Home Oknoplast LAB Jak wybrać drzwi tarasowe?

Jak wybrać drzwi tarasowe?


Wybór drzwi tarasowych może zaważyć na ilości światła wpadającej do wnętrza, ale i na wygodzie ich używania oraz na bezpieczeństwie najmłodszych mieszkańców domu. Duże przeszklenia sprawiają, że bryła domu staje się wizualnie lekka, ale waga takich drzwi może przekraczać nawet 300 kg. Jakie rozwiązanie sprawi, że nawet wielka tafla szkła będzie otwierała się tak lekko, jak małe okno?

Drzwi tarasowe Oknoplast

Duże przeszklenia to rozwiązania chętnie stosowane przez architektów i lubiane przez właścicieli domów. Firma OKNOPLAST wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów, oferując kilka rodzajów drzwi tarasowych przesuwnych, które nie zabierają miejsca w pomieszczeniu. Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi tarasowe?

Szerokie drzwi czy łatwe otwieranie?

Duże przeszklenia często zastępują całe ściany. Dzięki czemu do pomieszczenia wpada o wiele więcej światła i granica między światem zewnętrznym, a wnętrzem jest minimalizowana. Jednak im większa szyba, tym cięższe są przeszklone drzwi, a do tego masywniejsze stają się okucia i profile. Na przykład w specjalnej konstrukcji drzwi tarasowych HST ruchome skrzydło może ważyć nawet ponad 300 kg!

Czy w takim razie powinniśmy wykupić karnet na siłownię, żeby używać takich drzwi? To byłoby przecież absurdalne! Dlatego firma OKNOPLAST stosuje okucia, które umożliwiają lekkie i wygodne przesuwanie masywnych skrzydeł. Szczególnie polecane są drzwi przesuwane i montowane do nich, specjalne szyny, po których porusza się skrzydło. Umożliwiają one uchylanie i przesuwanie skrzydła przy użyciu niewielkiej siły. Dzięki takim rozwiązaniom nawet dziecko otworzy i zamknie najcięższe drzwi tarasowe bez najmniejszego problemu. W dodatku drzwi HST Premium, stworzone z myślą o likwidacji barier architektonicznych, można wyposażyć w okucia napędzane silnikiem, czyli zbudować inteligentny system ich otwierania.

Bezpieczeństwo czy wygoda?

Z jednej strony zależy nam na tym, by drzwi tarasowe stanowiły skuteczną barierę przeciwko włamaniom. W systemie drzwi HST Premium możliwe jest zastosowanie okucia antywłamaniowego w klasie RC2 oraz klamki z półwkładką lub obustronnej klamki z wkładką. Zapewniają także odpowiednią wentylację domu bez osłabiania bezpieczeństwa dzięki rozszczelnieniu w okuciu, tzw. mikrowentylacji w obwodzie.

Z drugiej strony drzwi tarasowe nie mogą być przecież nie do przebycia dla domowników; raczej oczekujemy, że będą dziecinnie proste w obsłudze. OKNOPLAST oferuje nam możliwość zamontowania progu flatstep o wysokości do 24 mm, a do tego z przekładką termiczną, albo zastosowania nakładki Comfort. Eliminuje ona barierę progu, dzięki czemu zapobiega potykaniu się i wypadkom i ułatwia przemieszczanie się na zewnątrz i do środka. Zaś wbudowany we wszystkie systemy hamulec i amortyzator klamki zapobiega odbijaniu ciężkich drzwi w kierunku otwierającego.

Duże okna = wysokie rachunki?

Czasy, gdy duże okna oznaczały przede wszystkim duże straty cieplne, na szczęście już minęły. Teraz im większe szyby, tym więcej słońca w naszym życiu. Energia słoneczna to nie tylko nasze dobre samopoczucie – możemy wykorzystać ją w tak prosty sposób do dogrzewania domu. I to bez żadnych paneli słonecznych czy innych skomplikowanych pomysłów. Wystarczy, że zastosujemy od strony południowej duże przeszklenia, a wnętrze samo się ogrzeje w słoneczny zimowy dzień. Jeszcze więcej zyskamy, kiedy zamontujemy dodatkowo z rolety zewnętrzne. W zimowe noce uchronią dom przez ucieczką nagromadzonego w ciągu dnia ciepła, a latem osłonią przed upałem i nadmiernym grzaniem wnętrza. Ponadto zastosowane rozwiązania drzwi tarasowych – zintegrowane uszczelki, grubość oszklenia, wielokomorowy profil ramy i skrzydła – gwarantują wysokie parametry termoizolacyjne i niskie straty energii cieplnej, a tym samym obniżone koszty ogrzewania budynku. Przy wyborze drzwi tarasowych kierujmy się więc przede wszystkim: własną wygodą, funkcjonalnością i bezpieczeństwem zastosowanych rozwiązań oraz parametrami termoizolacyjnymi.

Katalog OKNOPLAST


Doskonałe połączenie elegancji, estetyki i nowoczesnych technologii:

 • opisy produktów
 • inspiracje
 • parametry techniczne

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów