Home Pressroom OKNOPLAST FOR ART. Jury decyduje o wyróżnieniu kolejnych artystów

Pressroom

OKNOPLAST FOR ART. Jury decyduje o wyróżnieniu kolejnych artystów


opublikowane 23 kwi 2024

2 minuty

Warszawa. 23.04. Do grona laureatów tegorocznej edycji OKNOPLAST FOR ART dołączają dwaj artyści: Vitalii Shupliak i Monika Maurycy, którzy decyzją konkursowego jury otrzymali wyróżnienia. Przypomnijmy, że zwycięzcami konkursu organizowanego przez firmę OKNOPLAST we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zostali Michał Rejnert, duet Ewa Bone i Ewa Kozubal oraz Marta Ciołkowska.

 „Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń konkursowych i wyjątkowych projektów, które przyciągnęły naszą uwagę w OKNOPLAST oraz zaskoczyły jurorów. Dlatego, podobnie jak w pierwszej edycji konkursu, postanowiliśmy poszerzyć wystawę o prace dwóch artystów. Jesteśmy zachwyceni tym, że nasza kolekcja pokonkursowa powiększyła się o intrygujące realizacje. Nasz flagowy produkt – okno – nadal zadziwia nas różnorodnością kreatywnych interpretacji” –   komentuje decyzję jury Magdalena Cedro-Czubaj, szefowa marketingu OKNOPLAST.

W tegorocznym konkursie OKNOPLAST FOR ART udział wzięło niemal 300 utalentowanych artystów z Unii Europejskiej, których projekty stanowiły artystyczną ekspresję z wykorzystaniem okna dostarczonego przez OKNOPLAST. Do nagrodzonych artystów dołączyli wyróżnieni:

Wyróżnienie

Tytuł pracy: Sensitive Content

Autor: Vitalii Shupliak

fot. Xiaoer Liu

Vitalii Shupliak / Віталій Шупляк (1993) – mieszka w Berlinie, pracuje głównie z wideoinstalacją, malarstwem i performance. Studiował sztuki piękne we Lwowie, Gdańsku, Poznaniu i Brunszwiku. W swoich pracach bada potencjał wolnej ekspresji w tworzeniu nowych wartości, stosując metody przenikania rzeczywistości oraz wirtualności, koncentrując się na migracji, tożsamości i kwestiach granicznych.

Kraj: Ukraina / Niemcy


Wyróżnienie

Tytuł pracy: Jest dobrze

Autorka: Monika Maurycy

Monika Maurycy, fot. archiwum artystki

Monika Maurycy (1994) – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Scenografia. Zajmuje się tkaniną artystyczną, fotografią i grafiką. W obszarze jej zainteresowań znajdują się zagadnienia takie jak: pozycja kobiet we współczesnym świecie, kondycja ludzka, relacja człowiek – natura. Prowadzi małą autorską markę odzieżową, w ramach której szyje ubrania i akcesoria z materiałów pozyskanych z drugiego obiegu. Współpracowała m.in. z Galerią Labirynt w Lublinie, Teatrem KTO w Krakowie, Teatrem Nowym w Łodzi.

Kraj: Polska

Oficjalne wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac nastąpi podczas wernisażu 13 czerwca 2024 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! Stworzone prace stanowią niezwykłą inspirację dla świata sztuki współczesnej.

Szczegółowe informacje o wernisażu oraz pracach laureatów będą dostępne na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych firmy OKNOPLAST i Muzeum MOCAK.