Home Pressroom Okna wzmacniane termicznie

Pressroom

Okna wzmacniane termicznie


opublikowane 11 gru 2012

1 minuta

Obecnie, ze względu na szybki wzrost cen energii, w całej Europie dąży się do obniżenia kosztów eksploatacji budynków. Firma OKNOPLAST w odpowiedzi na potrzeby klientów w zakresie energooszczędności opracowała system okien z innowacyjnym wzmocnieniem termicznym.

Wzmocnienie termiczne uzyskano dzięki połączeniu stalowego profilu z wkładką termiczną wykonaną ze specjalnych związków żywicy. Wzmocnienie termiczne pozwala spełnić jeden z kilku warunków  stawianych stolarce przeznaczonej do budownictwa pasywnego. Obniża ono tzw. współczynnik przenikalności części profilowej Uf.

Jednym z największych wyzwań dla współczesnego budownictwa jest zapewnienie wysokiej energooszczędności. Podejście takie umożliwia osiągnięcie podwójnych korzyści. Pierwszą z nich są znacznie niższe koszty ogrzewania domów i mieszkań. Druga, natomiast to o wiele mniejsze zużycie paliw kopalnych, co w dłuższej perspektywie przyczynia się do ochrony naszej planety – mówi Grzegorz Bułat z OKNOPLAST.

W ofercie firmy dostępne jest okno Winergetic Premium Passive, które z zastosowanym wzmocnieniem termicznym osiąga współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie zaledwie 0,78W/m²K. Pozwala to stosować okna do budynków pasywnych.

OKNOPLAST-wnetrze