Najwygodniejsze wyjście na taras. Jak wybrać drzwi tarasowe?

Wybór drzwi tarasowych może zaważyć na ilości światła wpadającej do wnętrza, ale i na wygodzie ich używania oraz na bezpieczeństwie najmłodszych mieszkańców domu. Duże przeszklenia sprawiają, że bryła domu staje się wizualnie lekka, ale waga takich drzwi może przekraczać nawet 300 kg. Jakie rozwiązanie sprawi, że nawet wielka tafla szkła będzie otwierała się tak lekko, jak małe okno?

NISKI PRÓG

 

BEZPIECZNY HAMULEC

 

MIKROWENTYLACJA

 

POWIERZCHNIA PRZESZKLENIA

 

Duże przeszklenia to rozwiązania chętnie stosowane przez architektów i lubiane przez właścicieli domów. Firma OKNOPLAST wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów, oferując kilka rodzajów drzwi tarasowych przesuwnych, które nie zabierają miejsca w pomieszczeniu. Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi tarasowe?

 

Szerokie drzwi czy łatwe otwieranie?

Duże przeszklenia często zastępują całe ściany. Dzięki czemu do pomieszczenia wpada o wiele więcej światła i granica między światem zewnętrznym, a wnętrzem jest minimalizowana. Jednak im większa szyba, tym cięższe są przeszklone drzwi, a do tego masywniejsze stają się okucia i profile. Na przykład w specjalnej konstrukcji drzwi tarasowych HST ruchome skrzydło może ważyć nawet ponad 300 kg!

Czy w takim razie powinniśmy wykupić karnet na siłownię, żeby używać takich drzwi? To byłoby przecież absurdalne! Dlatego firma OKNOPLAST stosuje okucia, które umożliwiają lekkie i wygodne przesuwanie masywnych skrzydeł. Szczególnie polecane są drzwi przesuwane i montowane do nich, specjalne szyny, po których porusza się skrzydło. Umożliwiają one uchylanie i przesuwanie skrzydła przy użyciu niewielkiej siły. Dzięki takim rozwiązaniom nawet dziecko otworzy i zamknie najcięższe drzwi tarasowe bez najmniejszego problemu. W dodatku drzwi HST, a także HST Premium, stworzone z myślą o likwidacji barier architektonicznych, można wyposażyć w okucia napędzane silnikiem, czyli zbudować inteligentny system ich otwierania.

 

Bezpieczeństwo czy wygoda?

Z jednej strony zależy nam na tym, by drzwi tarasowe stanowiły skuteczną barierę przeciwko włamaniom. W systemie drzwi tarasowych HST i HST Premium możliwe jest zastosowanie okucia antywłamaniowego w klasie RC2 oraz klamki z półwkładką lub obustronnej klamki z wkładką. Zapewniają także odpowiednią wentylację domu bez osłabiania bezpieczeństwa dzięki rozszczelnieniu w okuciu, tzw. mikrowentylacji w obwodzie.

Z drugiej strony drzwi tarasowe nie mogą być przecież nie do przebycia dla domowników; raczej oczekujemy, że będą dziecinnie proste w obsłudze. OKNOPLAST oferuje nam możliwość zamontowania progu flatstep o wysokości do 24 mm, a do tego z przekładką termiczną, albo zastosowania nakładki Comfort. Eliminuje ona barierę progu, dzięki czemu zapobiega potykaniu się i wypadkom i ułatwia przemieszczanie się na zewnątrz i do środka. Zaś wbudowany we wszystkie systemy hamulec i amortyzator klamki zapobiega odbijaniu ciężkich drzwi w kierunku otwierającego.

 

Duże okna = wysokie rachunki?

Czasy, gdy duże okna oznaczały przede wszystkim duże straty cieplne, na szczęście już minęły. Teraz im większe szyby, tym więcej słońca w naszym życiu. Energia słoneczna to nie tylko nasze dobre samopoczucie – możemy wykorzystać ją w tak prosty sposób do dogrzewania domu. I to bez żadnych paneli słonecznych czy innych skomplikowanych pomysłów. Wystarczy, że zastosujemy od strony południowej duże przeszklenia, a wnętrze samo się ogrzeje w słoneczny zimowy dzień. Jeszcze więcej zyskamy, kiedy zamontujemy dodatkowo z rolety zewnętrzne. W zimowe noce uchronią dom przez ucieczką nagromadzonego w ciągu dnia ciepła, a latem osłonią przed upałem i nadmiernym grzaniem wnętrza. Ponadto zastosowane rozwiązania drzwi tarasowych – zintegrowane uszczelki, grubość oszklenia, wielokomorowy profil ramy i skrzydła – gwarantują wysokie parametry termoizolacyjne i niskie straty energii cieplnej, a tym samym obniżone koszty ogrzewania budynku. Przy wyborze drzwi tarasowych kierujmy się więc przede wszystkim: własną wygodą, funkcjonalnością i bezpieczeństwem zastosowanych rozwiązań oraz parametrami termoizolacyjnymi.

Wyślij zapytanie
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Pani/Pana dane osobowe podane w ramach formularza będą przetwarzane przez Oknoplast Sp. z o.o. i wyznaczonych dystrybutorów w celach kontaktowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych
Wysłanie wiadomości oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi zapytania lub w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich przesyłanie. Wyrażone zgody można wycofać w dowolnym momencie wysyłając nam wiadomość na adres email: privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane