Home Pressroom Moskitiera – nasza broń w walce z owadami i nie tylko…

Pressroom

Moskitiera – nasza broń w walce z owadami i nie tylko…


opublikowane 27 maj 2013

3 minuty

Po wyjątkowo długiej w tym roku zimie wreszcie możemy cieszyć się wysokimi temperaturami i promieniami słońca. Piękna pogoda sprawia, że chętnie otwieramy okna, aby wpuścić świeże powietrze. Wówczas do domu dostają się niestety natrętne owady. Co zrobić, aby zostały one na zewnątrz? 

Bzyczenie komarów czy brzęczenie much może pozbawić nas snu i skutecznie zepsuć nam humor na cały dzień. Użądlenia os i ukąszenia meszek nie dość, że pozostawiają na skórze nieestetyczne ślady to jeszcze pieką i swędzą. Co więcej, ugryzienia owadów mogą powodować bolesną i uciążliwą reakcję alergiczną. Na szczęście jest sposób, aby ci nieproszeni goście nie dostali się do naszego domu.  Wystarczy zamontować w oknach moskitiery.

Owadom wstęp wzbroniony

W dzisiejszych czasach, ze względu na silne zanieczyszczenie powietrza jesteśmy coraz bardziej narażeni na alergie. Warto pamiętać, że można jej nabawić się w każdym wieku. Dodatkowo, z powodu długiej zimy, większość roślin pyli właśnie teraz. Tak silne nagromadzenie alergenów zwiększa naszą wrażliwość również na ugryzienia insektów. Jad niektórych owadów zawiera natomiast substancje, które mogą wywołać silne uczulenie. Lepiej zatem ochronić nasz dom przed ich odwiedzinami.

Moskitiera pozwoli nam cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw, że do domu dostaną się insekty. Jeśli dobierzemy ją odpowiednio, nie ograniczy ona naszej swobody ani widoku za oknem. Współczesne moskitiery mają bowiem bardzo drobne oczka. Na rynku dostępne są również rozwiązania przeznaczone specjalnie do drzwi balkonowych – mówi Marzena Rutyna, Technolog z OKNOPLAST.

Stosowane do niedawna siatki z włókna szklanego, mocowane do ościeżnicy taśmą dwustronną odchodzą powoli do lamusa. Obecnie na naszym rynku dostępne są nowoczesne moskitiery ramkowe. Podstawą ich konstrukcji jestramka z PVC lub aluminium, do której montowana jest siatka z włókien szklanych powlekanych PVC. W ofercie OKNOPLAST znajdziemy moskitiery o ramkach wykonanych z wysokiej jakości, walcowanej taśmy aluminiowej ogrubości 0,6 mm. Wymiary oczek siatki 1,2 mm x 1,2 mm, zostały dobrane tak aby skutecznie zatrzymać nawet bardzo małe owady, zapewniając równocześnie właściwą cyrkulację powietrza.

Swoboda i bezpieczeństwo

Poza ochroną przed nieproszonymi gośćmi, moskitiery mogą także zwiększyć bezpieczeństwo naszych zwierząt domowych. Ich montaż warto rozważyć, jeśli hodujemy koty, gryzonie lub ptaki. Nasi podopieczni będą mogli wówczas swobodnie poruszać się po domu, nawet przy otwartych oknach. Dzięki temu możemy wpuścić do wnętrza świeże powietrze bez obawy o bezpieczeństwo zwierząt.

Producenci oferują dziś zarówno moskitiery okienne, jak i te dostosowane do drzwi balkonowych. W przypadku moskitier balkonowych mamy do wyboru dwie wersje. Możemy bowiem zdecydować się na zawiasy samozamykające lub stałe. Wersja samozamykająca otworzy się już po lekkim pchnięciu, a następnie wróci do pozycji zamkniętej. Moskitiery stałe będziemy natomiast musieli otwierać i zamykać samodzielnie – tłumaczy Marzena Rutyna z OKNOPLAST.

Raz dwa trzy…

…moskitierę zamontujesz Ty. Założenie moskitiery nie jest skomplikowane i z powodzeniem możemy zrobić to samodzielnie. Nowoczesne moskitiery montuje się przy wykorzystaniu uchwytów obrotowych lub magnesów. Nie wymaga to ingerencji w ościeżnicę i w razie potrzeby pozwala łatwo zdjąć ramkę.

Moskitiery produkowane są na wymiar, przed ich zakupem powinniśmy zatem dokonać właściwych pomiarów. Pomiar moskitiery wykonuje się otwierając skrzydło okienne i mierząc światło ramy. Możemy również zwrócić się do wykwalifikowanej osoby, która służy pomocą we właściwym wyborze i obliczeniu wymiarów moskitier – mówi Marzena Rutyna z OKNOPLAST.

Dzisiejsze moskitiery mogą również być ozdobą naszych okien. Firma OKNOPLAST proponuje klientom moskitiery wszerokiej palecie barw. Możemy zdecydować się na ramki w klasycznej bieli czy brązie, jak również odcieniach drewnopodobnych z imitacją słojów. W tym przypadku do wyboru mamy złoty dąb, orzech czy mahoń.  Na specjalne zamówienie dostępne są też kolory z palety RAL. Producent oferuje także dwa kolory siatek – szary lub czarny. Nie musimy się martwić, że nasze moskitiery wyblakną pod wpływem słońca. Profile ramek są bowiem pokryte farbami proszkowymi, odpornymi na działanie czynników atmosferycznych.

OKNOPLAST-moskitiera