Home Pressroom OKNOPLAST mecenasem Muzeum MOCAK w Krakowie

Pressroom

OKNOPLAST mecenasem Muzeum MOCAK w Krakowie


opublikowane 21 paź 2022

2 minuty

10 października br. odbyła się inauguracja objęcia przez Grupę OKNOPLAST dwuletniego mecenatu nad działalnością Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Rozpoczęcie współpracy wynika z wartości Grupy, dla której design i kreatywność są ważne jako dla producenta wyznaczającego trendy w branży.

Rozpoczęcie współpracy miało miejsce 10 października br. w siedzibie MOCAK w Krakowie podczas corocznej międzynarodowej konferencji Grupy „Hello OKNOPLAST #3”. OKNOPLAST jako Mecenas Muzeum będzie przez najbliższe lata wspierać działania kulturalne i edukacyjne placówki. W ramach współpracy będą także organizowane wystawy oraz międzynarodowy konkurs dla artystów, który ruszy już 1 listopada.

Jesteśmy dumni, że OKNOPLAST mógł objąć mecenatem tak wyjątkowe i ważne miejsce jak Muzeum MOCAK w Krakowie. Cieszę się, tym bardziej, że łączą nas dwa aspekty – pierwszy to miejsce, bo jako marka pochodzimy z okolic Krakowa, miasta artystów i polskiej kolebki sztuki. Drugi to fokus na design, ponieważ dbałość o niepowtarzalną estetykę i wrażliwość na najnowsze trendy to podstawa w tworzeniu naszych okien. W świecie OKNOPLAST widzimy także potencjał dla swobodnego i kreatywnego realizowania się na polu artystycznym, z tym większą mocą zapraszamy twórców do współorganizowanego konkursu. Jestem pewna, że nasza współpraca z Muzeum przyczyni się do dalszego rozwoju tej instytucji i światowej sztuki oraz ugruntuje dobre wzorce współpracy kultury i biznes – powiedziała Magdalena Cedro, Dyrektor Marketingu GRUPY OKNOPLAST.

Działające od 2011 roku w dawnych halach Fabryki Schindlera Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK ma na celu rozwój kultury i sztuki najnowszej, edukację oraz gromadzenie kolekcji. Prezentuje dzieła artystów z całego świata, posiadając w swojej stałej kolekcji między innymi prace Tomasza Bajera, Edwarda Dwurnika, Krištofa Kintery, Marii Stangret czy Krzysztofa Wodiczko.

OKNO – sztuce najlepiej służy mecenat, za którym stoi wspólnota symbolu. A dzieło sztuki jest oknem na ten świat, którego sami z siebie nie potrafimy dostrzec. MOCAK i OKNOPLAST mają więc płaszczyznę porozumienia. Na niej wiele wspólnie zbudujemy – mówi Maria Anna Potocka, Dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Warto wspomnieć, że w swojej historii OKNOPLAST wielokrotnie podejmował działania z zakresu promowania sztuki, realizując misję społecznej odpowiedzialności Grupy. W ciągu 27 lat swego istnienia firma wielokrotnie angażowała się we wspieranie inicjatyw kulturalnych, czego przykładem są m.in. kilkuletni mecenat wystawy sztuki z cyklu „Jasiński&Friends”, patronat nad Konkursem dla Młodych Architektów, partnerstwo konkursu Young Design dla młodych projektantów, a także partnerstwo konkursu European BEST Engineering Competition, międzynarodowego wydarzenia, mającego na celu wyłonienie młodych talentów inżynierskich.