Home Pressroom Moskitiery – skuteczny sposób na uciążliwe owady

Pressroom

Moskitiery – skuteczny sposób na uciążliwe owady


opublikowane 07 lip 2010

3 minuty

Powodzie i utrzymujące się po nich wysokie temperatury spowodowały, że musimy sobie radzić ze wzmożoną aktywnością złośliwych komarów i meszek. Sprawdzonym rozwiązaniem, które zabezpieczy nasz dom przed inwazją tych owadów są moskitiery.

Moskitiery zyskują coraz większą popularność w naszym kraju, zwłaszcza w upalne letnie dni. Jest to okres, kiedy lubimy otworzyć szeroko okna, aby cieszyć się wpadającymi do mieszkania promieniami gorącego słońca i świeżym powietrzem. Niestety lato to także czas walki z uciążliwymi owadami, których obecność zakłóca nasz spokój, pracę czy sen. Wystarczy jednak zastosować proste rozwiązanie i zamontować w oknach praktyczne moskitiery, które sprawią, że insekty przestaną być naszym utrapieniem.

Komar – wróg dobrego samopoczucia i zdrowia

Entomolodzy biją na alarm – przed nami inwazja złośliwych owadów! Eksperci ostrzegają, że z powodu powodzi uciążliwych komarów będzie w tym roku kilka razy więcej niż zazwyczaj. Powstałe rozlewiska wodne wzdłuż rzek, w połączeniu z bardzo wysokimi temperaturami, tworzą idealne warunki do rozmnażania się dokuczliwych dla człowieka insektów. Polskie owady na szczęście raczej nie przenoszą groźnych chorób. Ślina komarów jest jednak bardzo alergizująca. Dostaje się ona do organizmu w czasie wkłucia i wywołuje natychmiastowe reakcje alergiczne
w postaci wysiewów pokrzywki lub wykwitów grudkowatych w skórze. Dla alergików, szczególnie jeśli są to dzieci – ukąszenia tych insektów mogą być nawet groźne dla zdrowia. Poza tym, nikt z nas nie lubi kontaktu ze złośliwymi komarami, których denerwujące brzęczenie oraz bolesne ukłucia skutecznie psują dobry nastrój. Według ekspertów insekty, z roku na rok, coraz bardziej uodparniają się na działanie środków owadobójczych. Dlatego też warto stosować dodatkowe zabezpieczenia, jakimi są moskitiery zamontowane w oknach naszych domów i mieszkań.

Moskitiera – bariera dla owadów

Moskitiera jest skutecznym środkiem w walce z komarami. Stanowi niemal niewidzialną barierę powstrzymującą owady przed wtargnięciem do naszego domu. Solidnie wykonane moskitiery, podwyższające funkcjonalność okien posiada w swojej ofercie firma OKNOPLAST-Kraków.

Profil moskitier, dostępnych w naszej ofercie, jest wykonany z najwyższej jakości lekkiej walcowanej taśmy aluminiowej o grubości 0,6mm. W ramce profilu montowana jest siatka z włókien szklanych powlekanych PVC – tłumaczy Marzena Rutyna,Technolog w OKNOPLAST-Kraków. Takie wykonanie gwarantuje doskonałą jakość i trwałość moskitiery przez wiele lat jej użytkowania. Co więcej, wielkość otworów w siatce została dobrana w taki sposób, że efektywnie zatrzymuje ona owady, nie utrudniając przy tym właściwej cyrkulacji powietrza.

Nowoczesna moskitiera – zamontuj ją sam

Moskitiera oferowana przez krakowskiego producenta okien została tak skonstruowana, aby każdy z nas mógł bez najmniejszego problemu zamontować ją latem i zdjąć w okresie zimowym lub gdy istnieje potrzeba umycia okna. Bez pomocy fachowca możemy w łatwy i pewny sposób przytwierdzić moskitierę do ramy okiennej za pomocą specjalnych ruchomych zaczepów, które nie naruszają struktury okna. Dzięki takiemu sposobowi mocowania moskitiera stanowi skuteczną ochronę przed insektami w upalne dni, a jednocześnie jest łatwa w demontażu zimą lub w czasie wiosennych porządków – mówi Marzena Rutyna. Zaleca się demontaż moskitier na okres zimy. Dzięki temu będą służyć nam znacznie dłużej.

Moskitiera – ozdoba okna o praktycznym zastosowaniu

Moskitiery można montować zarówno w oknach rozwieralnych, jak i rozwieralno-uchylnych. Ich maksymalna powierzchnia może wynosić nawet 2,5 m2. Te przytwierdzane do drzwi balkonowych wyposażone są w dodatkowe wzmocnienie w postaci poziomej poprzeczki umieszczonej standardowo w osi moskitiery.

Co więcej, nie musimy się obawiać, że moskitiera oszczpeci wygląd naszego okna i przysłoni widok rozpościerający się tuż za nim. Wiemy jak dużą rolę nasi klienci przywiązują do estetyki wykonania produktu, dlatego zadbaliśmy również o wygląd zewnętrzny moskitier. Profile malowane są farbami proszkowymi, które zapewniają wysoką trwałość i stabilność koloru oraz wysokie walory dekoracyjne. W naszej ofercie można znaleźć moskitiery nie tylko w klasycznym kolorze białym, i brązowym, ale także imitującym złoty dąb, orzech czy mahoń, co pozwala na właściwy dobór do kolorystyki okien – mówi Marzena Rutyna zOKNOPLAST-Kraków. Nasi profesjonalnie wyszkoleni pracownicy służą pomocą we właściwym doborze i obliczeniu wymiarów moskitier  – dodaje Rutyna.

Moskitiery, powszechnie stosowane w tropikach, świetnie sprawdzą się również w naszych domach w czasie upalnego, wilgotnego lata. Za pomocą tego prostego rozwiązania ochronimy siebie i pozostałych domowników, w tym przede wszystkim dzieci, przed nieprzyjemnymi, swędzącymi ukąszeniami owadów. Zamontowanie moskitiery w oknie nie jest skomplikowanym zadaniem, a pozwoli nam poczuć się komfortowo w domu, bez potrzeby zakłócania właściwej cyrkulacji świeżego powietrza w pomieszczeniach.

Fot Oknoplast-moskitiery