Home Pressroom OKNOPLAST Liderem Mecenatu i Dobroczynności

Pressroom

OKNOPLAST Liderem Mecenatu i Dobroczynności


opublikowane 08 cze 2016

2 minuty

6 czerwca w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród „Lider Małopolski”, przyznawanych przez redakcję „Dziennika Polskiego” najlepszym firmom z Małopolski. OKNOPLAST otrzymał nagrodę i tytuł Lidera Mecenatu i Dobroczynności za niezwykłą w skali światowej wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i umiejętności przekuwania spektakularnych sukcesów biznesowych
w bezcenne inicjatywy służące ludziom.

Wręczenie nagród w konkursie „Lider Małopolski” odbyło się w ramach V Forum Przedsiębiorców Małopolski, które ma na celu promocję przedsiębiorczości polskich, regionalnych firm. W trakcie spotkania laureaci wzięli udział w debacie o problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed polskimi firmami rodzinnymi. Gośćmi debaty byli m.in. wicepremier Jarosław Gowin, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, członek Zarządu Województwa Grzegorz Lipiec, wojewoda małopolski Józef Pilch, wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba.

OKNOPLAST pomaga innym

Przyznając OKNOPLASTOWI nagrodę w kategorii Mecenatu i Dobroczynności konkursu, jury doceniło kilkunastoletnie zaangażowanie firmy w działalność charytatywną i społeczno- kulturalną,  a także
w  promowanie Polski za granicą.

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, co jest jednym z kluczowych misji firmy. Wśród organizacji, które wspiera przedsiębiorstwo znajdują się m.in. Stowarzyszenie SIEMACHA czy Fundacja Habitat for Humanity Poland.

Małopolskie przedsiębiorstwo zwraca również uwagę na nieszablonowe inicjatywy, które pozwalają rozwijać pasje i umiejętności. Przykładem takiego działania było objęcie partnerstwa strategicznego nad projektem „Edukacja Oknem na Świat” Fundacji The Bridge, poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju społeczeństw.

Firma należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie angażuje się także
w mecenaty, wspierając w ten sposób promocję architektury oraz sztuki. Przykładami takiego działania jest mecenat nad prestiżowym Konkursem dla Młodych Architektów w ramach projektu „Promujemy Polską Architekturę” oraz nad projektem OKNO NA SZTUKĘ, czyli cyklu spotkań „Jasiński & friends”, których celem jest promocja polskiej sztuki. OKNOPLAST objął również mecenat nad ekskluzywnym kalendarzem – „La Dolce Vita”, który powstał z inicjatywy Ambasadora RP we Włoszech, Pana Tomasza Orłowskiego, oraz światowej sławy fotografa, Piotra Stokłosy.

Tytuł Lidera Mecenatu i Dobroczynności  jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem, ponieważ od początku angażowaliśmy się w inicjatywy służące ludziom. Cieszymy się, że nasze działania są doceniane, ponieważ jednym z naszych celów jest dbanie o społeczność, w której nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje – powiedziała Magdalena Cedro-Czubaj,  Dyrektor Marketingu firmy OKNOPLAST.

„Lider Małopolski 2015” to niezależny konkurs, którego celem jest nagrodzenie najlepszych firm
z Małopolski, które są  wzorem do naśladowania, a jednocześnie dowodem olbrzymiego potencjału województwa.

5755ce2aa55ab_p