Home Pressroom OKNOPLAST jako jedyny producent spoza Ameryki Północnej finalistą na targach budowlanych w USA

Pressroom

OKNOPLAST jako jedyny producent spoza Ameryki Północnej finalistą na targach budowlanych w USA


opublikowane 29 sty 2020

2 minuty

W dniach 21-23 stycznia w Las Vegas odbyły się targi NAHB International Builders’ Show. W ramach eventu zgromadziło się ponad 1400 przedsiębiorstw z całego świata. W odbywającym się podczas wydarzenia konkursie finalistą został tylko jeden z producentów spoza Ameryki Północnej – za swój system sterowania oknami i drzwiami za pomocą głosu doceniony został OKNOPLAST.

Tłumnie odwiedzane targi w Las Vegas w zeszłym roku przyciągnęły ok. 67 tys. gości. Sporą frekwencją cieszyły się również przy okazji tegorocznej edycji. Zwiedzający mogli przyjrzeć się innowacyjnym, nowym i flagowym produktom firm na przestrzeni 60 tys. metrów kwadratowych. Wydarzenie organizowane przez Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych Domów obejmowało również przyznanie nagród w plebiscycie Best of IBS za najciekawsze rozwiązania. Finalistą w kategorii Najlepszy produkt technologii domowej zostało tylko jedno przedsiębiorstwo spoza USA – był nim podkrakowski OKNOPLAST wraz z jego technologią Voice OKNOPLAST, umożliwiającą sterowanie oknami i drzwiami za pomocą głosu. To wielki sukces przedsiębiorstwa z Polski udowadniający najwyższą jakość rodzimych produktów. Marka zaprezentowała możliwości systemu na przykładzie swoich drzwi przesuwnych HST, pozwalających na tworzenie dużych przeszkleń.

Jesteśmy dumni, że produkt OKNOPLAST został wyróżniony na tle rozwiązań producentów z całego świata. Chociaż naszym głównym obszarem działalności jest Europa, projektujemy nowe technologie w ten sposób, by były one innowacyjne i interesujące nie tylko w skali kontynentu. To się rzeczywiście udaje, a docenienie na rynku będącym największym na świecie importerem materiałów budowlanych jest tego najlepszym potwierdzeniem, zwłaszcza, że walczyliśmy również z amerykańskimi potentantami stolarki otworowej – komentuje Mike Żyrek, który w Grupie OKNOPLAST jest Dyrektorem Działu Badań i Rozwoju.

Prócz drzwi tarasowych, firma pokazała na swoim stoisku ponadto m.in. okno Winergetic Premium, zapewniające znakomity poziom izolacji cieplnej. Nie zabrakło także słynnego okna Pixel, które do pomieszczeń dostarcza do 22 proc. więcej światła. Dodatkowo pięknie komponowały się drzwi Aluhaus.

Dom przyszłości

OKNOPLAST sukcesywnie rozwija segment produktów smart home w swoim portfolio. Znajduje się tam więc nie tylko inteligentny system głosowy, lecz także technologia umożliwiająca zarządzanie oknami, drzwiami i roletami za pomocą smartfona oraz programowanie dedykowanych scenariuszy działania tych elementów gospodarstwa domowego. Dodatkowo w ostatnich latach marka zaprezentowała także Inteligentne Okno, które może posłużyć również za projektor czy tablet w rozmiarze XXL. Zgodnie z deklaracją firmy to nie koniec jej aktywności w tym obszarze.

Inteligentne technologie mogą realnie poprawić komfort życia wielu osób. Dlatego głęboko wierzymy, że jest to kierunek, który świetnie sprawdzi się także w przypadku produktów z branży stolarki otworowej. Wprowadziliśmy już na rynek kilka rozwiązań smart home, które mogą ułatwić i usprawnić funkcjonowanie naszych klientów. W najbliższych latach planujemy zaskoczyć ich kolejnymi interesującymi i praktycznymi produktami z tej kategorii – dodaje Mike Żyrek.