Home Pressroom OKNOPLAST mecenasem 4 edycji Konkursu dla Młodych Architektów

Pressroom

OKNOPLAST mecenasem 4 edycji Konkursu dla Młodych Architektów


opublikowane 17 mar 2016

2 minuty

OKNOPLAST objął mecenat nad prestiżowym Konkursem dla Młodych Architektów. Firma należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie pragnie w ten sposób wesprzeć promocję polskiej architektury i docenić najzdolniejszych architektów młodego pokolenia.

Cieszymy się bardzo, że to właśnie nasza firma będzie wspierała tegoroczną edycję konkursu. Udział w prestiżowym przedsięwzięciu, którego celem jest wspieranie młodych projektantów w twórczym rozwoju zawodowym, stanowi dla OKNOPLAST szczytną inicjatywę – tłumaczy Mikołaj Placek, prezes zarządu Oknoplast. Misją Grupy OKNOPLAST wobec młodych inżynierów, którzy stawiają pierwsze kroki w branży architektonicznej, jest budowanie świadomości na temat trendów i przyszłości stolarki okiennej. Liczymy, że do konkursu zgłoszone zostanę oryginalne projekty, które w kreatywny sposób pokażą nasze produkty w świetle współczesnej architektury – dodaje Mikołaj Placek. W ramach Dni Młodego Architekta, będących częścią konkursu, firma pragnie przybliżyć filozofię Grupy OKNOPLAST, a także przedstawić w szczegółach swoje bogate portfolio produktowe. Poprzez to działanie OKNOPLAST pragnie edukować i inspirować architektów do uczestniczenia w rozwoju okien i drzwi, które są niezbędnym elementem projektowania budynku.

Konkurs dla Młodych Architektów jest częścią procesu edukacyjnego realizowanego przez miesięcznik „Builder” w ramach projektu „Promujemy Polską Architekturę”. Celem Konkursu jest wspieranie studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Podczas corocznej Gali Buildera wyróżniani są zwycięzcy Konkursu, na której wręczane są nagrody Budowlana Firma Roku i statuetki Polskiego Herkulesa. Wyróżnione prace i ich autorzy są prezentowani na łamach „Buildera”. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski.

Uczestnicy mają do wyboru trzy zadania tematyczne:

  1. Dom własny architekta
  2. Wykreuj przestrzeń – współczesne miejsce pracy
  3. Wypełnij lukę funkcją kultury
sarp_2016-43