Home Pressroom OKNOPLAST mecenasem wystawy „Piąta pora roku”

Pressroom

OKNOPLAST mecenasem wystawy „Piąta pora roku”


opublikowane 29 lis 2016

2 minuty

28 listopada w Galerii przy Teatrze, mieszczącej się w foyer Teatru Narodowego w Warszawie odbył się piąty, jubileuszowy wernisaż utalentowanych polskich artystów z cyklu „Jasiński & friends”. Wydarzenie zorganizowane przez znanego i cenionego malarza młodego pokolenia, Dominika Jasińskiego, wsparła po raz kolejny Grupa OKNOPLAST, wiodący producent okien i drzwi z PVC w Europie.

W tym roku wystawa, która na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny stolicy, prezentuje i promuje prace młodych polskich twórców, artystycznie wyrażających się poprzez malarstwo, grafikę i fotografię. Wspólnym mianownikiem prezentowanych prac jest „Piąta pora roku” nawiązująca do piątej jubileuszowej edycji projektu „Jasiński&friends”.

Ideą spotkań „Jasiński & friends” jest przede wszystkim promocja polskiej sztuki, m.in.: malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii, a także budowanie pozytywnych relacji między środowiskami artystycznymi i instytucjami kultury a biznesem oraz indywidualnymi pasjonatami sztuki. To również doskonała okazja by przekonać się, jak różnorodna jest polska sztuka młodej generacji. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem do udziału w wydarzeniu zaproszono 21 utalentowanych artystów tworzących w różnych technikach plastycznych i reprezentujących ciekawe style. Gościem specjalnym wydarzenia był portugalski artysta Hugo Silva, którego charakterystyczną kreską są geometryczne figury i specjalizuje się w malarstwie martwej natury.

Do współpracy przy jubileuszowej edycji projektu zaproszono: Agnieszkę Cyrankę-Pytlik, Paulinę Czarnecką, Jakuba Godziszewskiego, Edytę Grzyb, Bartosza Hardyś, Dominika Jasińskiego, Pawła Jaskólskiego, Marka Jędrycha, Sylwię Kalinowską, Elizę Kleczewską, Kamięa Kraus, Mariolę Landowską, Laurę La Wasilewską, Maggie Piu, Make Up Star, Mirkę Misiewicz, Janusza Orzechowskiego, Agę Pietrzykowską, Natalię Rozmus, Hugo Silva, Weronikę Wawrzkowicz oraz Krzysztofa Wiśniewskiego.

OKNOPLAST wspiera oryginalne przedsięwzięcia

Podkrakowskie przedsiębiorstwo od początku angażuje się w różnego rodzaju projekty społeczno-kulturalne. Firma zwraca uwagę m.in. na nieszablonowe inicjatywy, które pozwalają rozwijać nowe pasje i umiejętności oraz mecenaty, w który to sposób wspiera promocję architektury oraz sztuki.

Przykładem takiego działania jest mecenat nad ekskluzywnym kalendarzem – „La Dolce Vita”, który powstał z inicjatywy Ambasadora RP we Włoszech, Pana Tomasza Orłowskiego, oraz światowej sławy fotografa, Piotra Stokłosy. Do współpracy zaproszono polskich przedstawicieli świata mody, m.in. top modelkę Olę Rudnicką, a także projektantów: Gosię Baczyńską, Bohoboco, Dawida Wolińskiego czy markę La Mania. Ideą projektu była potrzeba połączenia siły polskiej tradycji z nowoczesnym spojrzeniem w przyszłość.

Nie bez powodu zaangażowaliśmy się po raz kolejny we współpracę sponsorską przy wystawie „Piąta pora roku” z cyklu „Jasiński & friends”.  Pasja do innowacji, nowoczesnego designu i sztuki to główne idee, które przyświecają działalności OKNOPLAST i są tożsame z wartościami Dominika Jasińskiego – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST – Dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć tak utalentowanych młodych artystów i promować rodzime marki na całym świecie.

Wernisaż odbył się 28 listopada o godz. 19:00. Wystawa potrwa od 29 listopada do 31 stycznia 2016 roku. Wstęp jest wolny.

jasinski-wystawa