Home Pressroom Okno na mundial

Pressroom

Okno na mundial


opublikowane 12 cze 2014

2 minuty

Dziś rozpoczyna się największe święto piłki nożnej – mundial. Tegoroczne rozgrywki odbędą się w sercu Ameryki Południowej –  Brazylii. Kibice ze wszystkich kontynentów śledzili będą poczynania najlepszych światowych drużyn. Mistrzostwa to nie tylko mecze, ale także atmosfera i emocje, których nie znajdzie się nigdzie indziej. OKNOPLAST sponsorujący trzech piłkarskich gigantów już teraz pozwala nam poczuć futbolową gorączkę.

Oknonamudial.pl to unikalny projekt, tworzony przez dziennikarza Szymona Opryszka we współpracy z firmą OKNOPLAST, która jest partnerem takich marek jak włoski Inter Mediolan, najbardziej polskiej drużyny z wszystkich z grających w niemieckiej Bundeslidze – Borusii Dortmund oraz francuskiego Olympique Lyon. Blog opisuje codzienne życie w Ameryce Łacińskiej przygotowującej się do mistrzostw świata. Podróżując przez Meksyk, Kostarykę, Honduras, Kolumbię i samą Brazylię, autor uczestniczy we wszystkich najważniejszych wydarzeniach, nie tylko związanych z piłką. Dziennikarz jest między innymi świadkiem ogłoszenia składu kadry narodowej Brazylii, na która przybyło ponad 700 dziennikarzy z całego świata, losowania grup i zażartych dyskusji na ulicach Manaus. Odwiedza także budowane stadiony i rozmawia z ludźmi o ich nadziejach związanych z organizacją mistrzostw czy miłości do piłki.

Piłka nożna to język łączący ludzi z najdalszych nawet zakątków świata. Wzbudza wiele pozytywnych emocji i pozwala stworzyć więź. Jesteśmy sponsorami trzech czołowych europejskich drużyn. Same relacje z meczy nie oddają całej atmosfery turnieju. Blog pozwala poczuć magię miasta tętniącego życiem i emocjami tysięcy kibiców – mówi Grzegorz Filipek Dyrektor Marketingu z OKNOPLAST.

OKNOPLAST od początku swej działalności wspiera regionalne inicjatywy, a głos lokalnej społeczności jest dla niej bardzo ważny. Blog także porusza kwestie społeczności lokalnych w obliczu inwestycji związanych z przygotowaniami do święta piłki. Ukazuje on także inne oblicze mundialu, to widziane z perspektywy mieszkańców.

Wiadomości, reportaże i relacje z meczy będą dostępne na stronie blogu www.oknonamundial.pl a także na profilu OKNOPLAST na facebooku. W czasie mistrzostw na profilu pojawi się wiele niespodzianek dla kibicow.

Okno na Mundial Brasil