Home Pressroom OKNOPLAST i Aluhaus – VIPami polskiej stolarki

Pressroom

OKNOPLAST i Aluhaus – VIPami polskiej stolarki


opublikowane 13 cze 2014

2 minuty

Produkty OKNOPLAST – okno energooszczędne do domów pasywnych Winergetic Premium Passive i Aluhaus – linia aluminiowych drzwi zewnętrznych Elite otrzymały tytuł Ekskluzywna Stolarka VIP. Nagrody te przyznawane są wyrobom najwyższej jakości, które spełniają najwyższe wymagania klientów.

Konkurs Ekskluzywna Stolarka VIP  organizowany jest przez portal branżowy Infookno. Poza parametrami technicznymi i uniwersalnością zastosowań produktów Jury ocenia w nim również samego producenta, m.in. sieć dystrybucji, fachowe doradztwo i opiekę pozakupową. Przy przyznawaniu tytułów pod uwagę brane są również możliwości aranżacyjne i rozwiązania indywidualne.

W Grupie OKNOPLAST od samego początku przykładamy dużą wagę do tego, by nasze produkty charakteryzowały się niepowtarzalnym wzornictwem. Dajemy również możliwość indywidulanego doboru elementów ozdobnych, jak klamki, okucia czy cała seria akcesoriów i dodatków  okiennych. Rozumiemy bowiem, że dziś poza energooszczędnością klienci poszukują także rozwiązań, które pozwolą zrealizować wymarzone założenia architektoniczne i staną się ważnymi punktami aranżacji. Otrzymana nagroda potwierdza, że odpowiadamy potrzebom kupujących – mówi Hubert Rudzki, Kierownik Działu Komunikacji Marketingowej z Grupy OKNOPLAST.

Nagrodzone okno OKNOPLAST – Winergetic Premium Passive to model, który może być z powodzeniem stosowany w budynkach pasywnych nawet jako duże, otwierane przeszklenie, również w wersji kolorowej. Minimalizuje ono straty ciepła, dzięki czemu pozwala osiągnąć komfort cieplny przy mniejszym zużyciu energii. Nowoczesna, zaokrąglona do strony zewnętrznej linia profilu czyni z niego ważny element dekoracyjny, a całości dopełniają minimalistyczna klamka oraz subtelne osłonki na okucia z linii dESIGN+. Model został wyposażony w innowacyjną barierę termiczną SpaceBlock, która stanowi połączenie zbrojenia stalowego oraz warstwy izolacyjnej składającej się z aerożelu w ramie i pianki poliuretanowej w skrzydle. Dzięki możliwości zastosowania trójkomorowego pakietu szybowego o Ug=0,3 okno osiąga współczynnik przenikalności cieplnej na rewelacyjnym poziomie Uw=0,6 W/m2K.

Produktem firmy Aluhaus, który zdobył uznanie Jury, jest linia aluminiowych drzwi zewnętrznych Elite. Stanowi ona flagowy produkt firmy i wyróżnia się eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Modele zostały zaprojektowane zgodnie z hasłem: „Drzwi to wizytówka domu” tak by minimalizować straty energii w budynku, a równocześnie umożliwić klientom stworzenie wejścia podkreślającego szczególny klimat ich domów. Drzwi mają budowę panelową, a ich całkowita grubość to 90 mm. Panel zbudowany został z dwóch 3-milimetrowych blach aluminiowych, a przestrzeń między nimi została wypełniona materiałem izolacyjnym o wysokich parametrach. Na życzenie klienta profile mogą zostać wyposażone w dodatkowe wkłady termoizolacyjne, które zamykają ich środkową przestrzeń.

Firma Aluhaus jest częścią Grupy Oknoplast. Jej siedziba wraz z halą produkcyjną i magazynem zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Moce produkcyjne spółki to 12 000 elementów rocznie. Produkty firmy dostępne są w całej międzynarodowej sieci OKNOPLAST, a gwarantem ich wysokiej jakości jest Grupa OKNOPLAST.

Rozdanie nagród Ekskluzywna Stolarka VIP odbyło się 10 czerwca w warszawskim hotelu Westin.