, jakie okno kupić, podejmujemy więc zawsze, biorąc pod uwagę estetykę, funkcjonalność, jakość poszczególnych elementów składowych okna oraz grubość naszego portfela.

 

Jaką szybę wybrać?

Obecnie w oknach stosuje się szyby zespolone, czyli tzw. pakiety szybowe. Składają się one z dwóch lub więcej tafli szkła o różnej grubości, pomiędzy którymi znajduje się hermetycznie zamknięta komora wypełniona gazem szlachetnym: argonem, kryptonem lub ksenonem. Gazy te bardzo słabo przewodzą ciepło, które zostaje we wnętrzu. Odległości między poszczególnymi taflami wyznacza ramka dystansowa, wypełniona absorbentem pary wodnej. Zastosowanie termoramki WARMATEC wykonanej jako połączenie tworzywa i stali, zamiast tradycyjnej ramki aluminiowej, poprawia właściwości izolacyjne okna i pozwala na uzyskanie oszczędności energii nawet do 10%. Dodatkowo można zadbać także o aspekt wizualny i dobrać kolor termoramki WARMATEC do koloru okna i uszczelek. 

Szyby zespolone są standardowo zbudowane z tafli szkła typu float zapewniającej wysoką przejrzystość i naturalny połysk oraz tafli szkła typu termofloat pokrytej warstwą tlenków metali szlachetnych, co zapobiega ucieczce ciepła na zewnątrz. Firma OKNOPLAST produkuje własne jedno-, dwu- i trzykomorowe pakiety szybowe, co pozwala jej kontrolować jakość materiałów i eliminować nawet najdrobniejsze wady. Tak produkowane pakiety szybowe stanowią gwarancję wysokiej trwałości. Nowoczesne powłoki szyb znacząco poprawiają bilans energetyczny całego domu, zwiększają wytrzymałość i zapewniają wyższą przejrzystość.

 

Co potrafią okucia?

Podstawowym zadaniem okuć jest utrzymywanie  szczelności okien oraz zapewnienie funkcji otwierania, uchylania i zamykania. Okucia odpowiadają też za bezpieczeństwo użytkowania stolarki i chronią przed włamaniem.

Zamek, zawias czy klamka –  to od tych elementów, odpowiednio dobranych i wyregulowanych, w dużej mierze zależy, czy nasze okna będą otwierały się płynnie i bez kłopotów. Jednym z kluczowych elementów jest klamka, bo to za jej pomocą zmieniamy położenie skrzydła. Dziś najczęściej montuje się w oknach okucia obwiedniowe (obwodowe), czyli rozmieszczone na całym obwodzie skrzydła. Po zamknięciu dociskają one skrzydło do ramy w sposób równomierny. Zapewnia to szczelność i zapobiega odkształceniom profilu. Najwygodniejszym rozwiązaniem są okucia pozwalające i na otwieranie okna, i na jego uchylanie, czyli rozwieralno-uchylne.

Poza otwieraniem i zamykaniem okien okucia mogą również zapewnić nam ochronę przed włamaniem czy dostęp świeżego powietrza bez odryglowywania skrzydeł. Dlatego kupując okno, koniecznie zapytaj o rodzaj szyby, okucia i gwarancję producenta. Dobrej jakości okna powinny bowiem służyć nam co najmniej dwadzieścia lat, opierając się działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Wyślij zapytanie
Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres:privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane