Home Pressroom Okna, drzwi i rolety w zasięgu ręki. Bądź SMART!

Pressroom

Okna, drzwi i rolety w zasięgu ręki. Bądź SMART!


Smart Oknoplast

opublikowane 10 paź 2017

3 minuty

Zamknij oczy i wyobraź sobie dom, który informuje Cię o otworzeniu okna w trakcie urlopu, otwiera drzwi gdy wracasz z ciężkimi zakupami czy wie kiedy automatycznie zasłonić rolety. Wyobraź sobie dom, którym możesz sterować z każdego miejsca na Ziemi za pomocą swojego smartfona, tabletu czy laptopa. Wreszcie wyobraź sobie, że taki dom już naprawdę istnieje i jest na wyciągniecie ręki. Wszystkie te rozwiązania znajdziesz już w inteligentnym systemie zarządzania swoimi czterema ścianami Smart Oknoplast oferowanym przez Grupę Oknoplast we współpracy z Somfy.

Technologia w Twoim domu

W ostatnim dziesięcioleciu postęp technologiczny przyczynił się do powstawania inteligentnych rozwiązań ułatwiających nam codzienne funkcjonowanie. Ułatwiony dostęp do Internetu chociażby
w smartfonach wpłynął na znaczne zainteresowanie tematyką domów inteligentnych. Według badań przeprowadzonych w 2017 roku dla Somfy, inteligentny dom kojarzy się przede wszystkim ze zdalnym sterowaniem (43 proc.), nowoczesnością (39 proc.) i energooszczędnością (31 proc.). To również synonim funkcjonalności (25 proc. wskazań), wygody i komfortu (20 proc.) oraz praktyczności (15 proc.). Aż 9 na 10 respondentów jako największy impuls do zakupu rozwiązań smart wskazało bezpieczeństwo i oszczędność.* Wychodząc naprzeciw tym potrzebom powstały nowoczesne domy wyposażone w inteligentne systemy zarządzania.

Rozwój nowoczesnych technologii i rosnąca mobilność Polaków otwierają przed producentami i dostawcami rozwiązań dla domów zupełnie nowe możliwości współpracy. Łączymy zalety naszych produktów, by urządzenia w mieszkaniach działały w jednej sieci, dopasowując się do rytmu naszego życia na każdym kroku. Jako światowy lider automatyki domowej i dostawca rozwiązań do domów inteligentnych napędzamy rynek, by domy i mieszkania w Polsce były komfortowe, bezpieczne i energooszczędne. By były smart – stwierdza Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy sp. z o.o.

Już teraz wystarczy odpowiednia aplikacja i dostęp do smartfona, tabletu, czy laptopa by móc wygodnie kontrolować zautomatyzowane rolety, drzwi czy okna. Kto z nas nie marzył przecież o chłodnym, przewietrzonym mieszkaniu czekającym na nas po pracy w czasie letnich upałów? Nowe rozwiązanie Smart Oknoplast, pozwala m.in. na automatyczną regulację rolet za pomocą czujnika słonecznego mierzącego natężenie światła. W przypadku dużego nasłonecznienia, zostaną one zwyczajnie zasunięte, by utrzymać wewnątrz pomieszczenia odpowiednio ustawioną przez nas wcześniej temperaturę.

Masz do czego wracać po urlopie

Aspekt podniesienia poziomu bezpieczeństwa jest także jedną z kluczowych decyzji wprowadzenia rozwiązania Smart Oknoplast. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie systemu Smart Oknoplast
do swojej oferty, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo klientów –
mówi Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST. – Teraz każdy wylegując się na plaży może przy pomocy smartfona mieć pełną kontrolę nad swoim domem i pewność, że będzie miał do czego wracać po urlopie. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy ustawić konkretne scenariusze, o których godzinach rolety mają się zasłaniać i odsłaniać. Podobnie jest z oknami czy np. oświetleniem, przez co widząc je pracujące, potencjalny włamywacz będzie odnosił wrażenie, że cały czas ktoś jest w domu.
W przypadku jednak zuchwałych grabieżców, właściciel zostanie natychmiast poinformowany o próbie otworzenia okna dzięki zainstalowanemu czujnikowi otwarcia i wstrząsów. Dzięki temu możemy natychmiast informować odpowiednie służby lub podpięty pod system alarm, sam wyda polecenie weryfikacji agencji ochrony.

Bez kluczy jest wygodniej

Chyba każdemu z nas zdarzyło się wracać do domu załadowanym zakupami czy też z pociechą na rękach. Sam przymus odłożenia zakupów – nie wspominając już o problemach z poszukiwaniem kluczy – w celu otworzenia drzwi, przyprawia nas o zawrót głowy. Teraz nie musimy się już tym martwić, ponieważ z pomocą przychodzi Smart Oknoplast. Dzięki dedykowanej aplikacji, drzwi możemy otworzymy przy pomocy smartfona jeszcze przed wyjściem z zaparkowanego przed domem auta.

Pełne dopasowanie do Twoich potrzeb

Rozwiązania Smart Oknoplast są wygodne i energooszczędne. Składają się z 4 pakietów więc każdy wybierze coś dla siebie. Zaletą jest fakt, że pakiety można rozbudowywać o kolejne urządzenia, tworząc coraz bardziej inteligentny dom przyszłości. Finalnie dzięki rozbudowie systemu, przy pomocy telefonu możemy sterować nie tylko drzwiami, oknami i roletami ale także m.in. klimatyzacją czy temperaturą wody w basenie. W przypadku ewentualnego braku prądu czy Internetu naszymi produktami można sterować ręcznie. To nowy wymiar jakości życia, dzięki któremu oszczędzimy, czas, pieniądze i podniesiemy komfort życia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: oknoplast.com.pl/smart/