Z oknami można się dogadać. Jak sterować drzwiami, oknami i roletami za pomocą głosu?

Jeszcze do niedawna komenda typu „sezamie, otwórz się”, kojarzyła się tylko z baśnią czy filmami serii science-fiction. Obecnie jednak technologia zarządzania głosowego rozwija się w takim tempie, że nic raczej jej nie powstrzyma. Niebawem może być to standard naszego codziennego funkcjonowania. Dlaczego przecież nie ułatwiać sobie życia sterując drzwiami, oknami i roletami za pomocą określonych komend głosowych?

POWIERZCHNIA PRZESZKLENIA

 

UŻYCIE ASYSTENTKI GŁOSOWEJ ALEXA BY AMAZON

 

AKTYWNY DOSTĘP DO INTERNETU

 

To nie takie skomplikowane

Cały mechanizm funkcjonowania nie jest skomplikowany. Odbiornik głosowy odbiera wypowiedziane przez nas słowa. Następnie kieruje komendę do specjalnej, zlokalizowanej w domu centrali, która przypomina nieco router Wi-Fi. Centrala przekazuje komendę dalej, aż finalny impuls dotrze do zamontowanego napędu, który przykładowo fizycznie otwiera drzwi lub okno albo zasłania roletę na oknie. A zatem nasz głos to przewrócenie pierwszej kostki domina, którego finalnym efektem będzie fizyczny ruch domowej infrastruktury. Oczywiście wymienione tu etapy następują błyskawicznie.

Angielski dla każdego

Wielu oponentów rozwiązań sterowania głosowego jako największe ograniczenie wskazuje język angielski, który obsługuje dedykowane aplikacje niezbędne do funkcjonowania systemu jak np. Alexa czy Siri. Amerykańskim firmom raczej nie spieszy się z wprowadzeniem języka polskiego. Tak naprawdę obecnie dla przeciętnego Polaka nie stanowi to raczej problemu. Po pierwsze, każdemu z urządzeń, dedykowana jest tylko jedna komenda, składająca się z kilku prostych słów. Nauczenie się ich, nawet dla najbardziej opornych nie będzie stanowiło problemu. Po drugie, można przecież podszkolić swój angielski!

Komfort i prestiż na zawołanie

Najważniejszym czynnikiem, dla którego większość decyduje się na rozwiązania sterowania głosem jest komfort. Taki rodzaj stolarki otworowej pozwala na ich obsługę, siedząc wygodnie chociażby na kanapie. Jest to także odpowiedź na potrzeby otworzenia drzwi wychodząc z domu z pełnym rękoma czy też otworzenia wysokiego okna. To również możliwość zrobienia wrażenia na swoich gościach w trakcie imienin czy innej imprezy. Wyobraźcie sobie minę najbliższych, widzących otwierające się drzwi tarasowe za sprawą wypowiedzianej przez Was komendy.

Dogadasz się ze stolarką

Grupa Oknoplast swoją ofertę sterowania głosem poszerzyła nie tylko o prezentowane w filmie drzwi tarasowe HST. Jej produkty reagujące na komendy głosowe to także okna i rolety. Nie można także pominąć drzwi zewnętrznych w wersji z PVC jak i aluminium.

Wyślij zapytanie
Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres:privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane