Zachowaj energię. Jak działają okna energooszczędne?

Przez okna ucieka z budynku najwięcej ciepła. Dlatego na oknach nie ma co oszczędzać, gdyż zainwestowane pieniądze w te energooszczędne zwrócą się w niższych rachunkach za ogrzewanie. Co powoduje, że okna mogą stanowić dobrą izolację?

SZCZELNOŚĆ OKIEN

 

szczelność okien

PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE OKIEN

 

SPOKÓJ NA LATA

 

ZATRZYMANIE CIEPŁA W POMIESZCZENIU

 

Współczynnik przenikania ciepła oznaczany symbolem Uw określa, ile ciepła wydostaje się na zewnątrz przez szklane powierzchnie okien. Dopuszczana wysokość współczynnika Uw to 1,1, a niższa wartość wskazuje na mniejszą utratę ciepła.

 

Jak zatrzymać całe ciepło?

Ferrari w kategorii okien energooszczędnych to Winergetic Premium Passive. Firma OKNOPLAST, wyznaczając nowe trendy w branży stolarki, jako pierwsza w Polsce zastosowała innowacyjną barierę termiczną SpaceBlock. Stanowi ona połączenie wypełnienia z aerożelu w ramie i warstw pianki poliuretanowej. Konstrukcja okna – autorski projekt OKNOPLAST – bazuje na najwyższej jakości profilach w klasie A. 7 komór i grubość ścianki profilu 3mm to gwarancja zwiększonej ochrony przed zimnem. To sprawia, że spełnione są nawet wymogi budynków pasywnych, a współczynnik przewodzenia ciepła w najwyższej wersji wynosi jedynie 0,6. Co więcej, dzięki użyciu odpowiednich pakietów szybowych możemy pozyskiwać darmową energię cieplną pochodzącą z promieniowania słonecznego i wykorzystywać ją do ogrzewania pomieszczeń. Takie okno działa jak źródła energii odnawialnej. Mimo, iż samo jej nie produkuje, umożliwia domowi czerpanie z energii słonecznej.

 

Design i energooszczędność w parze

Dwa flagowe modele okien OKNOPLAST, które charakteryzują się  najnowszym designem  – Pixel i Prolux – mogą osiągnąć współczynnik przenikania ciepła odpowiednio 0,8 i 0,9, co pokazuje, że oba okna są energooszczędne, gwarantując komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Zarówno Pixel, jak i Prolux to okna z najwyższej półki w rozsądnej cenie.

Dodatkową funkcją okien jest mikrowentylacja, za którą odpowiadają nowoczesne okucia. Umożliwia ona rozszczelnienie okna w taki sposób, aby strumień świeżego powietrza nie wychładzał pomieszczenia. Zastosowana w okucie Winkhaus ProLight funkcja wielostopniowej regulacji uchyłu FOUR Seasons pozwala uchylić skrzydło w czterech dodatkowych położeniach. Dzięki niej mamy w sumie 6 poziomów uchylenia skrzydła w oknie, dzięki czemu możemy swobodnie regulować wymianą powietrza o każdej porze roku.

 

Jak montować, by nie tracić ciepła?

Odpowiednie okna to jeszcze nie wszystko ­– dla okien energooszczędnych stosuje się ciepły montaż w tzw. warstwie ocieplenia. Dlatego naprawdę warto w tym przypadku postawić na profesjonalizm obu elementów: samych okien i fachowego montażu. Jeżeli budujemy dom od podstaw i mamy wpływ na montaż i wybór okien, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób ich osadzania. Przy oknach energooszczędnych należy wykorzystać specjalne kotwy, na których oparte będą ramy okienne, a pianką montażową wypełnić wszystkie szczeliny pomiędzy oknem a ścianą.

Energooszczędne okna i odpowiedni montaż, który jest gwarancją ich właściwości, znacznie ograniczą ucieczkę ciepła, a tym samym pieniędzy z naszych kieszeni.

Winergetic Standard
Wyślij zapytanie
Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres:privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane